Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Порядок та зміни в нарахуванні субсидій 2017-2018: що треба знати

13 окт 2017
Постановами від 26 квітня 2017 р. №300 та від 18 серпня 2017 р. №609 Уряд вніс зміни до порядку призначення субсидій, визначив новий опалювальний сезон, змінив соціальні норми та нормативи споживання газу.

 


Щодо періоду врахування 
доходів для призначення субсидії
Новий опалювальний сезон 2017/2018 рр. починається для користувачів, у яких індивідуальне опалення, з 16 жовтня і триватиме до 15 квітня. Розрахунок субсидії на зимовий період здійснюється на підставі доходів за І-ІІ квартали 2017 року, а на неопалювальний період (з 16 квітня 2018 року) — за ІІІ-ІV квартали попереднього року.
«Таким чином враховуватимуться більш актуальні доходи громадян. Бо громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду, — пояснюють фахівці управління праці та соціального захисту населення РДА. — Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФC та Пенсійного фонду України. Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік».
Уряд збільшив 
соціальну норму площі житла
Із 49 кв.м до 75 кв.м збільшено соціальну норму площі житла, за якою надається житлова субсидія для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непраце-здатних осіб (пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють і не мають інших джерел доходу, крім соціальної державної допомоги та пенсії).
Уряд зменшив соціальні 
нормативи газу для всіх 
категорій населення
Ці нормативи переглянуто до фактичного споживання послуг. Відтепер за цими фактичними нормативами будуть формуватися рахунки для тих, у кого немає лічильників та хто не отримує субсидії, це призведе до зменшення витрат на оплату комунальних послуг.
З 19 серпня 2017 року діють такі нові соціальні нормативи на газопостачання:
• на газову плиту (за наявності гарячого водопостачання) — 3,3 м³ на особу;
• на газову плиту (приготування їжі) — 5,4 м³ на особу;
• на газову плиту і водонагрівач — 10,5 м³ на особу.
Щодо призначення субсидії 
за наявності заборгованості 
з оплати послуг
При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Термін подачі заяв на монетизацію 
субсидій продовжено 
до 1 листопада 2017 року
Субсидіанти, які не встигли до 1 вересня подати в управління соціального захисту населення заяви на отримання коштів за зекономлену субсидію, можуть це зробити до 1 листопада 2017 року. Це люди, які в минулий опалювальний період заощадили газ та електроенергію, яку використовують для опалення будинків.
Нагадаємо, що монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу — 100 кубометрів за умови, що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин — 135 гривень за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений обсяг газу.
Інші зміни
- Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
- Отримувача субсидії зобов’язано інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місця перебування.
- Врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна.
- Сьогодні багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі громадяни не могли реалізувати своє право на субсидію, тому що не мали офіційної реєстрації місця проживання. Після внесення відповідних змін їм тепер надається право на отримання субсидії.

Порядок та зміни  в нарахуванні субсидій 2017-2018: що треба знати

 3 251

Схожі новини:

Що треба знати про монетизацію субсидій

Що треба знати про монетизацію субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі»внесено зміни до Порядку
Зміни до порядку надання субсидій

Зміни до порядку надання субсидій

 Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 року № 841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни
ДІЗНАТИСЯ РОЗМІР СУБСИДІЇ ТЕПЕР МОЖНА ОН-ЛАЙН  - SUBSIDII.IOC.GOV.UA

ДІЗНАТИСЯ РОЗМІР СУБСИДІЇ ТЕПЕР МОЖНА ОН-ЛАЙН - SUBSIDII.IOC.GOV.UA

Щоб дізнатися призначено чи не призначено вам субсидію тепер не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення. Міністерство соціальної
Порядок надання населенню субсидій. Підстави для припинення надання раніше призначеної субсидії

Порядок надання населенню субсидій. Підстави для припинення надання раніше призначеної субсидії

РОЗ’ЯСНЕННЯ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛА ПЕТРЕНКА   Вітаю Вас пане Міністре! Зараз багато по телевізору говорять про субсидії та й так межи людьми
Уряд вніс зміни до програми житлових субсидій

Уряд вніс зміни до програми житлових субсидій

Уряд вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до
Оновлена програма житлових субсидій: що змінилося?

Оновлена програма житлових субсидій: що змінилося?

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ