Кіцманське бюро правової допомоги інформує: Верховна Рада України підвищила мінімальну суму аліментів на дитину!
8 липня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» від 17 травня 2017 року № 2037-VIII (далі - Закон).
Даним Законом спрощено механізм стягнення аліментів на утримання дітей. Зокрема, встановлено право того з батьків, з яким проживає дитина, визначати спосіб стягнення аліментів (частка від доходу або тверда грошова сума) та отримувати вирішення спору в порядку наказного провадження.
Отже, якщо раніше мінімальний розмір аліментів на дитину складав 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то даний закон підвищує рівень виплат до 50%.
Відповідно, для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум з 1 травня цього року складає 1426 гривень. Таким чином, мінімальний розмір аліментів для малюків становитиме 713 гривень.
Для дітей віком від 6 до 18 років прожитковий мінімум з 1 травня складає 1777 гривень. Тож, з урахуванням ухваленого документу, рівень виплат на користь дитини складатиме щонайменше 888,50 гривень.
В грудні 2017 року, в зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму, збільшаться і мінімальний розмір аліментів, а саме 746 грн. для дітей віком до 6 років та 930 грн. для дітей віком 6-18 років.
У випадку стягнення аліментів в частці від доходу, розмір аліментів складає на одну дитину – 1/4 частина, на двох дітей – 1/3 частина, на трьох і більше дітей – 1/2 частина заробітку (доходу) платника аліментів, але мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Законодавчо встановлено «верхню межу» - максимальний розмір аліментів, що можуть бути стягнуті на одну дитину, який має складати не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину (на теперішній час - 17770 грн.).
Також, Законом скасовано соціальну пільгу, згідно з якою, держава доплачувала аліменти, якщо вони отримувались в розмірі меншому ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Положеннями Закону від оплати судовим збором звільнені вимоги про оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення.
Даним Законом також передбачено, що аліменти є власністю дитини. Раніше вони вважались власністю того з батьків, на ім’я кого вони виплачувались.
Крім того, варто зазначити, що Законом не передбачено «автоматичного» перерахування аліментів для тих, хто вже отримує їх в розмірі нижчому ніж встановлено законодавчо. Тому, для збільшення розміру аліментів до 50% прожиткового мінімуму необхідно звертатись до суду з заявами про видачу судових наказів.
Якщо у Вас залишились питання, радимо звертатись безпосередньо до установ, які здійснюють та контролюють виконання рішень судів або скористатись своїм правом та отримати консультацію чи роз’яснення у фахівців Бюро правової допомоги.
Для отримання правової допомоги можна звернутись до відділу «Кіцманське бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83або за тел.: 2-10-38. Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги», або «kitsmanske@legalaid.cv.ua» щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).
Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213103.
Додати коментар