Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Іван РИБАК: Безвізовий режим з ЄС вже на порозі

25 май 2017

Іван РИБАК: Безвізовий режим з ЄС вже на порозі

На початку тижня Офіційний вісник ЄС опублікував рішення про надання громадянам України права на безвізові подорожі. Таким чином, вже з 11 червня українці зможуть вільно відвідувати країни Європи. Тому необхідно ознайомитися з перевагами безвізу та вимогами Шенгенської зони.

Лише за 2016 рік українці понад 15 мільйонів разів перетнули державний кордон з країнами Європейського Союзу.

На сьогоднішній день громадяни України мають можливістьвільно подорожувати близько до дев’яноста держав світу.

І ось вже у червні до цього списку додається одразу 30 європейських держав, що діляться на три блоки:

1. 22 країни Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція.

2. 4 країни, які є членами ЄС, але не входять до Шенгенської зони: Болгарія, Хорватія, Кіпр та Румунія.

3. 4 країни, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

"Крім того,- запевнює народний депутат Іван РИБАК, -очікується, що візові вимоги до українських мандрівників знімуть ті країни та території, які нині вимагають від українців наявності шенгенської візи, або ж ті, до яких можна потрапити лише транзитом через держави – члени Шенгенської угоди, а саме Монако, Сан – Марино, Ватикан та Андорра”.

Також нардеп підкреслює, що українці повинні знати про переваги безвізового режиму. А саме:

·Можливості для розвитку бізнесу – це і пошук партнерів, і обмін досвідом, і участь у різних виставках, конференціях та інших профільних заходах.

·Можливість вчитися в ЄС у рамках короткострокових програм терміном не більше 90 днів. Для тривалого навчання доведеться оформити спеціальну візу, але короткі стажування, курси, семінари, участь у наукових конференціях, а також вибір університету або коледжу – все це стає доступно для громадян України.

·Можливості спонтанно планувати поїздки, а також без ризику купувати квитки заздалегідь, користуючись акціями та знижками. Українські туристи зможуть їздити на вікенди, концерти, виставки, музичні і театральні фестивалі, футбольні матчі, пляжний відпочинок, в гості до друзів та рідних.

·Можливість шукати роботу в ЄС – їздити на співбесіди, безпосередньо спілкуватися з роботодавцем, до прийняття остаточного рішення знайомитися з умовами роботи в компанії. Ви зможете переконатися у безпеці та надійності компанії – роботодавця, а це особливо важливо, коли йдеться про кваліфіковану, високооплачувану роботу. Але важливо пам’ятати, що для роботи в ЄС потрібно оформлювати спеціальну візу.

·Згодом очікується зниження цін на авіаквитки та вихід на ринок України нових лоукост – авіакомпаній. А це дасть ще більше можливістей для подорожей у Європу.

·Завдяки "безвізовому діалогу” між Україною та Європейським союзом Україна провела цілу низку прогресивних реформ: були створені антикорупційні структури НАЗК і НАБУ, запроваджені електронні декларації держслужбовців, проведені реформи у сфері міграції, безпеки документів та захисту прав людини.

Але "без віз” не означає "без правил”. Тому варто звернути увагу на вимоги безвізового режиму. Перш за все Ви повинні мати біометричний паспорт (або закордонний паспорт звичайного зразка з чинною шенгенською візою). Перебувати на території ЄС не більше 90 днів протягом 180 – денного періоду. При перетині кордону Ви маєте бути здатним обґрунтувати мету візиту, підтвердити наявність достатніх фінансових коштів для перебування за кордоном та для повернення додому ( сума залежить від країни, яку Ви плануєте відвідати, тому попередньо уточнюйте інформацію у відповідних консульствах країн ЄС). Важливо, щоб мандрівник не входив до переліку осіб, яким заборонений в’їзд на територію Євросоюзу. Та не меньш важливо, щоб з боку подорожуючого не було загрози для громадянського порядку, безпеки та міжнародних відносин.

Збираючись в дорогу, зверніть увагу на перелік документів, про які може запитати прикордонник. Все залежить від мети поїздки, тому Ви можете самі обрати, який саме документ, окрім біометричного паспорту, надати на кордоні для підтвердження мети, умов перебування та фінансової спроможності.

Якщо заплановано бізнес-подорож або відрядження, то необхідно при собі мати запрошення на зустріч чи інший документ, що підтверджує торговельні або ділові відносини. Якщо метою поїздки є відвідування виставки або іншого заходу, то необхідно продемонструвати власний квиток.

У випадку туризму або приватних подорожей, Вам необхідно мати при собі бронювання проживання або запрошення в довільній формі, якщо Ви збираєтеся зупинятися у друзів. Також зворотній квиток, за винятком подорожей на автомобілі.

В якості доказу фінансової спроможності або забезпечення поїздки, подорожуючий може продемонструвати підтвердження на власний вибір: готівкові кошти, кредитні карти міжнародних платіжних систем, тревел-чеки, оплачене проживання та квитки, а також можливо фінансові гарантії сторони, яка запрошує. Важливо знати, що виписки з банків про стан рахунку, довідки з місця роботи та інші подібні документи не включені до списку та не обов’язкові до надання.

"Безвіз - це важливий крок для розвитку майбутнього України!

Тепер для українців їздити в країни Євросоюзу стане простіше та дешевше. Більше того, для громадян це серйозна можливість отримати європейську освіту, підвищити кваліфікацію, налагодити звязки для бізнесу або обмінятись досвідом, беручи до уваги європейські стандарти. Також українці зможуть краще презентувати Україну, приймаючи участь у міжнародних виставках та фестивалях і відповідно привертати увагу іноземців до нашої держави. А це вже буде сприяти розвитку туристичного бізнесу і у нашій країні, адже нам теж є чим гордитися та чим здивувати європейського туриста і не тільки!” – підкреслив Іван РИБАК.

Прес-служба народного депутата

Івана РИБАКА.


3 508
Я їздив, все працює... стало зручніше не потрібно давати відбитки пальців! #boyarkaLove www.boyarka.love

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ