Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Нюанси сусідства із виробничим комплексом: заблокований проїзд та плани утилізовувати сміття в межах Кіцманя

18 окт 2018

 

Жителі вул.Кутузова звернулися до Кіцманської міської ради через те, що керівник ПРАТ «Кіцманське РТП» Ігор Павлюк «заварив» ворота і заблокував проїзд з вулиці Кутузова до вулиці Механізаторів. Це створює ряд незручностей місцевим мешканцям — вони змушені далеко об’їжджати, щоб добратися до городів, а взимку ускладнюється і заїзд до будинків, і розчистка вулиці від снігу.

Нюанси сусідства із виробничим комплексом: заблокований проїзд та плани утилізовувати сміття в межах Кіцманя

 

 

 

Під час зустрічі жителів, представників міськради та керівника ПРАТ «Кіцманське РТП» минулої середи біля «заварених» воріт виник спір: заблокована ділянка – це вулиця (або провулок) загального користування, чи алея на території підприємства? Працівники міськради і депутати мають розібратися з проблемою і знайти компромісне рішення. Слідуюча зустріч з жителями вулиці Кутузова і керівником ПРАТ запланована на наступний тиждень. Одна з пропозицій – розблокувати ворота, але закрити їх на замок, щоб у випадку необхідності можна було відкрити проїзд.

Нюанси сусідства із виробничим комплексом: заблокований проїзд та плани утилізовувати сміття в межах Кіцманя

 

 

Під час розмови І.М.Павлюк сказав цікаву деталь: що з січня наступного року на вулиці Механізаторів планується запуск підприємства з «мільйонними інвестиціями».

Як нам вдалося дізнатися з матеріалів, розміщених на сайті Мінекології, у Кіцмані по вул.Механізаторів 14Б ПП «Будстрой Чернівці» планує утилізовувати побутові відходи. Наче корисна і потрібна справа, але чи не буде наносити шкоду ця утилізація мешканцям Кіцманя та, особливо, жителям прилеглих вулиць?

Як виявилося, в місті мало хто знає про плани підприємства, адже оголошення про екологічні наслідки їх діяльності було опубліковане в обласній газеті, а громадські слухання вже й відбулися — 27 вересня у Чернівцях! Тобто ПП «Будстрой Чернівці» не вважає за потрібне інформувати жителів Кіцманя про заплановану виробничу діяльність? Невже люди не мають право знати, наскільки безпечне (чи небезпечне) виробництво планують запускати за кілька сот метрів від житлових будинків, у межах міста?

 

Нюанси сусідства із виробничим комплексом: заблокований проїзд та плани утилізовувати сміття в межах Кіцманя

 

 
Подаємо для ознайомлення окремі витяги з документації ПП «Будстрой Чернівці», який планує монтаж та експлуатацію установки з переробкиі твердих органічних відходів у Кіцмані.
Планована діяльністьМетою провадження господарської діяльності є монтаж та експлуатація установки по переробці твердих органічних відходів, методом термічного розкладу без доступу кисню (утилізація та знешкодження побутових відходів). Установка складається з котла-автоклава, ректифікаційної колони, газгольдера, комплекту фільтрів очистки, резервуарів для зберігання продуктів переробки, трубопроводів та запірної арматури і допоміжного обладнання для підготовки відходів до переробки. 
 
Цілі планованої діяльності
Метою провадження господарської діяльності є монтаж та експлуатація установки по переробці твердих органічних відходів, методом термічного розкладу без доступу кисню (утилізація та знешкодження побутових відходів). Установка складається з котла-автоклава, ректифікаційної колони, газгольдера, комплекту фільтрів очистки, резервуарів для зберігання продуктів переробки, трубопроводів та запірної арматури і допоміжного обладнання для підготовки відходів до переробки.
Установка виготовляється в кліматичному виконанні УХЛ 2 категорії розміщення 1 у відповідності з вимогами ГОСТ 15150. Установка експлуатується при температурі навколишнього середовища від - 25 0С до + 50 0С.
Експлуатація установки по утилізації та знешкодженню твердих органічних відходів дасть можливість запровадити ефективний, сучасний підхід в сфері поводження з відходами, що в першу чергу зменшить навантаження на діючі, місцеві полігони твердих побутових відходів (ТПВ), зменшить площі відведення земельних ділянок під ТПВ, а також є передумовою для покращення обслуговування комунальними службами населення в умовах збільшення обсягів відходів. Після введення установки в експлуатацію та подальше провадження планової діяльності дасть змогу: забезпечити місто новітніми технологіями по утилізації відходів, створити нові робочі місця для його мешканців, поповнити місцевий бюджет, і головне зменшити кількість відходів, що підлягають видаленню та похованню. 
 
Провадження планованої діяльності
Об’єктом планової діяльності ПП «Будстрой Чернівці», після монтажу установки є її планова експлуатація, що організовується з метою переробки твердих органічних відходів методом термічного розкладу.
ПП «Будстрой Чернівці» планує здійснювати операції у сфері поводження з відходами, а саме: збирання, зберігання, перевезення, оброблення та утилізацію твердих органічних відходів з метою надання послуг для суб’єктів господарювання у яких утворються залишки товарів чи продукції не придатних до споживання.
Здійснення операцій із небезпечними відходами відповідно до Закону України «Про відходи» тлумачаться наступним чином: збирання відходів - діяльність, пов'язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах, включаючи сортування відходів з метою подальшої утилізації чи видалення; зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення); оброблення (перероблення) відходів - здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних із зміною фізичних, хімічних чи біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення; перевезення відходів - транспортування відходів від місць їх утворення або зберігання до місць чи об'єктів оброблення, утилізації чи видалення; утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів.
Об’єкт в період експлуатації відноситься до об’єктів забруднення атмосферного повітря. Влив на атмосферне повітря здійснюється в процесі термічної переробки відходів.
В процесі функціонування об’єкту передбачається утворення наступних видів відходів - залишок після термічної переробки відходів, тверді побутові відходи, відходи спецодягу, взуття, засобів захисту. З метою зниження рівня забруднення навколишнього середовища відходами, передбачаються заходи щодо поводження з відходами, у відповідності з Законом України «Про відходи».
Серед джерел негативного впливу на навколишнє середовища під час експлуатації об’єкту будуть наступні:
 - викиди забруднюючих речовин від технологічних процесів та викиди від автомобільного транспорту;
- утворення госп-побутових стічних вод;
- утворення промислових та побутових відходів.
Серед джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу під час експлуатаціїзаводу будуть наступні:
Організовані джерела викидів:
- викиди від термічної обробки відходів;
Неорганізовані джерела викидів включають наступні:
- викиди від автотранспорту під час транспортування відходів, розвантажо-навантажувальні роботи.
Вплив буде носити тривалий характер протягом усього періоду експлуатації підприємства, інтенсивність і ступінь впливу буде залежати від продуктивності роботи установки.
Негативний вплив на атмосферне повітря, ґрунти, ґрунтові води можливий при недотриманні санітарних норм та правил, та запропонованих проектних рішень. Безперечно, деякий негативний вплив буде здійснюватись під час монтажу та експлуатації установки, але за рахунок виконання планових рішень та заходів у відповідності до природоохоронних вимог, шкідливий вплив від діяльності підприємства має бути в межах норм і має не погіршувати стан природного навколишнього середовища та не ініціювати погіршення здоров’я людей.

2 457

Схожі новини:

Кіцманська ОТГ планує розширюватися

Кіцманська ОТГ планує розширюватися

  Сьогодні, 13 березня 2018 року, за ініціативи міського голови Сергія Булеги у приміщенні Кіцманської міської ради об'єднаної територіальної громади
Керівника «Кіцманське АТП-17739» Дмитра Стефюка нагороджено орденом «Патріот України»

Керівника «Кіцманське АТП-17739» Дмитра Стефюка нагороджено орденом «Патріот України»

Минулої неділі своє професійне свято відзначали всі автомобілісти і дорожники. З цієї нагоди вітання приймали і працівники «Кіцманського АТП-17739», яке

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ