Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Зміни до КПК України: нові правила призначення експертизи і кримінального провадження

23 окт 2019

17 жовтня 2019 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства", який запроваджує певні зміну у порядку здійснення кримінального провадження.

 

Експертиза: нові правила призначення

1. Ліквідовано монополію державних судово-експертних установ на проведення експертизи у кримінальному провадженні.

2. Сторони кримінального провадження отримали право на самостійне залучення експерта для проведення експертизи без звернення до слідчого судді. При цьому, доказова сила висновку, складеного експертом за замовленням сторони кримінального провадження, дорівнює доказовій силі висновку експерта, залученого на підставі ухвали слідчого судді.

3. Слідчому та прокурору надано право на самостійне без звернення до слідчого судді залучення експерта для проведення психіатричної експертизи з метою підтвердження неосудності чи обмеженої осудності особи.

4. Право слідчого судді на самостійне залучення експерта для проведення експертизи суттєво обмежено. Слідчий суддя може залучити експерта виключно на підставі клопотання сторони захисту та за умови наявності поважних причин, які не дозволяють стороні захисту залучити експерта власними силами. Право слідчого судді призначити експертизу за клопотанням сторони обвинувачення скасовано у повному обсязі.

Органи досудового розслідування: новий перелік

Органи Державної кримінально-виконавчої служби України виключено з переліку органів досудового розслідування, а слідчі цих органів позбавлені права здійснювати дізнання і досудове слідство у кримінальних провадженнях.

Заходи забезпечення кримінального провадження

1. Закріплено обов’язок слідчого та прокурора у разі відмови у задоволенні (часткового задоволення) клопотання про арешт тимчасово вилученого майна або скасування арешту такого майна (повністю чи частково) негайно вжити заходів для повернення вилученого майна власнику та направити повідомлення про виконання відповідної ухвали слідчому судді.

2. Передбачено, що якщо на момент затримання особи її прізвище, ім’я, по батькові невідомі, особа ідентифікується у протоколі затримання шляхом детального опису такої особи та долучення її фотознімку.

3. Встановлено можливість апеляційного оскарження ухвали слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді застави або про відмову в застосуванні такого заходу.

Закриття кримінального провадження

Невстановлення особи, винної у вчиненні кримінального правопорушення, протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності – нова підстава для закриття кримінального провадження. Однак, ця підстава не застосовується у разі розслідування особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров’я особи або злочину, за який може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Учасники кримінального провадження мають право заявляти клопотання прокурору про закриття кримінального провадження на відповідній підставі. Закриття кримінального провадження у разі невстановлення винної у вчиненні кримінального правопорушення особи протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності здійснюється судом за клопотанням прокурора.

Кримінальне провадження щодо особливих категорій осіб (депутати, судді, адвокати тощо).

1.Послаблені вимоги щодо процедури повідомлення про підозру депутатів, суддів, адвокатів, детективів НАБУ, прокурорів САП, працівників НАЗК та інших спеціальних суб’єктів.

2.Генеральний прокурор, його заступник та керівник регіональної прокуратури отримали право передоручати вручення підозри вищим посадовим особам держави будь-якому слідчому або прокурору.

3.Дозвіл на проведення обшуку у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, може надавати лише слідчий суддя Вищого антикорупційного суду.

4.Спрощено порядок погодження процесуальних дій, які вчиняються за межами України. Так, якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія потребує надання відповідного дозволу прокурором або судом лише у разі, якщо це передбачено міжнародним договором або є обов’язковою умовою надання такого виду допомоги за законодавством запитуваної сторони. У інших випадках для виконання процесуальних дій за межами території України дозвіл прокурора або суду не потрібний.

Андрій Никифорук,

керівник Кіцманської місцевої прокуратури.4 309

Схожі новини:

Виконком Кіцманської міської ради: громадські криниці, доріжка для дітей ясельної групи, розширення каналізаційної мережі

Виконком Кіцманської міської ради: громадські криниці, доріжка для дітей ясельної групи, розширення каналізаційної мережі

На нещодавньому засіданні виконавчого комітету Кіцманської міської ради слухали питання, більшість з яких будуть винесені на розгляд сесії. Серед таких — «Про
Багатодітні мають право на допомогу з 1 квітня. Як її отримати?

Багатодітні мають право на допомогу з 1 квітня. Як її отримати?

З 1 квітня 2019 р. багатодітні сім’ї матимуть право на отримання допомоги. Урядовим рішенням з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей,
Протягом березня в Кіцманському районі триватиме місячник проведення санітарної очистки

Протягом березня в Кіцманському районі триватиме місячник проведення санітарної очистки

Протягом березня в Кіцманському районі триватиме місячник проведення санітарної очистки у населених пунктах району на виконання відповідного розпорядження
7 ОСНОВНИХ ЗМІН В ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

7 ОСНОВНИХ ЗМІН В ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг. Відповідні
Як учаснику АТО отримати земельну ділянку — консультація

Як учаснику АТО отримати земельну ділянку — консультація

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО Вітаю Вас шановний міністре. Мій чоловік 2 роки пробув в АТО. Спочатку як доброволець, а потім уже офіційно у
Де взяти землю для учасників АТО Кіцманського району (ВІДЕО)

Де взяти землю для учасників АТО Кіцманського району (ВІДЕО)

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ