Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Якісні освітні послуги — пріоритетний вектор розвитку освіти Кіцманщини

06 сен 2019
Тези виступу начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Івана Николайчука на районному форумі
 

Якісні освітні послуги — пріоритетний вектор розвитку освіти Кіцманщини

На сьогодні триває реформування освітньої галузі нашої держави, мета якого — стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науково-освітній потенціал. У минулому навчальному році розпочалась практична реалізація Концепції Нової української школи.

Доступність до якісної освіти започатковується з дошкільної освіти, оскільки саме вона є базою цілісного розвитку майбутніх громадян України, фундаментом творення нового освітнього процесу.
Упродовж року наша діяльність була направлена на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року. Для задоволення потреб в отриманні дошкільної освіти в районі функціонує 16  закладів дошкільної освіти, де виховується 914 дітей у 43 групах. Відсоток охоплення дітей дошкільною освітою віком від 3-х до 5-ти років  і від 5 до 6 (7) років становив відповідно 81,2% та 100%. На 100 місць припадає 96 дітей. В районі вирішено питання щодо 100% охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку. Фінансування садків здійснюється з бюджетів сільських рад і  відділу освіти, молоді та спорту РДА. 
З метою прищеплення любові до народних мистецьких традицій, фольклору, виховання гармонійно розвиненої, естетично й творчо спрямованої особистості дитини, розвитку основ музичної культури в дітей дошкільного віку та з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей проведено фестиваль «Буковинські намистинки», в якому взяли участь дитячі колективи ЗДО району. Кращим було визначено дитячий колектив Брусницького ЗДО, який представляв наш район на обласному фестивалі.

Заклади загальної середньої освіти
Для забезпечення потреби населення у якісних освітніх послугах у районі та на кінець  2018/2019 навчального року мережа закладів загальної середньої освіти налічувала 24 заклади (8 — ЗЗСО І-ІІІ ст., 10 — І-ІІ ст., 6 — І ст., в тому числі 1 школа-сад та НВК). На території району діють Драчинецький та Киселівський освітні округи. 
У 2018/2019 н.р. у закладах загальної середньої освіти навчалося 3337 учнів у 221 класі (середня наповнюваність класів становила 15,1 учнів). У 2019/2020 навчатимуться 3382 учнів в 217 класах (середня наповнюваність — 15,6 учнів).
У 2019 році набір учнів у перший клас закладів освіти району становить 350 дітей.
У 2018/2019 навчальному році базову середню освіту здобули 392 випускників, 65 з яких отримали свідоцтва з відзнакою, що становить 16,3 % від випускників 9-х класів.
Із 166 випускників 11 класів денної (інституційної) форми навчання атестати про повну загальну середню освіту отримали 164 випускники. З 5 учнів екстернатної (індивідуальної) форми навчання атестати про повну загальну середню освіту отримали 3 учнів. Не з’явилися на ЗНО 4 учнів.
Із 164 випускників закладів загальної середньої освіти атестати звичайного зразка отримали 158 учнів, 6 учнів – з відзнакою. 
Проте за результатами ДПА у формі ЗНО тільки 4 випускників із 16-ти підтвердили високі досягнення та нагороджені золотими медалями, 2 випускників стали "срібними медалістами". 12 випускників не підтвердили свої знання. 
* * *
У закладах освіти замінено 245 вікон на суму 735 тис.грн., перекрито дах Зеленівського ЗЗСО І-ІІ ст. на суму 617 тис. грн., закуплено фарби для ремонтних робіт на суму 60,78 тис.грн. та проведено інші роботи.
Закуплено обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу, зокрема для кабінетів хімії та географії Киселівського та Борівецького ЗЗСО, біології – для Киселівського, Борівецького, Стрілецькокутського, Драчинецького ЗЗСО, математики – для Борівецького, фізики — для Нижньостанівецького ЗЗСО.

Реформування початкової ланки освіти 
як фундаменту Нової української школи
Початок минулого навчального року був особливий, адже стартувала Нова українська школа. Мета – створити школу, в якій буде приємно навчатися і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
Організація освітнього простору навчального кабінету Нової української школи потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання.
Тому для всіх перших класів шкіл району на сьогодні придбано 37 ноутбуків на суму 344,1 тисяч гривень, 35 принтерів на суму 247,1 тисяч гривень та 37 комплектів мультимедійного обладнання (проектор з екраном) на суму 689,5 тисяч гривень, 356 комплектів шкільних меблів на суму 495,18 тисяч гривень.
Одне із завдань на етапі втілення Нової української школи — це якісне матеріально-технічне забезпечення. Фінансування початкової освіти здійснювалося за рахунок коштів державного, обласного та місцевого бюджетів, що склало  1184,9 тисяч гривень, з них: перепідготовка вчителів – 24,5; комп’ютерне обладнання — 558,7; дидактичні матеріали – 277,1; меблі — 324,6 тисяч гривень.

Інклюзивна освіта – реалії сьогодення 
та перспективи розвитку
9 серпня 2018 р. сесією районної ради 24 скликання прийнято рішення про утворення в районі комунального закладу "Кіцманський інклюзивно-ресурсний центр", урочисте відкриття якого відбулося 15 листопада 2018 року. Центр створений з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.
За час діяльності, фахівцями Кіцманського інклюзивно-ресурсного центру проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку 167 дітей з метою визначення їх освітніх потреб, розроблено рекомендації щодо вибору освітніх програм. 34 дітей отримали комплекс корекційно-розвиткових послуг вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, практичного психолога та вчителя-реабілітолога.
На кінець минулого навчального року в районі навчалося 93 дітей з особливими освітніми потребами, в т.ч. 24 — на індивідуальній формі навчання, 16 — охоплено інклюзивним навчанням. У 9 закладах освіти району працювали 14 інклюзивних класів, в яких навчалися 16 дітей з особливими освітніми потребами. 

Якість освіти через призму 
результативності учнів в олімпіадах та ЗНО
Одним із інструментів стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді є підготовка та участь у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних предметів, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. На ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін переможцями в минулому навчальному році стали 20 учнів району: І  місце  посіли 2 учні, ІІ місце – 8 учнів, ІІІ місце – 10 учнів.
Найбільше переможців у Драчинецькому опорному ЗЗСО І – ІІІ ст. – 5, у Брусницькому ЗЗСО І – ІІІ ст. та у Верхньостановецькому ЗЗСО І – ІІІ ст. — по 3.
У ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 3 учнів (1 з Верхньостановецького ЗЗСО І-ІІІ ст., 2 – Драчинецького опорного ЗЗСО І-ІІІ ст.).
Переможцями ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали: учні 9 класу Драчинецького опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. Вадим Аврам (ІІІ місце на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з історії), Назарій Змійовський (ІІІ місце на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з географії) та учень 11 класу Верхньостановецького ЗЗСО І-ІІІ ст. Олександр Рудніцький (ІІІ місце на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з географії). 
За результатами ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, наукових товариств, об’єднань у 2018/2019 н.р. район мав 7 переможців: І місце – 1, ІІ місце – 1, ІІІ місце – 5.
У ІІІ етапі переможцем став Олександр Рудніцький, учень 11 класу Верхньостановецького ЗЗСО І–ІІІ ст. (ІІ місце у секції «Гідрологія»).
Райдержадміністрація та районна рада щороку призначають 10 стипендій найкращим учням (за результатами участі в олімпіадах, конкурсах) та 10 стипендій – кращим спортсменам (за спортивні результати).  
Щороку відбувається конкурс серед учнів закладів освіти району на здобуття премії Іванни Павлюк, яка призначається Кіцманською районною радою. У 2019 році переможцем районного конкурсу став учень 9 класу Шишківського ЗЗСО І-ІІІ ст. Борис Візнюк. Одноразовою грошовою премією нагороджено Дарію Мельничук, ученицю 10 класу Брусницького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. І.Миколайчука за ІІ місце  у конкурсі. 
За результатами ЗНО з української мови по 17% випускників Верхньостановецького ЗЗСО І-ІІІ ст. та Нижньостановецького ЗЗСО І-ІІІ ст.  отримали результати за шкалою 180-200 балів та 15% випускників Ставчанського ЗЗСО І–ІІІ ст. отримали результат за цією ж шкалою.   
18% випускників Шишківського ЗЗСО І–ІІІ ст. та 17% випускників Киселівського опорного ЗНЗ І–ІІІ ст. отримали результати за шкалою 160-180 балів.
За результатами ЗНО з історії України найкращих показників досягли 30% випускників Брусницького ЗЗСО І–ІІІ ст. ім. І.Миколайчука, 25 % випускників Верхньостановецького ЗЗСО І-ІІІ ст. та Ошихлібського ЗЗСО І–ІІІ ст. і 20% учнів Шишківського ЗЗСО І–ІІІ ст. за шкалою 160-180 балів.
За результатами ЗНО з математики 11% випускників Верхньостановецького ЗЗСО І–ІІІ ст. отримали результат за шкалою 180-200 балів та 18% учнів Нижньостановецького ЗЗСО І–ІІІ ст. успішно склали іспит за шкалою 160-180. 
Аналіз цьогорічних результатів ЗНО з української мови, математики та історії України свідчать, що знання значної частини випускників шкіл району не відповідають вимогам сьогодення.

Здорові діти – здорова нація
Пріоритетним напрямком в роботі закладів освіти є створення здоров’язберігаючого середовища.
Відповідно до Закону України "Про охорону дитинства, «Про освіту» 100% безкоштовним харчуванням забезпечені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які охоплені інклюзивним навчанням, діти з малозабезпечених сімей 1-4 класів. За кошти районного бюджету харчувалися діти–інваліди, діти учасників бойових дій в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил та Афганістані. 
За кошти районного бюджету харчувалося 266 учнів. З них: 110 – діти з малозабезпечених сімей, 21 – діти, позбавлені батьківського піклування, 36 – діти-інваліди та 7 дітей, яким організовано інклюзивне навчання, 87 дітей учасників АТО та 5 дітей учасників бойових дій в Афганістані. Вартість харчування на одну дитину становила 25 грн.
За кошти державного бюджету харчувалося 257 школярів 1-11 класів Киселівського опорного ЗНЗ І-ІІІ ступенів, які проживають і навчалися в зоні, постраждалій від наслідків Чорнобильської катастрофи. Середня вартість харчування на дитину становила 35,12 грн.
Страховою компанією «Оранта» в 2018 р. проведено страхування 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського спілкування, які проживають у сім’ях опікунів. 
У районі проведена організаційна робота з підготовки до літньої оздоровчої кампанії 2019 року. В районному бюджеті передбачено кошти в сумі 199 тис. грн. на  оздоровлення дітей пільгових категорій. За ці кошти оздоровлено 44 дітей: 21 дитину в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку "Юність"(смт. Берегомет Вижницького району) та 23 дитини в дитячому пансіонаті "Вербиченька"(с.Давидівка Сторожинецького району).
За рахунок коштів обласного бюджету, відділом освіти, молоді та спорту проведена робота щодо підбору та направлення 59 дітей пільгової категорії до оздоровчих закладів Чернівецької області. 
Таким чином всього протягом літньої оздоровчої кампанії 2019 року в заклади оздоровлення було направлено 103 дітей  пільгових категорій (3%) від загальної кількості учнів 1-10 класів (у 2018р. — 3%). За категоріями: дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування — 11, з багатодітних та малозабезпечених сімей — 50, дітей, учасників АТО — 6, дітей, які перебувають на диспансерному обліку, — 13, обдарованих — 22, дітей з інвалідністю — 1.
З 27 по 31 травня на базі 21 закладу загальної середньої освіти працювали мовні літні табори, в яких  поглиблювали знання іноземних мов  та відпочивали 435 дітей ЗЗСО району.
За минулий навчальний рік 2019 року в районі проведено: 74-ту спартакіаду учнівської молоді серед закладів загальної середньої освіти І-ІІ та І-ІІІ ст.; районні змагання «Веселі старти» серед школярів молодшого віку; районну спартакіаду допризовної молоді. 

Національно-патріотичне виховання 
дітей — пріоритетний напрям
На виконання Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Кіцманського району на 2017-2021рр. в  закладах освіти району плануються і проводяться різноманітні виховні заходи (бесіди, виховні справи, інформаційні години, години спілкування, зустрічі) патріотичного спрямування. 
Щорічно учні шкіл району беруть участь у конкурсі української мови імені П. Яцика, мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка, районному конкурсі художнього читання «Повернена святиня», Всеукраїнській грі - конкурсі з українознавства «Патріот», Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», Всеукраїнському конкурсі юних істориків «Лелека», фестивалі-конкурсі «Чисті роси», «Буковинська зірочка». Щорічно проводиться районна конференція Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина — Україна», на якій школярі представляють дослідницькі роботи з різних напрямів краєзнавчої роботи. 
У 2018/2019 н.р. в закладах освіти району працювало 11 гуртків військово-патріотичного профілю, якими охоплено 155 учнів та 14 гуртків краєзнавчо-народознавчого профілю, якими охоплено 210учнів. Проте в цьому напрямку слід ще працювати, розширюючи мережу таких гуртків.
У закладах освіти створені і працюють учнівські волонтерські загони «Милосердя», учасники яких є організаторами проведення різноманітних акцій, заходів патріотичного спрямування, активними учасниками яких були школярі та педагогічні працівники району («Подаруй солдату писанку», «Напиши листа солдату», «Смаколики для захисників України», «Листівка захиснику», «Повертайся живим», «Серце до серця», благодійному марафоні «Дарунки Миколая», Всеукраїнській акції «Ангели пам’яті»). Заклади освіти району тісно співпрацюють з ГО «Кіцманське районне об’єднання учасників АТО» та ГО «Кіцманський волонтерський центр допомоги Українській армії». 

Підвищення престижності та суспільної 
ролі вчителя – постійна турбота влади
Успіх інноваційних змін в освіті залежить від педагога, його творчого потенціалу, готовності до безперервної самоосвіти, здатності до гнучкого мислення, гуманістичної спрямованості особистості. 
Освітянська спільнота району складає 546 педагогічних працівників, які працюють у закладах загальної середньої освіти. Із загальної кількості  педагогів 490 мають вищу освіту. Освітній процес у закладах загальної середньої освіти району забезпечували 307 вчителів вищої категорії, 64 вчителів І кваліфікаційної категорії, 55 — ІІ кваліфікаційної категорії та 64  «спеціалістів». 283 педагогічних працівників мають педагогічні звання, з них 53 – «учитель-методист», 145 – «старший вчитель». Державні нагороди та відзнаки мають 115 педагогів, з них ”Відмінник освіти” – 42.
Упродовж 2018/2019 н.р. методистами райметодкабінету проведено 87 засідань районних методичних об'єднань учителів-предметників. Крім традиційних форм проведено 5 майстер-класів, 6 семінарів-практикумів, 3 тренінги, семінар-конференцію, педагогічну студію, 3 "круглих столи". 
Творчому зростанню вчителя сприяє щорічне проведення конкурсу "Вчитель-року" У ІІ (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2019” наш район представляли 3 педагоги – переможці І туру. Призові місця посіли: І місце – учитель основ здоров’я Шипинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Олеся Кирилюк, ІІ місце — учитель географії Кіцманської гімназії Марина Гудими. Учасником обласного туру стала учитель початкових класів Мамаївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ольга Чебан.
Проблема кадрового забезпечення закладів освіти тісно пов’язана із соціальним захистом педагогічних працівників. У районі ці питання вирішуються позитивно. Стабільно виплачується заробітна плата педагогічним працівникам. Стовідсотково виплачені відпускні та матеріальна допомога для оздоровлення. З 1 вересня 2019 р. педагогічним працівникам передбачається збільшення виплати за престижність. Тому важливими складовими кадрової політики мають стати спільні зусилля відділу освіти та органів місцевої влади в плані матеріального стимулювання педагогічних працівників.  
Ми високо шануємо духовно-інтелектуальний потенціал, велику і натхненну працю педагогів.

5 325

Схожі новини:

Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» нагороджено вчительку Кіцманської гімназії

Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» нагороджено вчительку Кіцманської гімназії

28 березня в рамках Академії освітнього менеджера Оксаною Палійчук, директором Департаменту освіти і науки, відзначено кращих освітян області.   
У навчальних закладах Кіцманської ОТГ заборонили розповсюджувати рекламу платних послуг та комерційні пропозиції

У навчальних закладах Кіцманської ОТГ заборонили розповсюджувати рекламу платних послуг та комерційні пропозиції

Батьки дошкільнит і школярів уже звикли, що їх діти іноді приносять зі шкіл і дитсадків різні рекламки платних вистав, флаєри з комерційними пропозиціями
Епідпоріг у Кіцманському районі не перевищено,  але у деяких школах припинено  навчання через ГРВІ

Епідпоріг у Кіцманському районі не перевищено, але у деяких школах припинено навчання через ГРВІ

Останні два тижні навчальні заклади на Буковині масово зачиняли на карантин, адже в області перевищено епідпоріг по захворюваності на ГРВІ.
Відбулася серпнева конференція освітян Мамаївської ОТГ (ФОТО)

Відбулася серпнева конференція освітян Мамаївської ОТГ (ФОТО)

 Традиційно наприкінці серпня щорічно проводиться конференція працівників освіти. Вперше така конференція відбулася 30 серпня у Лужанському ЗЗСО I-III ст.
Про готовність закладів загальної середньої освіти Кіцманської ОТГ до роботи в умовах Нової української школи

Про готовність закладів загальної середньої освіти Кіцманської ОТГ до роботи в умовах Нової української школи

На сьогодні триває реформування освітньої галузі нашої держави, мета якого - стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науково-освітній
Звільнилась керівник освітньої галузі Кіцманського району

Звільнилась керівник освітньої галузі Кіцманського району

За власним бажанням звільнилася з посади начальника відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА Руслана Миколаївна Равлюк, яка очолювала освітню галузь
Якісні освітні послуги — пріоритетний вектор розвитку освіти Кіцманщини » Газета "Вільне життя"

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ