Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Порядок дій військовослужбовців, які мають фінансові зобов’язання і сплачують відсоток (пеню, штраф, комісію, тіло кредиту) за користування ними

09 окт 2018

Згідно із ст. 14 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»військовослужбовці з початку і до закінчення особливого періоду, а також військовозобов’язаних, які призвані під час мобілізації на військову службу, з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду звільнено від нарахування:
– штрафних санкцій, пені за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності;
– штрафних санкцій, пені перед банками по кредитах, іпотеках тощо;
– процентів за користування кредитом.

 

Таким чином, всі військовослужбовці мають право на відмінуштрафних санкцій, які були нараховані та/або сплачені по кредитам в банках України, починаючи з 18.03.2014р. і до дати, що буде визначена в майбутньому та на припинення нарахування штрафних санкцій та відсотків за кредитамина цей період.

В листі від 08.05.2014р. №18-112/22289 «Щодо необхідності вжиття заходів із захисту фінансових інтересів військовослужбовців у зв’язку з обслуговуванням кредитів» Національний банк України рекомендує комерційним банкам максимально сприяти учасникам АТО у мінімізації негативних наслідків через складнощі з погашенням кредитів. Виходячи з наведеного, зазначені вище особи можуть в індивідуальному порядку домовитись із банком про кредитні канікули.

Кредитні канікули– відстрочка сплати тіла кредиту на попередньо узгоджений з кредитною установою (банком) строк. Після закінчення зазначеного строку сплата тіла кредиту має бути поновлена.

 

Військовослужбовець, який має зобов’язання по кредиту повинен:

1.Звернутись до банку особисто, через представника або поштою (рекомендуємо відправляти лист з описом вкладення та повідомленням про вручення)з вимогою провести звірку зобов’язань та отримати довідку із сумою залишку заборгованості по тілу кредиту, а також процентах, комісіях, штрафах тощо.

 

2.Звернутись до банку із заявоюпро звільнення від сплати процентів, комісій, штрафів по кредиту та про надання кредитних канікул, а також про звільнення від сплати страхових платежів, якщо такі передбачені кредитним договором. До заяви додати копії документів, що підтверджують пільговий статус. Для військовослужбовців це будуть документи, які засвідчують їх належність до вказаних вище підрозділів. Статус мобілізованої особи підтверджується одним з наступних документів:

-військовим квитком з відмітками про призов/мобілізацію та їх дату,

-довідкою про призов військовозобов’язаного на військову службу, виданою військовим комісаріатом або військовою частиною, із зазначенням дати мобілізації, підписаною начальником (командиром) та скріпленою печаткою,

-випискою з наказу про зарахування до списків особового складу військової частини (для резервістів), із зазначенням дати мобілізації, підписаною начальником (командиром) та скріпленою печаткою.

Оскільки процес врегулювання кредитної справи може затягнутись,є сенс зробити нотаріально засвідчену довіреність на іншу особудля представництва інтересів позичальника. В разі, якщо неможливо звернутись до банку та відстежити вирішення питання особисто або через представника, у зверненні до банку доцільно викласти прохання повідомити про задоволення клопотання в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян». Відповідь має бути надана протягом 30 днів (максимальний строк) з дня отримання звернення.

 

3.У разі незадоволення банком зазначених у заяві вимог – звернутись до голови правління банку з клопотанням, у якому навести відомості про попереднє листування з банком . В разі, якщо клопотання незадоволено –письмово повідомити про таке порушення Національний банк України. Національний банк реагує швидко, регулярно збирає узагальнену інформацію щодо кредитів військовослужбовців та мобілізованих та надішле запит до банку-порушника. Зазвичай де дозволяє швидко вирішити питання.

 

4.У разі незадоволення або часткового незадоволення банком зазначених у заяві вимог – звернутись до суду з позовом до банку. У якості заходів забезпечення позову просити суд тимчасово припинити нарахування платежів за кредитним договором.

 

До позовної заяви необхідно долучити: копії позовної заяви та документів, доданих до неї (2 шт.); копію договору споживчого кредиту.

Підсудність спорів з банком: відповідно до частини 5 статті 110 ЦПК України,позови про захист прав споживачів можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

Судовий збір: згідно пункту 3 статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів»,споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Кіцманське Бюро правової допомоги.138

Схожі новини:

Про порядок зміни прізвища неповнолітньої дитини

Про порядок зміни прізвища неповнолітньої дитини

Згідно зі статями 145-147 СК ім’я дитини обирається за згодою батьків,  по батькові дається за іменем батька. Прізвище дитини визначається за прізвищем
З 27 вересня нові правила парковки: які штрафи і за що чекати водіям

З 27 вересня нові правила парковки: які штрафи і за що чекати водіям

З 27 вересня в Україні набувають чинності нові правила парковки. За що автомобіль можуть відвезти на штрафний майданчик і як отримати знижку на штраф, пропонує
Іван Рибак: ДФС хоче зарізати курку, яка несе золоті яйця

Іван Рибак: ДФС хоче зарізати курку, яка несе золоті яйця

Спиртова галузь України під загрозою зупинки підприємств. ДФС України блокує банківські рахунки ДП "Укрспирт", намагаючись стягнути величезні борги 2012-2013
У Чернівецькій області призупинили навчання в  усіх школах, садках та вузах

У Чернівецькій області призупинили навчання в усіх школах, садках та вузах

 З метою економії споживання газу рішенням призупинення навчання у всіх школах, дитячих садках і вищих навчальних закладах з 2 по 6 березня.

"Рекомендований платіж" не є обов’язковим та не може бути відображений як заборгованість за спожитий газ

  НКРЕКП: Інформація для побутових споживачів природного газу щодо "рекомендованого платежу" У зв’язку із численними зверненнями побутових споживачів
Про повернення коштів, викрадених з платіжних карток

Про повернення коштів, викрадених з платіжних карток

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО Добрий день, пане Міністре! Нам видали пенсійні картки, тепер всі бояться, що у них можуть викрасти картки і

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ