Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Іван Рибак: ДФС хоче зарізати курку, яка несе золоті яйця

14 июн 2018

Спиртова галузь України під загрозою зупинки підприємств. ДФС України блокує банківські рахунки ДП "Укрспирт", намагаючись стягнути величезні борги 2012-2013 років. Працівники галузі вийшли на демострації протесту по всій території України. Їх масово підтримали депутати-мажоритарники, на округах яких є спиртзаводи.

Народний депутат України Іван Рибак виїхав на свій округ, де на межі Чернівецької та Івано-Франківської областей страйкували робітники спиртзаводів, розташованих у сусідніх областях.

Іван Рибак: ДФС хоче зарізати курку, яка несе золоті яйця

 

"Я, як депутат-мажоритарник, на території округу у якого є спиртзаводи, однозначно зобов'язаний втрутитися у цю ситуацію і висловити підтримку людям. Лужанський експериментальний спиртзавод зараз перебуває на реконструкції, виробництво модернізується, і на нього, як на бюджетоутворююче підприємство покладають надії, як новоутворена ОТГ, так і область вцілому. Якщо цей завод не запрацює, це стане серйозним соціальним ударом по людях.

Мова йде не тільки про спирт, робочі місця і місцеві податки. Тут треба дивитися ширше. Буковина відстає від ряду областей України у впровадженні альтернативних джерел енергії, як то вітрова, сонячна, біо-енергетика. Так ось, наші спиртзаводи можуть бути потужними виробниками біоетанолу, адже пропозиція від фермерів, котрі вирощують рапс та сою тут достатня, наряду з пшеницею та кукурудзою. Це означає, що Лужанський спиртзавод фінансово підтримуватиме як аграріїв, так і ОТГ сусідніх районів.

Сьогодні, 14 червня, люди провели спільну з сусідами попереджувальну акцію біля села Орошани, на межі з Снятинським районом, дисципліновано, попередивши правоохоронців, перекрили дорогу на 15 хвилин, щоби не створювати незручності іншим громадянам. У руках протестувальники тримали плакати з вимогою зупинити податківців, котрі поставили вітчизняні спиртзаводи на грань виживання. Вони підготували листа виконуючому обов’язки керівника ДФС Мирославу Продану, у якому вимагають дати по руках своїм підлеглим, котрі можуть завдати значної шкоди державі. Вже завтра ми, народні депутати, будемо звертатися до Прем'єр-Міністра Володимира Гройсмана з проханням розібратися і зупинити знищення спиртової галузі", - заявив Іван Рибак.

Державне підприємство "Укрспирт" завжди було потужною бюджетоутворюючою структурою в Україні. В СРСР виробництво спирту, який має велику дельту між собівартістю і ринковою ціною, було одним з китів, на яких трималася економіка нарівні з нафтою та газом. Економічні експерти стверджують, що приватизація такої стратегічної галузі, як спиртова, навіть у частині виробництва спиртомістких продуктів є помилкою. І вони, очевидно, праві. Країнам з казенною спиртовою промисловістю не слід буквально копіювати розвинені держави де виробництво спирту та спиртних напоїв мають інші засади та іншу суспільну історію приватної власності.

В Україні стосунки держави та її спиртової індустрії - досить дивні. Це при тому, що виконання бюджету кожного року є проблематичним і його дефіцит латається закордонними запозиченнями. Ще більш економічно нелогічними є намагання поповнити державну скарбницю одним наскоком, ставлячи цілі галузі на грань банкрутства. Про це заявив народний депутат України Іван Рибак, на мажоритарному окрузі якого теж є спиртзаводи, які могли би ще й потужно спрацювати у ході реформи децентралізації.

"Але ДП "Укрспирт" сьогодні фактично заводять у банкрутство. ДФС нарахувала цій структурі непідйомні штрафи, котрі можуть поставити хрест на вітчизняній спиртовій галузі. Основна частина боргів підприємства утворилися за період діяльності у 2012-2013 роках. Загальна сума таких штрафних санкцій становить 1,4 мільярда гривень. При цьому залишкова балансова вартість основних засобів підприємства становить не більше 300 мільйонів гривень. Таким чином, у випадку пред'явлення до виконання штрафних санкцій у таких розмірах, автоматично робить "Укрспирт" банкротом", - заявив Іван Рибак.

Іван Рибак: ДФС хоче зарізати курку, яка несе золоті яйця

 

А за словами народного депутата, ДП "Укрспирт" входить у першу сотню великих платників податків, за 2017 рік сплатило 456633439 гривень. За перше півріччя 2018 року підприємство сплатило 169748841 гривень. Тож в середньому від операційної діяльності "Укрспирту" щомісячно до бюджету України сплачується понад 35000000 гривень. Тобто, курка продовжує нести золоті яйця.

Проте, дії податківців, які інкримінують нинішнім спиртовикам борги з минулого, сьогодні фактично стриножують виробництво, унеможливлюють ведення господарської діяльності. Заблокування ж рахунків зупинить вітчизняні спиртзаводи.

"Треба розуміти, що ДФС України сьогодні намагається стягнути з підприємства "Укрспирт" 186 мільйоів гривень неузгоджених сум, галузі погрожують заблокуванням рахунків, що призведе до колапсу. Це при тому, що загальна місячна сума акцизного податку, який генерується від діяльності ДП "Укрспирт" - 760 мільйонів гривень. Сума, яку ДФС хоче стягнути є неузгодженою відповідно до ст. 56 Податкового кодексу, оскільки підприємство оскаржує рішення ДФС у судових органах. Нокаут, у який ДФС збирається відправити спиртову галузь відіб'ється не тільки на ній, хоча лише тут задіяні понад 5000 працівників.

Відчутного удару буде завдано по вітчизняній аграрній промисловості, оскільки виробники пшениці та кукурудзи є основними постачальниками "Укрспирту" і мають у його особі гарантований збут своєї продукції.

Заблокування банківських рахунків вже сьогодні спричинили до неспроможності ДП "Укрспирт" здійснювати поточну операційну діяльність, закуповувати зернові у вітчизняних фермерів в передумовах збору врожаю. Зупинено закупівлю природнього газу.

Іван Рибак: ДФС хоче зарізати курку, яка несе золоті яйця

 994

Схожі новини:

Ставчани:  СВК

Ставчани: СВК "Зоря" допомагає громаді, забезпечує робочі місця і виробляє якісну продукцію

Давно минули ті часи, коли майже у кожному селі було підприємство сільськогосподарської галузі. Тепер успішні господарства на Кіцманщині можна перерахувати на
Іван Рибак повідомляє про чергові інформаційні атаки проти нього

Іван Рибак повідомляє про чергові інформаційні атаки проти нього

Народний депутат України Іван Рибак звернувся до Головного управління нацполіції в Чернівецькій області та Управління Служби безпеки України в Чернівецькій
Іван Рибак: Серіал

Іван Рибак: Серіал "Чорнобиль" має нагадати всім про відповідальність влади перед суспільством та рівень ядерної загрози на планеті

Днями переглянув британо-американський міні-серіал "Чорнобиль", який за короткий період часу вже стає бестселером у світі. Фільм, створений за сценарієм Крейга
У Кіцмані люди обурені тим, що без відома громади планують збудувати підприємство з утилізації відходів

У Кіцмані люди обурені тим, що без відома громади планують збудувати підприємство з утилізації відходів

Як ми вже повідомляли раніше, у місті Кіцмані по вулиці Механізаторів 14Б заплановано будівництво «установки з переробки твердих органічних відходів», але ні
Європейські інвестиції: керамічний завод за десятки мільйонів євро планують збудувати на Кіцманщині

Європейські інвестиції: керамічний завод за десятки мільйонів євро планують збудувати на Кіцманщині

Кілька десятків мільйонів євро інвестицій, екологічно чисте виробництво, понад 200 нових робочих місць, капітальний ремонт дороги у невеликому селі — це не
Які відходи скинули в Совицю поблизу Мамаївців?

Які відходи скинули в Совицю поблизу Мамаївців?

У річку Совицю в Мамаївцях потрапила невідома речовина, екологи проводять розслідування. Про це написав громадський активіст Степан Терновецький: "SOS!

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ