Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Замість переплати отримали борг

14 апр 2017

Замість переплати отримали борг

Минулого року зекономлені отримувачами субсидій кошти поверталися в бюджет, людям залишали суму на 100 кубів газу. Проте внаслідок помилок та неточностей на рахунках деяких людей замість переплати утворився борг. Свою історію редакції «ВЖ» розповіла жителька села Южинець, вчителька-пенсіонерка Параска Василівна Шкварчук:

— Раніше ми мали пільги, в 2015 році оформили субсидію. Але за минулий опалювальний сезон (2015-2016 р.), коли зекономлені за невикористану субсидію гроші повертали назад у державний бюджет, з рахунку мого чоловіка зекономлену суму за газ, що становила 4634 грн., зняли ДВІЧІ, тобто перерахували у держбюджет 9268 гривень. Тож замість того, щоб скористатися переплатою, в нас утворився борг, — нарікає занепокоєна ситуацією жінка.На цей опалювальний період сім’ї знову було нараховано субсидію. Пенсіонери платили щомісяця по субсидії за фактично спожитий газ. Але на сьогодні сума помилково утвореного боргу за газ у них складає майже три тисячі гривень, про що постійно нагадують квитанції.
— Про те, що зекономлені нами гроші за газ зняли з рахунку двічі, я дізналася в кінці жовтня 2016 року. І з того часу ходжу по різних інстанціях, щоб вирішити проблему, але нічого не можу добитися, — скаржиться Параска Василівна. — Як тільки отримала повідомлення про борг, звернулась у газову службу. Там по комп’ютеру перевірили і повідомили, що заощаджені нами кошти перерахували до держбюджету двічі, тож порадили звернутись у відділ нарахування субсидій управління праці. Там нічим зарадити мені теж не змогли, лише сказали, щоб не переживала, бо таких випадків, як у мене, в районі майже 600, — ділиться пенсіонерка. — Після наступних звернень нас запевнили, що на державний рахунок до 7 грудня 2016 року будуть повернуті перераховані зайвий раз кошти. Але настало 7 грудня, а гроші так і не надійшли. Обіцяють знайти вирішення до кінця квітня. Але чому потрібно вирішувати одне питання аж цілий рік?! — обурюється Параска Василівна.
Для роз’яснення ситуації ми звернулися в управління праці та соціального захисту населення РДА. Начальник відділу адресних соціальних допомог Людмила Савчук пояснює, що зазвичай, якщо переплату з рахунку субсидіанта знімає управління праці, то не знімає газова служба, і навпаки. Зняти гроші має якась одна із цих організацій.
Але через помилку відповідальних за це структур утворився борг замість переплати, людям надходять неприємні сповіщення. І з аналогічною проблемою стикнулися близько 600 жителів району, які отримують субсидію.
— Справа в тому, що зняття (тобто повернення зекономлених коштів у державний бюджет, — ред.) зробили двічі. Один раз наша служба забрала кошти, ще раз — газова. Коригування має зробити і вже від грудня минулого року обіцяє ПАТ «Чернівцігаз», але питання досі відкрите, — пояснює начальник відділу адресних соціальних допомог Людмила Савчук. — Відповідно до законодавства повернення коштів до бюджету робиться в кінці опалювального періоду, але облгаз того року затримав коригування і зробив не в травні, а аж у серпні-вересні. Через це сталося так, що невикористана сума субсидії близько шестисот субсидіантів у районі помилково була перерахована у державний бюджет двічі. Газ перекривати тим, хто стикнувся з цією проблемою, не будуть, хай люди не хвилюються. Потрібно почекати, поки все вирішиться. Надіємося, що це буде вже найближчим часом, — зазначає Людмила Василівна.
Христина ФЕДИК-МЕЛЬНИЧУК.

1 987

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ