Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Олександр ФИЩУК: «Знаю, які закони поліпшать життя моїх земляків і як домогтися їхнього прийняття»

12 июл 2019

Олександр ФИЩУК: «Знаю, які закони поліпшать життя моїх земляків  і як домогтися їхнього прийняття»

 Олександра Фищука буковинцям представляти не треба. Борівецький ґазда з Кіцманщини, він завжди міцно стояв на своїй батьківській землі. Не цурався її, а вона давала йому сили. Як той образок з Божою Матір’ю, ставала на поміч, коли простий сільський хлопець пішов шоферувати у Кіцманській автоколоні. І вже пізніше, коли, завдяки селянській наполегливості і працелюбності,  осягнув нові сходинки заступника начальника Державної податкової інспекції в Чернівцях, голови Кіцманської РДА, представляв буковинців у Верховній Раді України. Вона, сила батьківської землі, захищала його в розстрільну майданівську ніч з 19 на 20 лютого 2014 року, коли, здавалося, добро знову, як то повелося в Україні, не встоїть перед злом. Встояло! І він встояв. Разом із побратимами, серед зими, в серці Києва, в центрі Європи. 

Сила землі тримала його й потім, коли Фищука призначили головою Чернівецької обласної адміністрації, і в уяві обивателів перед ним постала тисяча спокус, а він, наперекір усьому, не піддався. Бо в шаленому післямайданному темпі знаходив таки хвильку, щоби вириватися на дідизну. Постояти на обійсті. Всотати віру і правду дідів-прадідів. Стати сильнішим. Для столиць, президентів, колегій, кабінетів. Але найбільше – для добрих справ. 
Він узагалі був дуже дивним губернатором: не прагнув негайного, миттєвого  результату, як інші керівники. Зрозуміють це потім, коли його «підуть». Просто Фищук завжди пам’ятав: земля не родить на другий день, як її засіяли. Але вона точно вродить у дану Богом пору, коли її щедро обробляти. Не для піару. Важко і щодня – для доброго врожаю. Навіть якщо ти його не дочекаєшся в тій іпостасі, в якій веснував. 
Він і сьогодні вірить у добрий буковинський і український врожай. Знає, негода – це тимчасово. Але переконаний, що для результату треба не зупинятися, йти вперед. Тому нині прийняв непросте для себе рішення. Фищук іде в парламент. Щоб уже у Верховній Раді побороти оту вічну українську негоду. Задля своєї батьківської, буковинської і всеукраїнської землі. Бо обереги теж треба захищати.
«Це велика біда, що економікою 
держави ніхто всерйоз не займався»
– Олександре Георгійовичу, Ви балотуєтеся до Верховної Ради. Якими думками керувалися, приймаючи таке рішення?
– Виходив з того, що наша держава за Конституцією – парламентсько-президентська. Верховна Рада – найвищий законодавчий орган, який визначає засади політики держави, розробляє і приймає закони, формує Кабмін, має функції контролю за виконанням законів. Ситуація, що склалася нині в державі, критична. І це ні для кого не секрет. Рівень життя людей, порівняно з 2013 роком, упав десь утричі. 
Так, звичайно, були за ці роки й позитивні моменти, але загалом економікою держави ніхто всерйоз і масштабно не займався. І це велика проблема і велика біда. Не працюватиме економіка – не зможемо підняти добробут людей. А ми сьогодні маємо дуже небезпечну ситуацію: люди масово виїжджають за кордон. 
Натомість люди, які прийшли до влади, і більшість, яка формувала останні два уряди, з першої хвилини діє так, ніби останні дні працює. Економікою не займаються, а осідлали «потоки», що «у спадок» отримали від попередніх влад. Найперше йдеться про завезення на територію України товарів широкого вжитку поза митним контролем! Саме цим знищують вітчизняного виробника. А він може дати робочі місця, зарплату людям, наростити відрахування в бюджет, допомогти соціальній сфері… 
Так, влада нині хизується: мовляв, збільшилися надходження, дороги будуємо… Але треба глибше аналізувати ситуацію. За рахунок чого збільшилися надходження? Тут Уряд і Верховна Рада вчинили дуже просто: збільшили фіскальне навантаження майже утричі. Де таке може бути, щоб одна державна структура – «Нафтогаз» – формувала 11% держбюджету?! За рахунок чого? За рахунок простих громадян!
У мене своя позиція з цього приводу і підготовлені законопроекти, спрямовані саме на розвиток економіки. З огляду на чималий досвід роботи в законодавчій та виконавчій гілках влади, знаю, що та як робити для того, аби прийняти потрібні українцям закони.

«Мені ніхто не дорікне, що за час мого керування область потрясали корупційні скандали»
– До речі, чи не допускаєте ви, що багато хто скаже: «Фищук? Так він уже був і у парламенті, і головою ОДА працював»?
– Так, я вже був народним депутатом від грудня 2012 до жовтня 2014 року. Давайте пригадаємо, що то був за час. 14 місяців боротьби в опозиції до режиму Януковича, два місяці виборчої кампанії і п’ять – робота в умовах військових дій. Та навіть тоді я підготував проект закону про внесення змін до Конституції України, де запропонував абсолютно нову модель влади в Україні, починаючи від її формування на рівні села-району і закінчуючи вищими державними щаблями, що забезпечує народовладдя.
Щодо моєї роботи у виконавчій гілці влади, то, як відомо, місцева влада, зокрема обласна, працює у визначеному законодавством полі. Фактично на місцях ми лише виконавці. Але навіть за таких умов ми на Буковині знаходили можливість брати на себе ініціативу. Що, до речі, не завжди вітали у столиці. Це по-перше. По-друге, мені ніхто не дорікне, що за час мого керування ОДА область потрясали якісь корупційні скандали чи інші негативні події. Чернівецька область за час моєї роботи показала непогані результати. У 2017-2018 роках ми демонстрували за різними показниками 4-3-тю позицію в Україні. 
– І тим не менше, для багатьох на Буковині стало цілковитою несподіванкою ваше звільнення нині вже колишнім президентом Порошенком. Здійснене за кілька місяців до президентських виборів, воно виглядало нелогічним кроком. Чи, можливо, для такого рішення були якісь підводні камені, про які громадськість краю не знає? 
– Це рішення «політичне». Була умова, поставлена Яценюком, Бурбаком і Гройсманом президентові: якщо він мене не звільнить – не матиме підтримки під час голосування за бюджет України на 2019 рік та на виборах президента. Після такого ультиматуму мене запросили до Порошенка, і він розповів мені про це. Під час тієї розмови я наголосив, що від цих людей не варто чекати добра, їхні обіцянки нічого не вартують. Життя довело: я був правий. Тим паче, що сьогодні мої «відставники» вже й між собою пересварилися.
– А з чого почалися проблеми з Яценюком, Бурбаком і Гройсманом? 
– Я неодноразово писав звернення до Києва. Скажімо, в останньому, до Гройсмана, була вимога звільнити керівника Чернівецької митниці. Адже там за три роки бюджет  втратив мільярди коштів. Я і тоді пропонував, і далі буду наполягати на тому, щоби зробили звірку між румунською стороною і нашою. З Румунії виїздить авто з одним товаром, а в Україну це ж авто заїжджає, за документами, з іншим, якщо взагалі заїжджає, а не зникає! Хлопці переплутали бюджетну кишеню зі своєю власною.
На мій погляд, є прямий зв'язок між тим, чому досі не притягнуті до відповідальності винні за дії, що призвели до Майдану, і винні за сьогоднішні митні справи. Зв'язок у тому, що чинна влада просто сіла на старі схеми «папєрєдніків» Януковича. Фактично «папєрєдніки» взяли її в долю, відкупилися…
Але я переконаний: рано чи пізно і «папєрєдніки», і їхні сьогоднішні «подільники» будуть покарані.

«У парламенті підтримуватиму тих, хто прийматиме закони, 
спрямовані на підвищення 
добробуту наших громадян»
– Чи пов’язуєте наведення порядку в країні загалом і на митниці, зокрема, із прізвищем нового президента? 
– Новий президент – це вибір людей. Отримані Зеленським 73 відсотки говорять самі за себе. Після проходження до парламенту я підтримуватиму команди та фракції, які готуватимуть і прийматимуть закони, спрямовані на підвищення добробуту наших громадян.
– Ви йдете до парламенту по одномандатному виборчому округу № 202, це північно-західні райони області. Це тому, що, скажімо, Кіцманщина – ваш рідний край чи тому, що найкраще знаєте проблеми цих територій, вірите у підтримку земляків?..
– По-перше, це той регіон, де я народився і виріс. По-друге, це один з регіонів, де я працював, – у Кіцмані. На тому окрузі типові для всіх районів краю проблеми. Я з ними обізнаний. Вирішувати частину з них почав, ще будучи депутатом парламенту попереднього скликання. Предметно займався ними, вже працюючи в ОДА. Передовсім, це дороги, пункти пропуску на кордоні. Бо зрозуміло, що в комплексі все це дає розвиток. Це реальна зміна економіки територій, насамперед, гірських районів – Путильщини, Вижниччини, Сторожинеччини, Кіцманщини. І не лише їх. Якщо пункти пропуску запрацюють (йдеться про «Красноїльськ», «Руська» і «Шепіт»), це дасть поштовх для розвитку цілого західного регіону України.
Дуже прикро, що понад 100 млн грн, виділених Європейським Союзом на будівництво пунктів пропуску у Дяківцях і Красноїльську, уряду Гройсмана доведеться повертати як неосвоєні. 
– До речі, щодо введення у дію пунктів пропуску. Місцеві ЗМІ, дружні до ваших опонентів, писали про вашу вину, натякаючи на непрофесійність, корупційну складову… То де ж правда?
– У народі кажуть: той, хто найголосніше кричить «ловіть злодія», найбільше й краде. Після того, що я вже сказав про митницю, зрозуміло: моїм опонентам не треба було жодних нових пунктів пропуску. Їм значно легше тримати все під контролем на одному пункті. І їм байдуже, що на 235 кілометрів – лише один коридор з ЄС. А звідси й усі атаки на мене, бо я незручний для них. Незручний і небезпечний. Та, думаю, на нинішніх парламентських виборах серед іншого буковинці дадуть оцінку і цим їхнім діям.
– Ви згадували розроблений кілька років тому законопроект про засади формування і функціонування влади в Україні. Кілька разів Ви виносили його на розгляд, ініціювали його обговорення. Як думаєте, чому попередній владі цей документ не підійшов? Що в ньому такого, що її не влаштувало?
– Цей законопроект написав ще у вересні 2014 року. Він був направлений і у президентську адміністрацію, і до Кабміну.  Парадокс: його не обговорювали, його не критикували, його просто замовчували. І я знаю, чому! Бо там прописано, що влада формується дійсно на принципах народовладдя, звітності перед людьми. Там прописані реальні  механізми відкликання обранців у випадку, якщо вони забули, хто їх обрав, для чого й кому вони повинні служити. Нинішня адміністративно-територіальна реформа містить лише певні елементи запропонованого п’ять років тому документа. 
Розумію, що запропонований законопроект не ідеальний, але, погодьтеся, він сьогодні був би доречний в умовах, коли ми знову ламаємо списи навколо принципів обрання до Ради, навколо структури парламенту: одно- чи двопалатний. Скажімо, відкриті списки. Цей підхід має свої недоліки. Я Гройсману ще 2016-го сказав: «Бачу, що на прикладі місцевих виборів ви обкатуєте модель для Верховної Ради». І додав, що вона має серйозні недоліки. Наприклад, у нашій області з 64 округів у 22 немає представників в обласній раді. Це неправильно. 
– Не повірю, що Фищук, якого на Буковині майже кожний знає в обличчя, а на Кіцманщині й поготів, він на кожному обійсті – своя людина, щоби Фищук перед тим, як прийняти рішення, не спитав, за доброю звичкою, людей про те, кого вони хочуть бачити в парламенті своїм представником.
– Так з цього все й почалося! Якось розговорилися в одній компанії. «Георгійовичу, – кажуть,– час знову до столиці хлопцям нормальним, непродажним підтягуватися».  
Мені соромно за те, що нині в державі відбувається. Соромно перед  людьми, своєю сім’єю, перед племінником, який, будучи добровольцем, на чотири з половиною місяці потрапив у полон під Іловайськом, а нині далі воює. Соромно, за такий рівень життя людей, за те, як безсоромно у державі розтягують бюджет, і ніхто за це не відповів. Соромно за те, що люди виїжджають за кордон. Вони ж не просто виїжджають на роботу. Вони ж там зайняті на важкій праці, зазвичай, у шкідливих умовах.
– Олександре Георгійовичу, досвід законодавчої діяльності, роботи у виконавчій владі – безперечно, велика перевага кандидата, який представлятиме інтереси виборців у парламенті. А як з моральними якостями претендентів? 
– Така людина повинна мати за плечима серйозну життєву школу й професійний досвід. Але, передовсім, це має бути патріот України. У мене той досвід ще з часу Майдану, коли після сесійного засідання депутати-патріоти йшли до людей на маленький острівець свободи у центрі Києва, щоби разом зі своїми виборцями боронити наше українське майбутнє. І я на все життя запам’ятав своє депутатське чергування на Майдані в ніч з 19 на 20 лютого 2014 року й оту обітницю, яку собі тоді дав... 
Тож нині я точно знаю, як треба працювати у вищому законодавчому органі нашої держави і що робити, аби мої діти і онуки, наші рідні та близькі люди, українці не виїжджали на заробітки за кордон, а жили й працювали тут, у себе вдома. Їм треба створити умови. І я знаю, як це зробити, які закони мають бути для цього і як забезпечити їхнє ефективне виконання. У державі, де є верховенство права і свобода слова, завжди порядок, держава ця успішна, сильна, а її громадяни живуть у достатку.

«Наша мета – гарантувати безпеку кожному!»
– Ви балотуєтеся кандидатом у народні депутати від політичної партії «Сила і Честь» Ігоря СМЕШКА. Чому пов’язали свою політичну долю саме з цією партією?
– Народ України на виборах президента чітко висловився за зміну політичних еліт. До влади мають прийти партії, не заплямовані корупцією. Саме такою є «СіЧ» – згуртована команда однодумців – чесних патріотів і професіоналів. І я пишаюся, що «СіЧ» довірила мені представляти нашу політичну силу в одномандатному виборчому окрузі № 202.
Наша мета – забезпечити виконання головної місії держави – гарантувати безпеку кожному!
Ми йдемо до Верховної Ради, щоби подбати про економічну, соціальну та екологічну безпеку громадян України: достойну старість, якісне медичне обслуговування, гідне життя військовослужбовців та учасників бойових дій, військових пенсіонерів, ветеранів і членів їхніх сімей, соціальний захист непрацездатних, сиріт, матерів, які доглядають дітей.
– Що у вашій програмі, окрім загальнопартійних зобов’язань, передбачено для розвитку Буковини?
– Обіцяю своїм землякам законодавчо сприяти: створенню умов для збільшення робочих місць на селі завдяки розвитку кооперації у виробництві та переробці аграрної продукції; *збільшенню фінансування соціальної сфери в сільській місцевості; здійсненню протипаводкових робіт і збільшенню фінансування будівництва шляхів і мостів, серед них і зруйнованих повенями; введенню в експлуатацію пункту пропуску «Красноїльськ» та будівництву пункту пропуску «Руська» Чернівецької обласної митниці, наданню пункту пропуску «Шепіт» статусу міжнародного; *встановленню пільгових тарифів на енергоносії в сільських районах як для населення, так і для господарських суб’єктів.
Для уникнення екологічної катастрофи у припрутських селах треба збудувати каналізаційну мережу за гроші европейських проектів і грантів. Підключити каналізацію до напірного колектора Лужанського спиртзаводу і забезпечити каналізаційноюю мережею Мамаївці, Лужани, Новий Киселів, Шипинці, Стрілецький Кут, Ревне, Білу.
А свої обіцянки я виконую!
– Олександре Георгійовичу, що Ви хотіли би сказати наприкінці нашої розмови  землякам-буковинцям?
– Рідні буковинці! Щоби животіти й далі – досить продати голос тим, що були депутатами попереднього скликання. Якщо хочете заможно жити у процвітаючій, правовій, незалежній державі Україна – підтримайте мудрих, патріотичних, досвідчених кандидатів партії «Сила і Честь»! 
Я впевнений, що:
БОГ, СВОБОДА, РОДИНА і УКРАЇНА – наші спільні найвищі духовні цінності;
ЗЕМЛЯ, ОСВІТА та НАПОЛЕГЛЕВА ПРАЦЯ – запорука теперішнього та майбутнього процвітання нашого народу;
ДЕМОКРАТІЯ, СОЦІАЛЬНА РІВНІСТЬ, ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА і АРМІЯ – фундамент соборності і незалежності нашої Держави.
Будьте ГОСПОДАРЯМИ своєї долі! Будьте з ЧЕСНОЮ СИЛОЮ! 
Василь МАТУСЕВИЧ.


2 722

Схожі новини:

Іван Рибак :

Іван Рибак :"Я йду йду в український парламент не від якоїсь партії. Я йду від громади мого виборчого округу №202, від людей""

Дорогі буковинці, колеги та друзі!   Найперше, хочу запевнити вас, що мої політичні пріоритети є сталими і незмінними - успішна та економічно розвинута
Юлій Мамчур: Тільки Порошенко здатний надати рішучу відсіч російській агресії

Юлій Мамчур: Тільки Порошенко здатний надати рішучу відсіч російській агресії

ПОЛІТИКА   Український військовий льотчик 1-го класу, полковник Повітряних Сил Збройних Сил України, командир 204-ї бригади тактичної авіації Юлій
Іван Рибак: Головне завдання законів, які ми напрацьовуємо у Верховній Раді - змінити ставлення людей до природи

Іван Рибак: Головне завдання законів, які ми напрацьовуємо у Верховній Раді - змінити ставлення людей до природи

Впродовж останніх років в природоохоронній сфері відбулися кардинальні зміни. Це, у першу чергу, зміна системи управління та планування державної політики у
Іван Рибак: Лише навівши лад на митниці, з тіні можна вивести 4 мільярди доларів

Іван Рибак: Лише навівши лад на митниці, з тіні можна вивести 4 мільярди доларів

 Про джерела наповнення Держбюджету Коментуючи у ході ефіру 22 червня 2018 року на каналі "Рада" заяву Володимира Гройсмана про те, що незабаром буде
Ірина ПОДОЛЯК: Головне для депутата від «Самопомочі» — бути чесним і професійним

Ірина ПОДОЛЯК: Головне для депутата від «Самопомочі» — бути чесним і професійним

Народний депутат від «Самопомочі» Ірина Подоляк минулими вихідними побувала на Буковині та завітала в місто Кіцмань, де зустрілася з кандидатами у депутати
Вибори 29 жовтня: кандидати від

Вибори 29 жовтня: кандидати від "Свободи" в Кіцманську міську раду

Звернення Петра ЧУПРИНИ від кандидатів-свободівців 29 жовтня 2017 року відбудуться перші вибори міського голови та депутатів Кіцманської міської ради
Якщо хочеш жити гідно, я раджу голосувати за Ірину Антонюк.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
ТЕГИ
Погода


ВХІД НА САЙТ