Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Роз’яснення норм Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за корупційні злочини

31 май 2017

В умовах сьогодення одним з актуальних та пріоритетних напрямків діяльності органів державної влади України, у тому числі правоохоронних органів, є запобігання корупції, що включає в себе застосування превентивних антикорупційних механізмів, а також усунення наслідків корупційних правопорушень.

Так, за вчинення корупційних правопорушень, а також правопорушень, пов’язаних з корупцією, законами України встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та / або цивільно-правову відповідальність.

Роз’яснення норм Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за корупційні злочини

 

Найбільш суспільно-небезпечними корупційними правопорушеннями є корупційні злочини, за вчинення яких передбачено настання кримінальної відповідальності.

Згідно Примітки до статті 45 Кримінального кодексу України до злочинів вказаної категорії відносяться діяння, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2,368–369-2 Кримінального кодексу України.

З метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження та принципу невідворотності кримінальної відповідальності, Законом України № 1698-VІІ від 14.10.2014 внесено зміни до статей 45-48, 69, 74-75, 79 Кримінального кодексу України, відповідно до яких особи, які вчинили корупційні злочини, не можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності, призначеного судом покарання, а також цим особам не може бути призначено більш м’яке покарання, ніж передбачено законом.

Окремо, слід зазначити, що відповідно до частити 5 статті 354 Кримінального кодексу України особа, яка запропонувала, пообіцяла або надала неправомірну вигоду, звільняється від кримінальної відповідальності за злочини, передбачені статтями 354, 368-3, 368-4, 369, 369-2 цього Кодексу, якщо після пропозиції, обіцянки чи надання неправомірної вигоди вона – до отримання з інших джерел інформації про цей злочин органом, службова особа якого згідно із законом наділена правом повідомляти про підозру, – добровільно заявила про те, що сталося, такому органу та активно сприяла розкриттю злочину, вчиненого особою, яка одержала неправомірну вигоду або прийняла її пропозицію чи обіцянку.

Андрій Никифорук,

керівник Кіцманської

місцевої прокуратури.


3 412

Схожі новини:

Вночі в Мамаївцях потяг збив чоловіка насмерть (доповнено поліцією)

Вночі в Мамаївцях потяг збив чоловіка насмерть (доповнено поліцією)

У ніч з 29 на 30 травня в Мамаївцях потяг збив людину. За словами місцевих мешканців,загиблим виявився молодий чоловік з сусідніх Лужан.    

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ