Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Третього жовтня планують прийняти реформу пенсійної системи

29 сен 2017

Третього жовтня планують  прийняти реформу пенсійної системи

Український парламент мав усі можливості на минулому тижні ухвалити рішення щодо нової пенсійної системи, яка б дала можливість пенсіонерам отримати вищі пенсії. Люди чекали цього роками. І ось стає відомо, що депутати вирішили перенести розгляд реформи на 3 жовтня.
Про важливість прийняття пенсійної реформи та наслідки законодавчих змін коментує начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло РОМАНІВ:

— Підвищення пенсій шляхом їхнього осучаснення, у комплексі з проведенням очікуваних змін, які відновлюють функціонування пенсійної системи, є важливим кроком на шляху належного грошового забезпечення пенсіонерів. Минулого тижня наші депутати не прийняли пенсійний законопроект. Проте можливість ухвалити пенсійну реформу, яка змінить існуючу пенсійну систему, дозволить запровадити автоматичне осучаснення пенсій. Якщо 3 жовтня реформу таки приймуть, то фахівці пенсійної служби змобілізують усі сили та проведуть перерахунки пенсій. І варто зауважити, що це дуже непросте завдання, однак ми докладемо всіх зусиль, аби впоратись. Натомість, якщо прийняття законопроекту знову затягнеться, то навіть за величезного бажання і докладання надлюдських зусиль, ми не зможемо перерахувати жовтневі пенсії. Тому ще раз зауважу, що найголовніше нині — аби депутатський корпус таки згуртувався та прийняв пенсійну реформу, адже такий крок закладає раціональні економічні механізми, які збалансують пенсійну систему та зроблять її самодостатньою в середньостроковій перспективі. 
* * * 
Нова пенсійна реформа 2017 року в Україні передбачає збільшення строків страхового стажу. Отримати виплати від держави можливо за умови наявності такого стажу не менше 16 років. На момент настання пенсійного віку страховий стаж повинен становити 30 років для жінок та 35 — для чоловіків.
Окрім звичних і очікуваних реформ пропонується ввести принципово нову, яка в народі отримала назву «стаж за гроші». Принципом її дії є доплата коштів фізичними та юридичними особами на користь страхового стажу громадянина. Наприклад: до виходу на пенсію не вистачає 10 років страхового стажу, нововведення передбачає можливість компенсації страхових відрахувань на користь держави, натомість громадянин зможе спокійно припинити робочу діяльність.

Осучаснення пенсій
Реформою передбачалося, що з 1.10.2017 р. пенсії, призначені згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 р. №1058-IV (далі — Закон №1058), перерахують із використанням:
- єдиного показника середньої зарплати, який застосовують для призначення пенсії в 2017 році (3764 грн. 40 коп.);
- показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35% до 1%;
- страхового стажу на рівні 30 років для жінок та 35 років для чоловіків для обчислення:
1) пенсії в мінімальному розмірі (ст.28 Закону №1058);
2) доплати за понаднормовий стаж (стаж понад 30/35 років) (ст.28 Закону №1058). Для пенсій, які призначені до 1.10.2011 («пенсійна реформа 2011 року»), вимога щодо тривалості страхового стажу для призначення пенсії в мінімальному розмірі складає 20 (25) років для жінки (чоловіка) відповідно. Надбавку за понаднормовий стаж розраховуватимуть відповідно за стаж понад 20 (25) років;
- поглинання наявних у структурі пенсійної виплати тимчасових підвищень, надбавок, фіксованих індексацій;
- на перехідний період для нових пенсій вартість року стажу — 1,35% залишать до кінця 2017 року, в т. ч. при переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком;
- при призначенні пенсій у 2018 році при вартості року стажу 1% використовуватимуть показник середньої заробітної плати за два останні роки, з 2019 року — за три останні роки;
- передбачено автоматичний перерахунок пенсій, призначених за спеціальними законами, та переведення їх на пенсію, призначену відповідно до Закону №1058.

Розмір та умови призначення мінімальної пенсії за віком
На рівні прожиткового мінімуму пенсію в мінімальному розмірі призначатимуть особам, в яких наявний страховий стаж 30 (35) років для жінки (чоловіка). Із 1.01.2018 р. гарантію щодо забезпечення виплати пенсій в мінімальному розмірі на рівні 40% від мінімальної заробітної плати, але не менше, ніж розмір прожиткового мінімуму, забезпечуватимуть особам, в яких наявний страховий стаж 30 (35) років, після досягнення ними 65 років. У разі відсутності повного стажу — виплачуватимуть розраховану пенсію. Доплату до прожиткового мінімуму до 65 років здійснюватимуть з урахуванням доходу. Змінюють розрахункову величину для визначення мінімального розміру пенсії для шахтаря з 80% середньої заплати шахтаря на 80% середньої заробітної плати.
Умови призначення пенсії за віком в 60 років з 01.01.2018 р. Застрахована особа матиме право самостійно визначити свій пенсійний вік:
- у 60 років виходитимуть ті особи, які на 1.01.2018 р. матимуть 25 років страхового стажу. Діапазон вимог щодо страхового стажу щороку збільшуватимуть на 12 місяців до досягнення 35 років в 2028 році;
- у 63 роки виходитимуть ті особи, які на 1.01.2018 р. матимуть 15 років страхового стажу, проте не матимуть 25 років. Діапазон страхового стажу щороку збільшуватимуть на 12 місяців до досягнення від 25 років до 35 років в 2028 році;
- у 65 років виходитимуть ті особи, які на 1.01.2019 р. матимуть15 років страхового стажу, проте не матимуть 25 років. Тобто в 65 років виходитимуть ті, в кого на 1.01.2019 р. буде 15 років страхового стажу, проте не буде 16 років (вимога для виходу в 63 роки) та, відповідно в 2028 році буде 25 років, проте не матимуть 35 років (вимога для виходу в 63 роки). Особам, в яких не буде 15 років страхового стажу, призначатимуть державну соціальну допомогу після досягнення 65 років.
У разі відсутності необхідного стажу на дату досягнення віку пенсію може бути призначено після набуття відповідного страхового стажу.
На перехідний період (3 роки) при втраті роботи пропонують призначати державну соціальну допомогу при 15 роках страхового стажу.
За інформацією Міністерства
соціальної політики України.

1 447

Схожі новини:

ПФУ нагадує: фізичні особи – підприємці (першої групи) мають сплачувати 704 грн. внесків щомісяця

ПФУ нагадує: фізичні особи – підприємці (першої групи) мають сплачувати 704 грн. внесків щомісяця

Для фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального
Нарахування та сплата ЄСВ фізичними особами – підприємцями

Нарахування та сплата ЄСВ фізичними особами – підприємцями

Фізичні особи–підприємці, які є суб’єктами спрощеної системи оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ