Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Кіцманчани: неприпустимо продавати землю, коли в країні війна

27 апр 2021

Наші земляки долучилися до обговорення питання доцільності продажу землі і ідеї всеукраїнського референдумуЗважаючи на велику ймовірність вступу в дію закону про продаж землі сільгосппризначення, прийнятого рік тому всупереч протестам селян і фермерів, партія ВО «Батьківщина» висловила готовність допомогти українцям у проведенні всеукраїнського референдуму з цього питання.

—Лідер партії «Батьківщина» заявила про те, що вона і партія допоможуть українцям, які хочуть ініціювати проведення референдуму, з питання доцільності продажу землі. І в такий спосіб ми зможемо зупинити це так званий «ринок землі», - сказав під час обговорення на одному з чернівецьких телеканалів перший заступник голови обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Василь Мельник.

Він додав, що «референдум дасть змогу зрозуміти президенту, що його політика у питанні продажу землі сільгосппризначення є неправильною». Окрім цього, закон про проведення референдуму сам по собі є непростий, у ньому є дуже багато бюрократичних проблем, які не дають можливості простим українцям самоорганізуватися з цих питань.

Дрібний земельний власник Ярослав Яремій з Кіцманя має три гектари поля, яке здав в оренду. Також він керує підприємством, яке має техніку і обробляє земельні ділянки фермерів. Він нагадав про ситуацію початку 90-х років минулого століття, коли всі українці нібито ставали «власниками» підприємств, отримуючи сертифікати, ваучери – різноманітні документи на власність акцій цих підприємств. Закінчилося тим, що олігархи скупили акції за безцінь і стали власниками, а люди, які навіть не розуміли ціни своїх акцій, залишилися ні з чим. З землею, переконаний пан Яремій.

-Малі фермери і сільгосппідприємства, які працюють в нашому районі, обробляють землю, вкладають туди гербіциди, борються з шкідниками – тобто вкладають гроші у ту землю. Або, якщо це були зарослі деревами в результаті самосіву сінокоси – викорчовують дерева. І зараз, не дай Боже, якщо вона почне продаватися, у них немає грошей, щоб її викупити. Її скуплять холдинги, для яких це не є великі гроші – але скуплять землю, в яку уже чимало вкладено, яка фактично вже має певну ціну, - сказав Ярослав Яремій.

Він нагадав, які ціни на землю за кордоном: у Польщі – 10 тис. доларів за гектар, в Німеччині – 20, у Франції також більше. У нас пропонується одна тисяча доларів за гектар.

Він пояснює, що люди будуть готові продати свою землю, навіть не розуміючи її фактичної ціни. «Бо їм треба грошей сьогодні. А держава сама поставила їх у таку залежність: рівень життя дуже низький, і людина готова продати землю за безцінь», - пояснює Яремій.

Заступник директора Кіцманського комунального підприємства «МТС» Олександр Гуцуляк підтримує земляка:

-У суспільстві побутує думка, що передчасно наразі впроваджувати ринок землі. Держава до цього не готова. Думаю, що найкращий вихід з цієї ситуації – це референдум. Завдяки йому буде врахована думка більшої кількості людей, ніж лише депутатів Верховної ради.

Кіцманчани додають, що неприпустимо продавати землю тоді, коли в державі йде війна. Адже це ще й загроза територіальній цілісності держави – бо ж 70% наших земель є саме землями сільгосппризначення, а скуповувати їх можуть не лише наші корпорації, а й іноземні.

Будинок – можна збудувати, машину – можна зробити. Будь-яку річ можна зробити. Але землю не зробиш, її більше не стане, - додає Ярослав Яремій.

Як власник землі і як той, хто спілкується з людьми, які орендують землю, і мають свою землю він пояснює, чому він проти продажу землі: тому що немає ні чесних правил, ні визначеної ціни на землю, ні уявлення про майбутнє: що буде далі, коли буде запроваджений цей продаж?

-Адже малий фермер на селі – це постійна допомога громаді. І прогортання вулиць від снігу взимку, і допомога дитсадочку, і і мешканцям – це окрім податків. Коли скуплять землю приїжджі – у селі навіть не знатимуть, хто вони. Приїдуть, дороги наші розіб’ють своїми машинами, і поїдуть, - наголошує Ярослав.

Як депутат Кіцманської міськради, він нагадує, що місцеві фермери своїм коштом ремонтують міжпайові дороги – виготовляти технічну документацію і сплачують в ОТГ кошти. Кому перейде ця готова, оплачена ними документація за умови продажу землі – також велике питання. Отже, поки А хтось прийде і забере і землю, і ті готові чужим коштом документи. Так само і депутати – вони не розуміють, що нас чекає далі. А без цього не можуть бути «за» цей закон.

Пресслужба обласної організації партії ВО «Батьківщина».

 

Юлія Тимошенко: Першим на референдум буде винесене питання захисту землі

Команда «Батьківщини» об’єдналася з фермерами, селянами й землевласниками навколо ідеї референдуму за народною ініціативою, на який винесуть питання заборони розпродажу сільськогосподарської землі.

Про це повідомила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час пресконференції.

За її словами, влада взяла курс на повне обезземелення українських громадян. Планують зміни до Земельного кодексу, якими дозволяється знімати верхній шар чорноземів, продавати землю іноземцям, скасувати поняття «особливо цінні землі», усунути державу від контрою за обігом сільгоспземель. До того ж «слуги народу» просувають урядовий законопроєкт про скасування права громадян на безкоштовні 2 гектари землі, вже внесли пропозиції про позбавлення українців права постійного користування земельними ділянками, зокрема й городами,  і вже позбавили селян права обирати шляхом голосування свої сільради і сільських голів – замість цього згори призначатимуть старост і «смотрящих» за тим, як в людей забиратимуть їхні землі.

- Під час локдауну вони вносять зміни до законодавства, які дають можливість нашу сільськогосподарську землю розпродати, в тому числі іноземцям, без будь-яких правил. В України силою зброї забрали 7% земель, Крим і тимчасово окупований Донбас. Водночас зараз без війни вони намагаються здати 72% території України, перетворивши її у новітню колонію, а українців  – у батраків на власній землі, – зазначила Юлія Тимошенко.

«Батьківщина» покладала сподівання на те, що Конституційний суд України  в найближчий час визнає закон про продаж землі без референдуму неконституційним – однак, щоб цього не сталося, влада заблокувала його роботу.

Як повідомила лідер «Батьківщини», силами команди вже сформована ініціативна група, яка налічує понад 12 тисяч людей, а на 22 травня вже заплановано велике зібрання цієї групи, щоб  розпочати процес проведення референдуму. Наразі очікується роз’яснення від ЦВК та профільного парламентського комітету, чи можна провести такі збори в режимі онлайн, щоб захистити здоров’я активістів під час епідемії.

- Ми також відкриваємо «гарячі лінії», щоб залучити всіх охочих до спільної роботи. Ми будемо працювати з усіма регіонами, з усіма ЗМІ, щоб люди зрозуміли, що сьогодні найбільша загроза для України після війни – це розпродаж сільськогосподарської землі, - сказала Тимошенко.

https://ba.org.ua/yuliya-timoshenko-pershim-na-referendum-bude-vinesene-pitannya-zaxistu-zemli/


 


5 500

Схожі новини:

Прокуратура попереджає: за порушення виборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Прокуратура попереджає: за порушення виборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Адміністративна відповідальність за порушення виборчого законодавства прописана в ст. ст. 212-10, 212-11, 212-12, 212-13, 212-14, 212-15, 212-16, 212-17,
Андрій МАКОВЕЙ: «Проблеми потрібно вирішувати системно, на рівні держави, щоб створити українцям комфортну Європу тут, на Батьківщині»

Андрій МАКОВЕЙ: «Проблеми потрібно вирішувати системно, на рівні держави, щоб створити українцям комфортну Європу тут, на Батьківщині»

Андрія Маковея можна назвати підприємцем і політиком нового покоління. Він молодий, але вже досить відомий на Буковині меценат і громадський діяч. Добрі справи
Іван Рибак: Гуртуймося, інакше російський чобіт ще довго топтатиметься по нашій землі

Іван Рибак: Гуртуймося, інакше російський чобіт ще довго топтатиметься по нашій землі

Ескалація напруги в Азовському морі 25 листопада, у ході якої росіяни обстріляли, у тому числі і випустивши ракети з винищувачів СУ-30,два українських
Кость Бондаренко у Чернівцях розповів про «реформи без фундаменту» та майбутнього Президента

Кость Бондаренко у Чернівцях розповів про «реформи без фундаменту» та майбутнього Президента

У вівторок, 16 жовтня з чернівчанами зустрівся Костянтин Петрович Бондаренко (творчий псевдонім – Кость Бондаренко) — український політолог, директор ТОВ
Факти проти міфів. Яке майбутнє чекає на українську молочку

Факти проти міфів. Яке майбутнє чекає на українську молочку

Останній місяць в українських медіа постійно зринає «молочна» тема. Селян то лякають забороною продажу молока, то заспокоюють. Розгублені власники корів уже не
Виставили на продаж приміщення, в якому розміщується Киселівська сільська рада

Виставили на продаж приміщення, в якому розміщується Киселівська сільська рада

      На одному з сайтів оголошень з'явилася інформація про те, що приміщення, в якому зараз знаходиться Киселівська сільська рада, продають за

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ