Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Законодавчі зміни щодо повноважень органів прокуратури у сфері захисту прав громадян та розгляду звернень

07 апр 2017

Верховною Радою України 2.06.2016 р. прийнято Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», який набрав чинності з 30.09.2016 року.
Вказаним Законом у статті 131-1 Конституції України визначено такі функції прокуратури: підтримання публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку; представництво інтересів держави в суді у виняткових випадках і в порядку, що визначені законом.Відповідно до ч.З ст. 2 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру не можуть покладатися функції, не передбачені Конституцією України.
Однак, незважаючи на це, громадяни продовжують направляти до органів прокуратури звернення щодо захисту своїх інтересів та поновлення порушених прав, вирішення яких уже не входить до повноважень прокуратури.
За 12 місяців 2016 року до Кіцманської місцевої прокуратури (територіальна юрисдикція якої охоплює Кіцманський район) надійшло 274 звернення, 148 звернень вирішено по суті, з яких 96 — з питань досудового розслідування та 52 — з інших питань, 126 звернень не належали до компетенції органів прокуратури, тому у відповідності до вимог ст.7 Закону України «Про звернення громадян» у 5-денний термін були скеровані для розгляду по суті за належністю відповідному органу чи посадовій особі.
Рекомендую громадянам перед направленням свого звернення для вирішення по суті чітко визначитися, до компетенції якого органу влади, місцевого самоврядування, контролюючого органу чи посадової особи належить вирішення тих чи інших питань.
Слід звернути увагу на те, що прийняті органами державної влади, місцевого самоврядування, контролюючими та іншими органами, підприємствами, установами та організаціями або їх посадовими особами рішення за зверненнями громадян можуть бути оскаржені до відповідного органу вищого рівня або до суду.
Крім того, у судовому порядку можуть бути вирішені практично всі спори, які виникають у суспільних відносинах, а також оскаржені рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, якими порушені права, свободи або інтереси громадянина.
Допомогти громадянам у захисті прав та інтересів, у тому числі вирішенні своїх спорів у судах, покликана система надання безоплатної правової допомоги (Закон України «Про безоплатну правову допомогу»).
На території Кіцманського району Чернівецької області створено «Кіцманське бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Кіцмань, вул.Незалежності, 83.
Отже, запорукою своєчасного та ефективного відновлення порушених прав і свобод, перш за все, є необхідність визначення органу державної влади місцевого самоврядування, контролюючого органу чи посадової особи, до повноважень яких належить вирішення проблемного питання, щоб знати куди звертатися з вимогою сприяння у відновленні порушених прав.
Андрій НИКИФОРУК,
керівник Кіцманської
 місцевої прокуратури.

1 530

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ