Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Ґендерна дискримінація: Як не наступити на граблі старими мозолями?

04 мар 2020

ЩО ТАКЕ ҐЕНДЕРНА ДИСКРИМІНАЦІЯ?

Ґендерна дискримінація– це дискримінація за ознакою статі. Визначається дуже просто: віддається перевага людині однієї статі в різних сферах життя: під часвступу до вузу, у випадкупрацевлаштування, підвищення в кар’єрі, в оплаті праці, проявісексуальних домагань, у разі насильства в сім’ї тощо.

Такі випадкидискримінації жінок на ринку праці: на одну і ту ж посаду іздвох кандидатів, якімають однакову освіту і професійні якості роботодавець найчастішевіддасть перевагу чоловікув таких сферах, як юриспруденція, політична діяльність, робочі спеціальності, військова сфера. Водночас частіше шукають жінок, ніж чоловіків, усфері обслуговування, краси, вихованні дітей, медицини.

Ґендерна дискримінація: Як не наступити на граблі старими мозолями?

Дівчат не завжди роботодавець готовий брати на роботу, адже ще "не народила”. А чоловіка –у разі чого – можна в декрет не відпустити.

Дуже яскраводискримінація жінокпроявляється в патріархальному суспільстві: де на них покладено обов’язки забезпечувати затишок удомі, готувати і підтримувати чистоту, виховувати дітей, при чому вкрай рідко враховується, що жінка, як і чоловік, може працювати.

Єчіткий розподіл обов’язків. На цю тему українське суспільство навіть любить пожартувати, мовляв,"не чоловіча справа – мити посуд”, "жінко, твій день 8 березня”та інше.

ПРИДУМАЛИ ФЕМІНІСТКИ?

Дискримінація жінок усуспільстві– це не вигадка "незадоволених феміністок” або "чужорідні віяння гей-Європи”. Боротьба жінок за свої права досить складна і довга: право отримувати освіту, голосувати, висуватися на політичні посади і бути обраними, право мати свою думку. Зрештоюнавіть право не виходити заміж і не народжувати дітей, тому що цьоговід них очікує суспільство.

Протистояння – що повинна жінка, які у неї права і "так закладено біологією”, – продовжується і в наші дні. Скляна стеля (коли немає – можливості просуватися кар’єрними щаблями) для жінки – "норма” в Україні, при тому, щодля чоловіка працює "скляний ліфт” (просування в роботі без особливих зусиль).

Ґендерна рівність?Ні, не чули…

Усетак само виправдовується домашнє насильство, яке нерідко супроводжується стереотипами, що в цьому винна жінка, що не змогла вчасно промовчати, створити затишок, бути терплячішою. Також від неї очікують збереження родини "заради дитини”, культивується в суспільстві стереотип"кому ти потрібна”, "сякий-такий аби був – аби хліба роздобув”.

І ще декілька красномовних фактів:

·Турботами про дітей зайняті в більшості випадків жінки.

·Від чоловіка чекають, що він стане директором фірми, від жінки –дружиною і матір’ю.

·У магазині іграшок є чіткий поділ іграшки для дівчаток – ляльки, набори "Вчуся прати”, "Моя перша кухня”, і для хлопчиків –розвиваючі конструктори, техніка та інше.

·Стартова зарплата жінок зазвичай менша, ніж стартова зарплата чоловіків.

·У всьому світі жінки отримують в середньомуна третину менше, ніж чоловіки, займаючи одну й ту саму посаду.

·В Україні існує близько 450 заборонених професій для жінок.

·Незважаючи на заборону займати певні посади, жінки таксамо на них працюють, як і чоловіки. Але при цьому в трудовому контракті зазначені"дозволені” професії –через цетака співробітниця втрачає спочатку в оплаті праці, соціальний захист, потім при нарахуванні пенсії.

·Використання сексистської реклами, де дівчина представлена як товар, "пояснюється” замовником і маркетологами, як кон’юнктура ринку, "це красиво”, "я художник –я так бачу”.

·У ЗМІ обговорюють чоловіка-політика щодойого суджень і діяльності/бездіяльності, жінку – скільки їй років, яке у неї плаття, чия вона ставлениця тощо.

·Від домашнього насильства в більшості випадків страждають жінки.

·Середнайпоширеніших кримінальних злочинів, в яких жінки стають жертвами, –згвалтування(88%), торгівля людьми (77%).

ДИСКРИМІНАЦІЯ ЧОЛОВІКІВ ЯК ЕФЕКТ БУМЕРАНГА

Від статевої дискримінації часто страждають і чоловіки. Найчастіше це проявляється в питаннях виховання дітей, отримання відпустки по догляду за дитиною, можливості бути "домогосподаркою”, оскільки від чоловіка/хлопця очікують, що він буде заробляти для сім’ї, щоб її не просто утримувати, а й забезпечувати.

Вислови на кшталт"Справжні чоловіки ніколи не плачуть”спричиняють у представників "не-слабкої” статі стрес і ранній розвиток на цьому ґрунті захворювань. Як наслідок – вони вмирають раніше від серцево-судинних захворювань, зокрема інфаркту. Так, за певними дослідженнями, інфаркти міокарда у віковій групі 35-55 років у чоловіків трапляються в чотири рази частіше, ніж у жінок. 70% повторних інфарктів також реєструють саме у чоловіків.

І навіть якщо цифри трохи не точні – суть залишається. Водночас звернення чоловікадо лікаря в нашому суспільстві нерідко сприймають як слабкість (ще можуть і порівняти, не дай Бог, з жінкою –"ну що ти, як баба”).

ЯК ЗАХИЩАЄТЬСЯ ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ В УКРАЇНІ:

ПРАВА, ЗАКОНИ

Іншими словами, від ґендерної дискримінації страждають усі. Незважаючи на те, що це явище спостерігаєтьсяв будь-якій країні, такожна країна бореться з ним по-своєму. Розумнаґендерна політика, прийнята ґендерна стратегія допомогла би багато в чому в Україні на чорне казати чорне, на біле – біле.

А поки в Україні про сильний правовий захист говорити не доводиться. І хоч останнім часом багато шуму навколо ґендеру, однакпрактики –кіт наплакав.

Базовим документом, де закріпленаґендерна рівністьна законодавчому рівні, можна назвати Закон України"Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”.

Також узаконі"Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”прописані основи, які забороняють статеву дискримінацію.

У різних законах і кодексах так чи інакше гарантуються "додаткові” права жінок (як тих, хто найчастіше стають жертвами ґендерної дискримінації).

Низкаважливих законів поки лишена розгляді у Верховній Раді. Одним з таких єзаконодавство про протидію домашньому насильству, зокрема –ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбі з цими явищами (Стамбульська конвенція).

ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ДИСКРИМІНАЦІЇ?

ЕкспертиКампанії з протидії дискримінаціїпропонують діяти за таким алгоритмом:

1.Повідомляти про дискримінацію. Ваші історії друзям, близьким, читачам соціальних мереж допоможуть все більше актуалізувати проблему і вчитися правильно реагувати на неї.

2.Не замовчувати факти ґендерної дискримінації. Іноді люди можуть дискримінувати несвідомо – сексистський коментар називати "компліментом”, а анекдот не сприймати як такий, який ображає гідність людини. Тому проста розмова і роз’яснення можуть допомогти виправити ситуацію і запобігти порушенню.

3.Обов’язково скаржитися на дискримінацію. Чим більше буде таких скарг, судових справ, тим менше свавільно будуть ставитися до ґендерної дискримінації. Поки судових справ щододискримінації не так багато, а тим більше щодостатевої дискримінації. Зверніться до юриста, який допоможе грамотно скласти скаргу або заяву в суд.

4.Також напишіть до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Скарги подаються в письмовій формі:

Листом за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008, Валерія Лутковська

Електронною поштою:hotline@ombudsman.gov.ua

Є нюанс: якщо ви вже звернулися до суду, то Уповноважений вашу скаргу розглядати не має права.

 

 

 

 

Начальник управління праці та

соціального захисту населенняРуслана ВИСОЧИНА


97 127

Схожі новини:

Як оформити аліменти. Право на утримання дитини без розірвання шлюбу

Як оформити аліменти. Право на утримання дитини без розірвання шлюбу

Аліменти - це кошти для утримання, які закон зобов'язує платити одного з батьків неповнолітньої дитини. Їх можуть перераховувати в добровільному порядку, а
У Кіцмані учасниці клубу для жінок обговорювали тему протидії насильства в сім’ї

У Кіцмані учасниці клубу для жінок обговорювали тему протидії насильства в сім’ї

"Терпіти  чи ні?" - така тема зібрання клубу для жінок "Я це можу", яке організувала Кіцманська районна служба зайнятості. Терпіти чи ні насильство в
На Кіцманщині відбулося засідання клубу для жінок на тему «Я у себе одна!»

На Кіцманщині відбулося засідання клубу для жінок на тему «Я у себе одна!»

1 березня 2019 року на засідання клубу для жінок «Я це зможу!» до Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості завітала практикуючий
Як здійснюється опіка та піклування над особами, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки

Як здійснюється опіка та піклування над особами, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки

 Досить часто в житті виникають ситуації, коли є необхідність встановити опіку або піклування над особами, які за станом здоров’я не можуть самостійно
Як отримати оформити  спадщину, якщо немає заповіту

Як отримати оформити спадщину, якщо немає заповіту

Консультує міністр юстиції Павло Петренко  Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі
Договір довічного утримання (догляд). Правові наслідки

Договір довічного утримання (догляд). Правові наслідки

  За договором довічного утримання (догляд) одна сторона (відчужував) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх
Многие уже знают про агрегатор микрозаймов онлайн, Вот ссылка на него быстрый кредит на карту онлайнИногда создается впечатление что вы не знаете бои без правил Даже если говорить об этом коротко. Мир бокса таков. Впрочем как и весь спорт.Если ты спортстмен и любишь заниматься фитнесом, то Обратите внимание на станозолол на сушку По-другому и не скажешь. Ну это реально важно для профессионального фитнеса.Просто оставлю здесь сылочку на стальные двери купить смотрите так же тут: двери входные щелковская Воздушные шарики на праздник детям, купить тут заказ шаров


--------------------

заказать данабол ----- Я хочу поделиться ссылкой ----- http://stepinto.ru/user/LewisDonge/ ----- Я поделюсь тут ----- https://ok.me/AwN9 ----- Оставлю эту ссылку здесь ----- https://u.to/vsTQGQ --- http://manyvidsporn.com/user/Stevencef/


--------------------

Для праздничного настроения вам пригодятся воздушные шарики. И не важно, ведь шарики в наличии для разных праздников, такие как? дни рождения, новый год, восьмое марта. Чтобы купить гелевые воздушные шарики перейдите на сайт купи-шары.рф Фольгированный воздушный шар Динозавр диплодок мы затариваемся тут. Гелевые шарики тут отличные, даже не придраться. --- https://ero-times.ru/user/KevinLat/ ---- http://80.209.252.74/user/Eduardoepids/ --- http://hypeblog.ru/user/Michealvow/ --- А мне эта программа для активации windows 7 помогла активатор виндовс 7 далее перезагрузи windows 7 и активация установится. Второй сайт, который так же выдает бесплатные активаторы для всех можно найти тут активация виндовс 7и нет проблем. Windows 7 максимальная заработает как надо. Ну а здесь выбор конечно больше активатор windows 7 максимальнаяпричем просто устанавливается.

Информация о разных играх в блоге, интересно ---- получить бонусы Супер Слотс ---- займ онлайн, - моментальное получение денег в долг ---- займ по телефону на карту ---- Предлогаю шарики посмотреть ---- шары цифры купить дешево ---- Снять офас в аренду можно тут ---- аренда офиса в москве ---- Могу добавить ещё про офисы ---- бц варшавка скай а вот ещё офисы в аренду тут аренда офиса варшавка скай другие офисы есть здесь снять офис варшавка sky Кроме этого, можно посмотреть тут ---- Добавлю лишь это ---- бц варшавка sky а так же аренда офиса варшавка скай стоит рассмотреть ещё эти офисы - бц golden gate и это ещё не все, другие варианты помещений есть здесь бизнес центр golden gate или вот такой аренда офиса в голден гейт. Но и это ещё не конец. Могу предложить следующие варианты бц golden gate и другие аренда склада восток ---- По-другому и не скажешь, мы тоже так хотим --- снять склад симферопольское шоссе ещё раз про склады и помещения под офис снять склад Новорязанское шоссе другой вариант тут - снять склад Каширсоке шоссе. Далее идут более актуальные предложения для меньшего бюджета аренда склада домодедово ну или к примеру тут снять склад северо восток http://i98326v3.bget.ru/user/Kennethshami/


--------------------

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ