Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Час заготовляти цвіт бузини – ліки проти запалень та багатьох хвороб

11 июн 2017
Бузина – розповсюджена в наших краях рослина, яка має багато цілющих властивостей. З давніх часів бузина чорна вважається священним чагарником, здатним виліковувати від різних хвороб і очищати організм. Цю ж точку зору підтримує і сучасна медицина, підтверджуючи вміст в цій рослині великої кількості біологічно активних речовин. 

Час заготовляти цвіт бузини – ліки проти запалень та багатьох хвороб


Яким же чином виліковує бузина чорна? Квітки чорної бузини жовтувато-білого кольору. Збором для приготування ліків займаються в період цвітіння, який триває приблизно близько місяця, з червня до середини липня. 
Квіти мають протизапальну властивість і застосовуються при захворюваннях сечового міхура, нирок, при ревматизмі і подагрі, а також їх використовують в гінекології. Чай з квіток виліковує будь-яке хронічне захворювання верхніх дихальних шляхів, такі як ангіна, сухий кашель, грип, бронхіт або трахеїт. Існують рецепти, які передбачають змішування окремих частин рослини. Так, з суміші квіток і плодів бузини чорним виходить відмінний жовчогінний засіб. Порошок з кори і коріння допомагає при незаживаючих ранах, мокнучих виразках і опіках. Пропорційне змішування коріння, квіток і листя дозволяє одержати прекрасний засіб для регулювання обміну речовин. 
Показання до застосування:
захворювання шкіри;
простудні і вірусні захворювання верхніх дихальних шляхів:
(тонзиліт, ангіна, грип, трахеїт, бронхіт);
хвороби сечостатевих органів;
безсоння і невралгія;
шлунково-кишкові захворювання;
геморой;
запальні процеси в суглобах (ревматизм, подагра);
надмірна вага;
ендометріоз;
онкологія;
міома
Цвіт бузини  має  потогінну, сечогінну, протизапальну, жовчогінну, в’яжучу, проносну, жарознижувальну, відхаркувальну, заспокійливу дію та підвищує опір організму при шкірних захворюваннях.  
 Крім того цвіт бузини бореться з утворенням пухлин. Онкологічним хворим, які перенесли мастектомію, також радять препарати з бузини. 
 Рослина має виражену антигіпоксичну дію на органи і тканини. Вченим вдалося з'ясувати, що завдяки наявності фенолкарбонової  кислоти у своєму складі, бузина відмінно справляється з набряками. 
 Відвар, приготовлений із квіток застосовують як глистогінний і блювотний засіб, а настій з квітів та чай при ларингіті, бронхіті, грипі, невралгії, для полоскання ротової порожнини як протизапальний засіб, а також при захворюванні нирок і сечового міруха, ревматизмі та подагрі, при хворобах жовчовивідних шляхів і печінки.
Зовнішньо бузина застосовується при опіках, опрілостях, трофічних виразках.
Гінекологи радять використовувати настій квіток у разі запальних захворювань піхви у вигляді спринцювань, мікроклізм, ванночок.  
 Ванни з відвару квіток вважають  ефективним засобом від ревматоїдного й подагричного поліартриту.
 Лікувальні властивості бузини сприяють поліпшенню обміну речовин. Для цього в рівній пропорції змішують листя, коріння і квітки.  
 Висушений цвіт бузини має дуже приємний запах, тому його додають у тісто, печиво набуває мигдалевого смаку. Можна додати висушений (вимочений) цвіт під час проготування варення, наприклад, з яблук.
 Способи приготування та рецепти при лікуванні певних хвороб:
Настій (при бронхіті, трахеїті, хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, кашлі, а також як жовчогінний засіб): 1ст. ложку сухих подрібнених квіток бузини залити 1 склянкою окропу. Настояти 20 хв., процідити і приймати по 2 ст. ложки в гарячому вигляді 5-6 разів на день за 20 хв. до їжі.
 Відвар (як сечогінний засіб): 1 ст. ложку квіток кип’ятити 20 хв. у склянці води, процідити і довести до початкового об’єму кип’яченою водою. Приймати гарячим по 2 ст. ложки 5-6 разів на день за 15-20 хв. до їжі. 
1 ст. ложку квіток залити склянкою окропу. Настояти 2-3 години. Вживати перед сном як потогінний засіб або використовувати для полоскання горла.
 Ревматизм, лихоманка, сухий кашель, грип: 1 ч. ложку квітів залити склянкою окропу, настояти 10 хв. Пити невеликими ковтками теплим по 2-3 склянки в день за 15 хв. до їжі. 
Запалення нирок, застудні захворювання: 2 ч. ложки квіток бузини залити склянкою окропу, настояти 40-50 хвилин, пити 1-2 рази в день по 1 склянці невеликими ковтками.
 Серцеві набряки, атеросклероз, фурункульоз, висипи на шкірі, грижі:  1 ч. ложку квіток залити 1 склянкою окропу, настояти 10-20 хв. Пити по 1 склянці 3-4 рази на день перед їжею.
 Захворювання піхви (для спринцювання, ванночок, мікроклізм): 30 г сировини залити 500 мл окропу, настояти 20 хв., процідити.
 Для чайної заварки: додати у пропорції 1:3 до звичайного чаю або 1:1 до липового цвіту.

 Протипоказання:

Бузина є помірно токсичною рослиною. Перш ніж варити чай з квітів бузини, їх слід висушити! Категорично не можна лікуватися бузиною вагітним і годуючим жінкам, а дітям до 12 років лікування бузиною необхідно проводити з обережністю і тільки за рецептом лікаря.
Бузина протипоказана при хронічних запаленнях кишечника,  нецукровому діабеті та  неспецифічних  виразкових  колітах.

 


49 553

Схожі новини:

Бузковий цвіт – безцінний лікувальний засіб. Встигніть запастись, не пропустіть пік цвітіння

Бузковий цвіт – безцінний лікувальний засіб. Встигніть запастись, не пропустіть пік цвітіння

Ніжний і солодкий запах квітучих весняних садів наповнює нас приємними відчуттями. Але не кожен знає про лікapські властивості деяких квітів. Ось, наприклад,
Саме час збирати хміль - корисну і лікарську рослину

Саме час збирати хміль - корисну і лікарську рослину

   Ця рослина здавна відома в побуті українців. І не тільки як основа заквасок для хліба, сировина для виготовлення пива тощо. Загальновідома вона і
Лимонна цедра допоможе зняти біль у суглобах

Лимонна цедра допоможе зняти біль у суглобах

Лимон цінується із прадавніх часів за численні корисні властивості. Його використовують у кулінарних, косметичних і, звичайно, у медичних цілях. На
Шовковиця: і зір відновить, і глистів прожене!

Шовковиця: і зір відновить, і глистів прожене!

 Саме доспіла шовковиця, яку називають ліками для всього організму. Листя цього дерева втамовує біль, гілочки лікують гнійні рани, коріння – серце та
Кульбаба лікує рак, гепатит, захворювання печінки, нирок, шлунка...

Кульбаба лікує рак, гепатит, захворювання печінки, нирок, шлунка...

Ось як правильно приготувати її   Кульбаба була популярною рослиною протягом тисячоліть, і її цілющі властивості використовуються при лікуванні різних
Чистотіл — для чистого тіла і не тільки

Чистотіл — для чистого тіла і не тільки

Травень — час збирати лікарські трави. Зазвичай рослини, які ростуть поряд із нашими домівками як бур’яни, мають чимало корисних і лікувальних властивостей.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:









soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ