Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

У ювілейній світлиці Йосипа Палятинського

07 апр 2017

У ювілейній світлиці Йосипа Палятинського

Минулого тижня в читальній залі районної бібліотеки зібралися друзі, колеги,побратими по перу, бібліотекарі, члени клубу «Надія», самодіяльні аматори, учасники театру фольклору «Кіцманчани», аби привітати, повінчувати з ювілейним 70-літтям поета, письменника, журналіста та громадського діяча Йосипа Палятинського. Ведуча творчого вечора Марія Ключинська легко, щиро, поетично повела стежками його дитинства, що проходило в мальовничому селі Тулова на Снятинщині, розповіла про життєву і творчу біографію. Зокрема, Йосип Палятинський. професію обирав за покликом душі — вчителя-словесника, тому вчив рідної мови дітей у Верхніх Станівцях, пізніше вчителював у інших селах Кіцманщини, в 70-х працював кореспондентом районки, редактором районного радіо, а як пішов на пенсію, відчув необхідність писати. За десять років — десять книжок, а це поетичні та прозові твори, інтерв’ю, розповіді, гуморески та збірки пісень на його слова. А ще ювіляр друкується у різних газетах Буковини, Покуття, на сторінках Львівського альманаху «Гомін Підгір’я».

За свою натхненну, творчу працю Йосип Палятинський удостоєний багатьох титулів та нагород. Він є членом Національної спілки журналістів України, членом Української асоціації письменників західного регіону, лауреатом літературно-мистецьких премій імені Марка Черемшини та Віктора Зубара, лауреатом Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, дипломантом Бойківського літературно-мистецького конкурсу імені Мирона Утриска, а зовсім нещодавно став переможцем конкурсу, оголошеного газетою «Благовіст».
У щирій, невимушеній атмосфері звучали поезії автора і пісні на його слова, спогади, побажання, вінчування, які адресували заступник голови Кіцманської РДА Галина Мельничук, керуюча справами Кіцманської районної ради Наталія Довбенчук, начальник відділу культури, національностей та релігій Кіцманської РДА Оксана Тощук, заслужений журналіст України Мирослав Куєк, творчі побратими із малої батьківщини Йосипа Ярославовича — з Покуття та чимало інших шанувальників творчості ювіляра.
Кращий читач районної дитячої бібліотеки Микола Краснов продекламував поезію автора «Я народився на Покутті» та «Я вірю в тебе, Україно», а пісні на слова ювіляра прозвучали у виконанні Дениса Рудяка, Олександра Кульчика та учасників театру фольклору «Кіцманчани», які на завершення всі разом виконали «Многая літа».
Кілька разів протягом творчого вечора у Йосипа Палятинського наверталися сльози на очі, усміхався кутиками вуст, дякував за подарунки, квіти, сердечні слова на свою адресу і висловився так: « Дай, Боже, мудрості народу і справедливості вождям. Цінуймо мир, людську свободу, втішаймося земним життям!».
Галина СКУЛЕБА.
Фото Сергія ШАРАЙЧУКА.


3 853

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ