Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Врожай треба берегти від вогню: поради УДСНС

03 июл 2017

Основні правила, щоб зберегти хліб від вогню. Адже щороку в Україні значну кількість гектарів зернових нищать пожежі, причинами виникнення яких є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, несправність зернозбиральної техніки, підпали, а також випалювання стерні.

Врожай треба берегти від вогню: поради УДСНС

 

На території Чернівецької області під час жнивної кампанії 2016 року виникло 3 пожежі на хлібних масивах.

4 липня 2016 року виникла пожежа на полі ТОВ «Мрія Буковини» в селі Чорний Потік Заставнівськогорайону загальною площею 10,4 гектара. Внаслідок пожежі знищено пшеницю на корні на площі 10,4 гектара, врятовано 4 гектари пшениці. Прямі збитки від пожежі склали 89 тис.грн. Причина пожежі необережне поводження з вогнем.

23 липня 2016 року виникла пожежа на полі з пшеницею ТОВ «Промінь» в селі Волока Вижницького район. Пожежею знищено 3,8гектара пшениці на корні та 0,7 гектара стерні, врятовано 4 гектари пшениці. Прямі збитки від пожежі 129,5 тис.грн. Причина пожежі підпал.

23 липня 2016 року виникла пожежа на полі з пшеницею ФГ «Джерело» в селі Банилів Вижницького району. Пожежею знищено 4,1 гектара пшениці на корні та 0,2 гектара стерні, врятовано 9 гектарів пшениці. Причина пожежі необережне поводження з вогнем.

Шановні власники зернозбиральної техніки та хлібних масивів!

У цей пожежонебезпечний період слід суворо дотримуватись вимог та правил пожежної безпеки, адже вогонь у лічені хвилини може знищити хлібне поле, наносячи значних матеріальних збитків, перекресливши працю всього колективу господарства.

З метою попередження виникнення пожеж на полях нагадуємо всім, хто має будь-яке відношення до збирання зернових та роботи в полі, що:

-палити цигарки, спалювати стерню та розводити багаття поблизу хлібних масивів суворозабороняється;

- в збиральній техніці , агрегатах та автомобілях потрібно відрегулювати системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також обладнати справними іскрогасниками;

- забезпечити комбайни, трактори та автомобілі засобами пожежогасіння з розрахунку два вогнегасники ВП-5, дві штикові лопати, дві мітли на одиницю техніки;

- корпуси комбайнів обладнати заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі;

- особи які будуть задіяні на роботах по збиранню врожаю повині пройти протипожежний інструктаж;

- на території токів укомплектувати пожежні щити, а будівлі складів та піднавісів обладнати справним блискавкозахистом;

- у період воскової стиглості збіжжя перед косовицею, хлібні масиви розбити на площі не більще ніж 50 га. Між ділянками зробити прокоси не менше 8 метрів завширшки. По середині прокосів проорати смугу не менше 4 метри завширшки.

-стоянку техніки, ремонт, заправку слід проводити у спеціально відведеному місці, яке потрібно оборати та забезпечити первинними засобами пожежогасіння, трактором з плугом;

-на хлібних масивах слід встановити знаки пожежної безпеки.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Тільки неухильне дотримання вимог правил пожежної безпеки допоможе уникнути виникнення пожежі та зберегти врожай від вогню!

Андрій Фіріч,

провідний інспектор

Кіцманського РВ УДСНС

старший лейтенант служби цивільного захисту.


3 811

Схожі новини:

Двоє дітей загинуло під час пожежі на Вижниччині (доповнено)

Двоє дітей загинуло під час пожежі на Вижниччині (доповнено)

Учора, 1 липня, трагедія сталася в смт.Берегомет Вижницького району. В пожежі загинуло двоє дітей — 2008 і 2013 років народження. Про це редакції "Вільного
У Брусниці розведений в печі вогонь спричинив пожежу в господарській будівлі

У Брусниці розведений в печі вогонь спричинив пожежу в господарській будівлі

26 квітня у селі Брусниця Кіцманського району сталася пожежа у господарській будівлі. До неї призвело порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ