Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Іван Рибак: Лише навівши лад на митниці, з тіні можна вивести 4 мільярди доларів

27 июн 2018

Іван Рибак: Лише навівши лад на митниці, з тіні можна вивести 4 мільярди доларів

 Про джерела наповнення Держбюджету

Коментуючи у ході ефіру 22 червня 2018 року на каналі "Рада" заяву Володимира Гройсмана про те, що незабаром буде встановлена справедлива ціна на газ, а також відповідаючи на запитання журналістів звідки мають бути основні надходження до бюджету, Іван Рибак повідомив:

"Я не погоджуюся, що основними джерелами надходжень до бюджету мають бути кошти від реалізації об'єктів державної власності. Це одноразовий захід. У подальшій перспективі від цього якогось відчутного і тривалого ефекту я не бачу. Ну підуть під приватизацію стратегічні об'єкти, і що далі? Що буде через 2-3 роки, через 10 років? Ми ці кошти проїмо. Серйозний потенціал у нас закледений в геології у надрокористуванні, ми маємо сьогодні змогу через 2 роки видобувати до 20 мільярдів кубометрів українського газу.

Сьогодні ми маємо дуже значні потужності в енергетиці. Цей потенціал закладений в альтернативній енергетиці: вітровій, сонячній, біоенергетиці. Тому треба будувати теплові електростанції на біомасі чи біогазових установках. Також - це сонячна енергетика і треба заохочувати встановлення батарей нового покоління, створення ферм з сонячної енергетики.

Але треба дуже обережно підходити до питання інвестицій. Бо коли ми прагнемо бачити іноземців, як інвесторів у сонячну енергетику, то повинні розуміти кілька речей. Сонячні батареї виробляються у Китаї чи Малайзії, в Україні не створюються робочі місця, кошти "зеленого тарифу" виводяться за кордон. Цей підхід невірний", - переконаний Іван Рибак.

На його думку, такі механізми повинні застосовуватися виключно для українського інвестора і треба створити йому тут усі преференції.

"Якщо говорити про митниці. Так ось, тіньовим потенціалом української митниці, за підрахунками експертів, є приблизно 4 мільярди доларів, які можна залучити до Державного бюджету, навівши лад на українській митниці.

Я мажоритарник з Чернівецької області і на моєму виборчому окрузі у Путильському районі є 2 митних пункти пропуску, які нині не функціонують. А запустивши їх, ми дамо дуже відчутне для регіону і держави освоєння транзитного потенціалу, і в той же час отримаємо додаткові надходження до бюджету від митних платежів. А це розвиток інфраструктури, покращення життя населення, створення нових робочих місць, розвиток бізнесу, повноформатні рекреаційні зони.

І тут потрібно лише бажання і політична воля. Бо коли Євросоюз виділяє 25 мільйонів доларів для реконструкції цих митних переходів, а ми їх вчасно не освоюємо, то такі підходи не зрозумілі нашим донорам. У результаті кошти вимагають повернути назад, а пункти пропуску залишаються мертвою зоною. Я думаю, що правоохоронні органи повинні з'ясувати у ДФС України, чому ці кошти не були вчасно та ефективно використані", - заявив народний депутат.

 

Щодо Антикорупційного суду

 

Іван Рибак переконаний, що якби правка у Закон про Антикорупційнимй суд, яка стосується справ, які вже розглядаються в судах не була внесена, була б створена правова колізія. Міг утворитися провал між моментом прийняття Закону про Антикорупційний суд і моментом реального запуску цього суду в роботу. Навіщо тоді витрачати мільярди на зарплати антикорупційним правоохоронним органам, справедливо запитує він.

"Я б хотів глибше зупинитися на питанні боротьби з корупцією. Ми маємо достатньо молоді органи цієї системи - НАБУ, САП і вже Антикорупційний суд. Приклад Румунії продемонстрував, що такі антикорупційні органи є ефективними. Але такими вони стали приблизно через 8-10 років після їхнього створення. Та вважати, що тільки створення таких органів поставить крапку на корупції раз і назавжди - наївно.

Я не знаю чому громадяни України в це вірять. Потрібно прибирати корупційні поля з економіки і політики. Антикорупційні ж органи є лише додатковим інструментом. Справжня боротьба з корупцією - це підвищення соціальних стандартів наших громадян. Це знищення джерел корупції", - заявив народний депутат.

Він навів один з прикладів. Україна навела лад у водному господарстві. Ця галузь сьогодні почала працювати ефективно. І це було досягнуто низкою простих рішень. У питанні водокористування просто прибрали так звану "вилку" при визначенні вартості послуги, при видачі дозволів. І предмет корупції було усунуто.

"Що стосується судової реформи загалом, то Україна на відміну від інших пострадянських країн, у тому числі країн східної Європи, є дуже великою країною. В нас у судовій системі задіяні тисячі суддів. Їх, як поліцейських, не можна набрати просто з вулиці. Ці люди мають мати досвід, освіту, фахову підготовку, щоб іменем України з-під їхнього молотка виходили справедливі, кваліфіковані рішення, щоб громадяни зрозуміли, що судова система працює на їхню користь.

Найголовнішим є те, що вже сьогодні ми формуємо нашу судову систему так, щоб завтра вона працювала якісно. Всі необхідні кроки зроблено і Президентом України, і Верховною Радою.

Я позитивно ставлюся до виборної системи суддів, бо насправді це є аналогія до мажоритарної виборчої системи народних депутатів. І цікавим є те, що за виборність суддів якраз ратують ті партії і політики, котрі прагнуть знищити ефективну мажоритарну, доступну для людей систему виборів у Верховну Раду", - наголосив Рибак.

 

Щодо Закону про національну безпеку

 

"З прийняттям Закону на практиці реалізується вимога, щоб, наприклад, у СБУ та у ЗСУ працював інститут цивільних на рівні керівників, міністрів та їхніх заступників. Що стосується армії, то це стандарти, за якими сьогодні діють війська НАТО. З прийняттям Закону про національну безпеку Україна фактично підтвердила, що ми впроваджуємо стандарти НАТО, що план дії щодо членства у цьому військовому союзі реалізується. Це означає, що ми отримаємо і дорожню карту, і рано чи пізно пряме членство у НАТО. Зараз ми стаємо його повноцінним партнером. А це зовсім інші стандарти функціонування збройних сил.

Що стосується СБУ, то вона сьогодні повинна бути сильною і потужною. Бо раніше подібні загрози перед українською державою ніколи не стояли. Зараз СБУ має працювати, в першу чергу, у питаннях безпеки і контрозвідки", - каже він.

Народний депутат не погоджується з тим, що СБУ не повинна займатися і питанням корупції. Бо саме у них є в наявності найефективніші технічні засоби, які можуть бути ефективними у справі подолання корупції. І тут не потрібно демонструвати перетягування канату, бо є загроза, що цей потужний інструментарій може перейти в інші руки і використовуватися з метою політичного тиску.

Про середню зарплату

Народний депутат упевнений, що рівень зарплат українців потрібно постійно переглядати в бік підвищення.

"Але тут треба говорити правду. Сьогодні і так тіньова середня зарплата в Україні подекуди сягає 10 тисяч гривень. Я не веду мову про значну частину громадян, які не задіяні у тіньовому секторі економіки, і, звичайно, мова не про пенсіонерів.

80% української економіки перебуває в тіні. Поза банківською системою на руках у людей знаходиться понад 3 трильйони гривень. 500 мільярдів гривень люди тримають на депозитах. На 200 мільйонів гривень наші люди взяли споживчих кредитів. Це побутова техніка, автомобілі тощо. Це не на харчування. Якщо людина купує новий холодильник, то зрозуміло, що вона має що туди покласти, ще потрібно заправити автомобіль. У нас тіньова економіка працює дуже потужно, але говорити про це ніхто не хоче.

І тут Уряд повинен знайти механізми, як вивести гроші тіньової економіки з тіні. Треба максимально наблизитися до білих і прозорих виплат. А те, що зарплати і пенсії повинні зростати - сумніву нема, і тут закладено резерв", - каже народний депутат.

Але він не підтримує тези, що наші люди перебувають в украй важкому економічному стані, що ми вимираюча нація. Наголошує, що в Україні вперше за роки незалежності маштабно будуються дороги, освітні заклади, ФАПи тощо.

"Нова українська школа демонструє нові сучасні рівні у системі забезпечення, комплектації, енергозберігання, навчання. Створені у ході реформи децентралізації ОТГ, пропонують нові сервіси для людей, формують безпековий простір, розвивають інфраструктуру, у тому числі дорожню.

Сьогодні 62% зведеного бюджету - це кошти самоврядування, з яким люди отримують нову якість життя. Легше тим ОТГ, де є великі наділи землі і відповідно значні розміри земельного податку, як, наприклад, в Одеській області. Важче на Західній Україні в ОТГ, де землі заліснені, і відповідно коштів у свій бюджет вони отримують менше. Тому ми шукаємо з Урядом вихід, у який спосіб ці перекоси можливо усунути, як збалансувати бюджети різних регіонів.

Буковинці мають жити не гірше, а краще за інших, адже мають більше земель сільськогосподарського призначення і повинні ефективно використовувати свої переваги", - заявив Іван Рибак.

 

 

 

Прес-служба

Народного депутата України

Івана РИБАКА


1 341

Схожі новини:

Іван Рибак за соціологічними опитуваннями лідирує на 202-му виборчому окрузі

Іван Рибак за соціологічними опитуваннями лідирує на 202-му виборчому окрузі

За даними кількох агенцій, які проводять опитування виборців на мажоритарних округах Чернівецької області, як і очікувалося, лідирувати на 202-му виборчому
Іван Рибак: Головне завдання законів, які ми напрацьовуємо у Верховній Раді - змінити ставлення людей до природи

Іван Рибак: Головне завдання законів, які ми напрацьовуємо у Верховній Раді - змінити ставлення людей до природи

Впродовж останніх років в природоохоронній сфері відбулися кардинальні зміни. Це, у першу чергу, зміна системи управління та планування державної політики у
Іван Рибак: Єдиній помісній українській православній церкві — бути

Іван Рибак: Єдиній помісній українській православній церкві — бути

Зараз точиться багато розмов про надання Україні Томосу, що означатиме автокефалію Української православної церкви. Розповсюджуються численні фейки у
Про що треба пам’ятати, перетинаючи   кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

Про що треба пам’ятати, перетинаючи кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

Громадяни, які збираються здійснити візит до Російської Федерації або Республіки Білорусь, перебувають під правовим і юридичним захистом своєї країни –
Іван Рибак: Антикорупційний суд повинен бути неупередженим, кваліфікованим і політично незаангажованим

Іван Рибак: Антикорупційний суд повинен бути неупередженим, кваліфікованим і політично незаангажованим

Прийняття у першому читанні президентської редакції законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд" народний депутат України Іван РИБАК назвав найголовнішою
Об’єднані територіальні громади мають бути передусім економічно спроможні

Об’єднані територіальні громади мають бути передусім економічно спроможні

Щоб Кіцманщина залишилась монолітною і самодостатньою, варто створити одну велику ОТГ   Про це йшлося 31 травня під час зустрічі з керівниками місцевих

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ