Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

На полях АФ "Оршівська" буде засіяно понад тисячу гектарів цукрового буряка

07 апр 2017

На полях АФ "Оршівська" буде засіяно понад тисячу гектарів цукрового буряка

 На сьогодні сільськогосподарські підприємства нашого району в цілому завершили сівбу ранніх зернових. Посіяно 400 гектарів ярого ячменю, 200 гектарів ярої пшениці, понад 400 — гороху. З запланованих 1050 гектарів цукрового буряка засіяно 500 га.
Зокрема цю культуру, яку протягом останніх років не надто охоче вирощували на своїх полях господарники району, будуть висівати в агрофірмі «Оршівська».
Так минулого понеділка працівники агрофірми сіяли цукровий буряк на полі в урочищі «Пилиповське», що в Іванківцях. Директор АФ «Оршівська» Віталій Біблюк розповів, що того дня здійснили посів на площі 223 гектари. Проводили його сівалкою Prime Twine 3000 з одночасним внесенням двох видів добрив, основного і стартового. Висівали сорт буряка «Рональдо» німецької селекції. Попередниками були озима пшениця і соя.
— Загалом плануємо посіяти буряк на площі 1007 гектарів. Вже на сьогодні маємо 1800 гектарів озимої пшениці, 130 гектарів — ярої, після зими у гарному стані залишилося 950 гектарів озимого ріпака, 130 га будемо перекультивовувати і сіяти там сою. 400 га виділили під кукурудзу на силос і ще 400 га відведено під кормові культури: люцерну та овес, — ділиться планами директор.
Рішення засівати цього року таку кількість цукрового буряка В.Біблюк пояснив тим, що зараз кардинально змінилася політика переробних заводів, які зацікавлені у прийомі цієї культури, організовують безкоштовну доставку на відстань до 90 км, тобто самі забирають буряк своїм транспортом. Також заводи фінансують і виплачують аванс на посів буряків для тих, хто зацікавлений у такій співпраці. Вирощений урожай буряка АФ «Оршівська» буде здавати на Чортківський цукровий завод, адже він до нас найближче розташований — близько 70 км. Тож доставка буде за рахунок заводу.
Текст і фото 
Янни НИКОЛАЙЧУК.


1 306

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ