Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Іван РИБАК: Українці зможуть заробляти на смітті

11 апр 2017

В Україні з кожним днем проблема зі сміттям набуває все більших масштабів. Щорічно в країні використовується близько 13 млн. тон побутових відходів, серед яких близько 40% - це пластикові пляшки, пакети та упаковка. І все це сміття вивозиться на сміттєзвалища під відкритим небом або висипається у річки по всій території держави.

Іван РИБАК: Українці зможуть заробляти на смітті

 

На критичність даної ситуації постійно звертає увагу народний депутат України Іван РИБАК: "Дана проблема вже давно несе загрозу здоровю людей та охороні навколишнього природнього середовища. І можна ще довго про це говорити, критикувати дяльність та перекладати провину на інших, можна робити гучні заяви у всеукраїнських та навіть міжнародних ЗМІ. Складніше знайти вихід та запропонувати шляхи вирішення даної проблеми.

Саме для цього ми з колегами, незалежно від політичних поглядів, створили міжфракційне депутатське обєднання "Майбутнє України”, мета якого – реформування законодавства України для вирішення нагальних проблем та покращення екологічного стану навколишнього природнього середовища у нашій державі. Дякую членам фракцій партій "Батьківщина”, "Радикальної партії Олега Ляшка”, "Блоку Петра Порошенка "Солідарність” та "Самопоміч” за підтримку моєї ініціативи”.

Іван РИБАК: Українці зможуть заробляти на смітті

 Країни ЄС вже давно розробили та запровадили систему збору та переробки сміття. В Європі ніхто не залишить пляшку посеред вулиці – це не вигідно. Тому, переймаючи досвід інших цивілізованих держав, у Верховній Раді вже працюють над пошуком шляхів вирішення даних проблем в україні.

І першим результатом є Законопроект №5614 " Про систему збирання та утилізації використання тари”.

Іван РИБАК зауважив, що беручи до уваги останні події, які склалися на сміттєзвалищах Львівщини та Житомирщини, в Україні по всіх полігонах твердих побутових відходів техногенні загрози.

"Більше половини сміття, що викидається – це пляшки, політиленові мішки та інші продукти пакування. Тому даний законопроект потрібно негайно приймати, адже нова система допоможе врегулювати критичну ситуацію в країні і дасть свої позитивні результати вже в найближчі 2-3 роки. Та перш за все, нам потрібно виховати екологічну свідомість українського суспільства і розуміння необхідності зменшити кількість побутового сміття взагалі”, - зауважив І. Рибак.

Також народний депутат переконаний, що запропонований законопроектом механізм збору тари буде корисним як для держави, так і для кожного пересічного громадянина.

"Що ця система може дати? По-перше, вона не дає додаткового фінансового навантаження на сплату якихось додаткових екологічних податків чи зборів. По-друге, вона не несе фінансового навантаження для виробників продуцції.

По суті, нова система – це повернення заставних коштів, які українці сплачують одночасно із придбанням певного товару. Ці кошти повертаються споживачу при здачі тари”, - запевнив Іван РИБАК.

Прес – служба народного депутата

Івана РИБАКА


3 615

Схожі новини:

Вимагання грошей за повірку лічильників – чергова схема постачальників послуг, пояснює Андрій Маковей

Вимагання грошей за повірку лічильників – чергова схема постачальників послуг, пояснює Андрій Маковей

Зверніть увагу: з 1 січня 2016 року увійшов у дію Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність”, ст.17 пункт 4 якого чітко встановлює: "Періодична
МІФИ І ПОКРУЧІ НАВКОЛО ЖОВТНЯ

МІФИ І ПОКРУЧІ НАВКОЛО ЖОВТНЯ

Можна деякий час обманювати багатьох, можна тривалий час обманювати декого, але не можна весь час обманювати всіх. Авраам Лінкольн.  Вже чвертка
Кіцманчанин Орест Макидон опалює будинок електрикою, а не газом

Кіцманчанин Орест Макидон опалює будинок електрикою, а не газом

  З підвищенням ціни на газ та нестабільними субсидіями, умови яких постійно змінюються, українці все частіше надають перевагу альтернативним видам
Громадськість просить зберегти ліс

Громадськість просить зберегти ліс

 Звернення до депутатів районної, Кіцманської міської і Суховерхівської сільської рад Шановні депутати Кіцманського району, міста Кіцманя та села

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ