Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Мамине молоко — ідеальне харчування для новонароджених

06 авг 2017

Мамине молоко — ідеальне харчування для новонароджених

ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування у перші шість місяців життя, причому воно повинно початися вже протягом години після народження і бути «за вимогою» дитини. Пляшок або пустушок слід уникати.

Грудне молоко — ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, забезпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).
Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, оскільки пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії. Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами, і малюка.
Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться, починаючи з 1 серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана не випадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.
Проходить ця акція під егідою WABA — Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.
Всесвітня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції — годувати діток грудьми.
Метою є зниження рівня захворюваності та смертності дітей першого року життя, післяпологових ускладнень. Поліпшення репродуктивного здоров’я шляхом підвищення поширеності і тривалості грудного вигодовування дітей на підставі впровадження сучасних методів ведення лактації і годування грудьми за єдиними принципами на етапах: жіноча консультація — пологовий стаціонар — дитяча поліклініка.
КУ «Кіцманська ЦРЛ» друга серед районів області після Сторожинецької була акредитована комісією ДОЗ за участю зовнішнього експерта від МОЗ України 2 листопада 2016 року та отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».
В нас працює координаційна рада з підтримки грудного вигодовування, куди можна звертатися за телефонами 2-12-68, 2-13-63. Також проводиться навчання вагітних у «Школі відповідального батьківства», що працює в жіночій консультації, та породіль — у «Школі матерів» у пологовому та дитячому відділеннях.
Марія ШЕВЧУК,
заступник головного лікаря
КУ «Кіцманська ЦРЛ»,
лікар-неонатолог.

2 654

Схожі новини:

Loading...
Поради щодо планування сім’ї від кіцманських медиків

Поради щодо планування сім’ї від кіцманських медиків

До Всеукраїнського тижня планування сім′ї та збереження репродуктивного здоров′я Планування сім’ї - надійний спосіб збереження та покращання
Щороку імунізація попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей

Щороку імунізація попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей

До українського тижня імунізації З 24 до 30 квітня цього року в Україні, як і в усьому світі, традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Головна
Епідемія кору загрожує Буковині, в лікарні є вакцина від хвороби

Епідемія кору загрожує Буковині, в лікарні є вакцина від хвороби

На території сусідньої Румунії в 34 округах зареєстровано спалах кору, в результаті якого захворіло близько 2300 дітей, 14 з них загинули. Тому є реальна
Буковина перша за кількістю хворих на грип та ГРВІ

Буковина перша за кількістю хворих на грип та ГРВІ

За період з 5 по 11 грудня захворіло більше 300 тис. осіб. Показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги в 11 областях України та місті
Малий Іванко з Кліводина вже отримав інвалідного візка

Малий Іванко з Кліводина вже отримав інвалідного візка

У минулому номері «Вільного життя» я розповіла читачам історію Іванка Савчука з Кліводина, якому для розвитку і повноцінної активності потрібен був
КУ «Кіцманська ЦРЛ» отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»

КУ «Кіцманська ЦРЛ» отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»

  2 листопада в Кіцманській ЦРЛ проходила акредитація лікарні на отримання  статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», яку проводила комісія

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ