Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Як зареєструвати статут територіальної громади?

15 янв 2018

Як зареєструвати статут територіальної громади?

 

Для врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування представницький орган місцевого самоврядування може прийняти статут територіальної громади села, селища, міста.

Прийнятий статут територіальної громади підлягає обов’язковій реєстрації. Реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст Чернівецької області здійснюється Головним територіальними управліннями юстиції у Чернівецькій області. Проте, прийняття документів для надання послуг з державної реєстрації статутів територіальних громад та видача оформлених результатів здійснюється ВИКЛЮЧНО через центри надання адміністративних послуг.


За статистичними показниками в Чернівецькій області спостерігається значне збільшення кількості реєстрації статутів територіальних громад у порівняні з попередніми роками. До прикладу, протягом 2016 року управлінням юстиції зареєстровано 1 статут, у 2015 році – 2, проте вже за 2017 рік – 16. Всього в Чернівецькій області зареєстровано 58 статутів територіальних громад.

Збільшення показників в першу чергу пов’язано із проведенням в Україні реформи децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад.

Законодавчі акти, які регулюють державну реєстрацію статутів територіальних громад:

· Конституція України;

· Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року
№ 280/97-ВР;

· Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 № 1150.

Для реєстрації статуту територіальної громади необхідно подати наступні документи:

· заява встановленого зразка;

· статут територіальної громади у двох примірниках;

· рішення представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту;

· протокол пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту.

Документи, подані на державну реєстрацію статуту розглядаються органом юстиції в МІСЯЧНИЙ ТЕРМІН.

 

За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію статуту або відмову в його реєстрації.

 

У разі прийняття рішення про реєстрацію статуту видається свідоцтво про державну реєстрацію статуту територіальної громади встановленого зразка та один примірник зареєстрованого статуту.

 

Що може слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у державній реєстрації статуту?

 

Підставою для відмови в реєстрації статуту може бути його невідповідність Конституції та законам України. У такому разі, орган, що здійснює реєстрацію статуту, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про відмову в реєстрації статуту надсилає таке рішення до центру надання адміністративних послуг, що здійснював прийняття відповідних документів, для видачі його заявникові.

Рішення про відмову в реєстрації статуту може бути оскаржено в судовому порядку.

 

Зміни до статуту підлягають також обов’язковій реєстрації!

 

Про внесення змін до статуту сільський, селищний, міський голова зобов’язаний у п'ятиденний термін повідомити орган юстиції, що здійснив реєстрацію статуту. Реєстрація змін до статуту здійснюється в порядку, передбаченому для реєстрації статуту.

 

Скасування реєстрації статуту здійснюється органом, що його зареєстрував:

· у разі подання письмової заяви про це сільського, селищного, міського голови за наявності відповідного рішення представницького органу місцевого самоврядування;

· на підставі рішення суду.

Скасування реєстрації статуту здійснюється шляхом виключення його з реєстру, про що в десятиденний термін повідомляється представницький орган місцевого самоврядування та відповідний орган державної статистики.

 

Якщо Ви втратили оригінал свідоцтва про державну реєстрацію статуту?

 

У разі втрати свідоцтва про державну реєстрацію статуту територіальної громади для видачі дубліката свідоцтва до органу реєстрації статутів подаються:

· заява про видачу дубліката, підписана сільським, селищним, міським головою;

· рішення представницького органу місцевого самоврядування про звернення до органу, що здійснив реєстрацію статуту, щодо видачі дубліката свідоцтва;

· підтвердження опублікування в засобах масової інформації оголошення про втрату свідоцтва.

 

Реєстрація статуту, внесення змін до нього, видача дубліката свідоцтва про реєстрацію та скасування реєстрації здійснюється БЕЗОПЛАТНО!

 

ЩЕ РАЗ ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ, що прийняття та видача документів здійснюється тільки через центри надання адміністративних послуг.

Юлія Бабина,

заступник начальника Управління

державної реєстрації Головного

територіального управління юстиції

у Чернівецькій області.

1 896

Схожі новини:

Співпраця ОТГ із засобами масової інформації необхідна насамперед громадам

Співпраця ОТГ із засобами масової інформації необхідна насамперед громадам

З активним впровадженням реформи децентралізації зросла необхідність говорити на теми співпраці новостворених громад із засобами масової інформації, адже не
23 грудня відбудуть перші місцеві вибори у Ставчанській і Неполоковецькій  ОТГ Кіцманського району

23 грудня відбудуть перші місцеві вибори у Ставчанській і Неполоковецькій ОТГ Кіцманського району

12 жовтня відбулось засідання Центральної виборчої комісії, де розглядалось питання призначення місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах, які
На шляху до створення Неполоківської ОТГ

На шляху до створення Неполоківської ОТГ

  Цього року значно активізувалися процеси по створенню об’єднаних територіальних громад на Кіцманщині. У 2017 вже було створено дві успішні ОТГ —
Кіцманська ОТГ планує розширюватися

Кіцманська ОТГ планує розширюватися

  Сьогодні, 13 березня 2018 року, за ініціативи міського голови Сергія Булеги у приміщенні Кіцманської міської ради об'єднаної територіальної громади
У перспективний план ОТГ вносяться зміни: на Кіцманщині схвалено три громади

У перспективний план ОТГ вносяться зміни: на Кіцманщині схвалено три громади

На основі прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про їх добровільне об’єднання та приєднання, а також на основі звернень відповідних рад про
Створення Кіцманської об’єднаної територіальної громади на фінішній прямій

Створення Кіцманської об’єднаної територіальної громади на фінішній прямій

Близько 9 місяців тому розпочався процес створення Кіцманської об’єднаної територіальної громади. А днями сімнадцята позачергова сесія Кіцманської міської ради

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ