Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Андрій МАКОВЕЙ: «Проблеми потрібно вирішувати системно, на рівні держави, щоб створити українцям комфортну Європу тут, на Батьківщині»

01 июл 2019
Андрія Маковея можна назвати підприємцем і політиком нового покоління. Він молодий, але вже досить відомий на Буковині меценат і громадський діяч. Добрі справи робить щиро і без пафосу, не влаштовуючи шумного піару з допомоги людям. Але, як кажуть, скромність — шлях до невідомості. Тому варто більше дізнатися про Андрія Маковея, про його справи і плани. Оскільки він є кандидатом у народні депутати по нашому 202 виборчому округу, тож маємо нагоду запитати Андрія Дмитровича, що він хоче змінити, потрапивши у Верховну Раду. Для чого успішному підприємцю йти в парламент?

Андрій МАКОВЕЙ: «Проблеми потрібно вирішувати системно, на рівні держави, щоб створити українцям комфортну Європу тут, на Батьківщині»

 


— Я не лише підприємець, а з 2015 року — і депутат обласної ради. Працюю у фракції ВО «Батьківщина», яка є активною і одностайна у своїх позиціях. Ми відстоюємо інтереси людей і громади, — розповідає Андрій Маковей. — Я головую в постійній комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, туризму і транскордонного співробітництва, зосереджую свою діяльність на цьому напрямі – і не лише в рідному Кіцманському районі, а й по всьому 202-му виборчому округу (а це також Вижниччина, Путильщина, Сторожинеччина). В громадську і політичну діяльність пішов тому, що давно побачив, що потрібні зміни не лише на місцях, а й зверху. Щоб у нас розвивався бізнес так, як у європейських державах, насамперед треба провести законодавчі зміни та знищити корупцію. Щоб усі мали рівні та справедливі можливості для розвитку і заробітку, щоб люди не виїжджали у Європу. Ми можемо і створимо комфортну для українців Європу тут, на Батьківщині.
— Крім гарних фраз, які ми часто чуємо від політиків, хочеться дізнатися більше конкретних планів.
— Якраз я більше практик, ніж теоретик. Адже маю досвід і у розвитку бізнесу — успішне підприємство «Мак-Авто», в якому клієнти задоволені сервісом і професійністю, а працівники — заробітком. За чотири роки депутатства в обласній раді я багато спілкувався з людьми, особливо з тими, які зверталися з різними проблемами. Щось вдавалося вирішувати на місцях, але багато  питань потребують глобальнішого підходу.  Це враховано у моїй передвиборчій програмі, де, зокрема, прописано беззаперечне виконання владою наданих малозабезпеченим та незахищеним верствам населення соціальних пільг та гарантій. Для бізнесу — прийняття податкових змін, орієнтованих на зменшення тиску на малий та середній бізнес і сприяння надходженню в країну іноземних інвестицій. 
— Наскільки знаємо, у вас дві вищі освіти — економічна і юридична, а нещодавно ви закінчили ще й Національну академію державного управління при Президентові України. Навіщо стільки вчитися?
— Економіка потрібна для ведення бізнесу, як і юридична освіта. Вони знадобилися і для депутатської роботи в обласній раді. Академія держуправління потрібна була для вивчення аналізу державної політики, технології управління, проектного менеджменту та багато іншого. Це ті знання, які дають можливість аналізувати процеси, що відбуваються в державі, і правильно впливати на них. Не розумію, коли люди беруться за справу, в якій мало що знають. Тоді й маємо плачевні результати як у бізнесі, так і в державі. Я люблю вдосконалення, нові технології, які, по можливості, впроваджую і на своєму підприємстві. Ми живемо в 21 столітті, наука, технології стрімко розвиваються, і наша держава має йти в ногу з часом, щоб життя людей було зручнішим і безпечнішим. Тут, як і в бізнесі, зупинка і зволікання означитимуть рух назад. 
— Ми перейшли до високих матерій, а реалії такі, що часто людям не вистачає на ліки, на оплату комунпослуг…
— Добре про це знаю, бо постійно спілкуюся з людьми, знаю проблеми буковинців. Намагаюся сам допомогти, чим можу, але розумію, що потрібно змінювати ставлення держави до людини, піднімати зарплати і пенсії. А ще мене особливо хвилює те, що дуже мало уваги приділяється розвитку спорту, культури, дозвіллю молоді. Що краще: щоб школярі та студенти мали можливість займатися спортом, мистецтвом, чи щоб шукали сумнівних розваг на вулицях? Тому я багато років підтримую розвиток спорту, будівництво спортивних майданчиків. У Мамаївцях фінансую баскетбольну команду та міжобласні турніри з баскетболу серед команд дівчат, які раніше називались «Кубок Мак-Авто», а тепер — «Перший Пролісок». Також не раз долучався  до проведення спортивного фестивалю у Берегометі, різним талановитим спортсменам допомагав профінансувати поїздки на змагання, дарував спортінвентар школам. Прикро, що цього не роблять за державні кошти, адже підтримка молоді, здорового способу життя — це майбутнє нашої нації.
Особливо боляче дивитися, що належної підтримки від держави не мають хворі, люди з особливими потребами. Я частий гість у Кіцманському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок», куди приходжу з подарунками. Не меншої підтримки потребують і підопічні психоневрологічних інтернатів та інших соціальних, медичних закладів… Я розумію, що іноді потрібно розповідати про добрі справи і своїм прикладом долучати до цього інших. Але чесно — незручно цим хвалитися… Люди і Бог все бачать — це головне.
— Не можемо обійти ще одну тему, яка є дуже важливою. Це війна, волонтерство, допомога учасникам бойових дій, які повернулися зі Сходу, але не повною мірою відчувають підтримку, на яку заслуговують, від держави. Ви — один із засновників Кіцманського волонтерського центру допомоги українській армії. На їх сторінці у Фейсбуці ми часто бачимо подяки вам за фінансування поїздок на Схід, за допомогу соціальним закладам. А в травні ви отримали подяку від військової частини АО233 за ремонт реанімобіля 66 мобільного госпіталю.
— Допомога нашим захисникам — це те, що ми маємо постійно робити, адже вони ризикують життям і здоров’ям, щоб ми тут не відчували війни. Коли на початку вторгнення наша держава була неготова забезпечити воїнів елементарним (їжею, одягом), тож ми, спільно з багатьма небайдужими і волонтерами, по кілька разів на тиждень збирали потрібні речі та везли бусами на Схід. Зараз волонтерський центр допомагає не тільки бійцям на передовій, а й тим, хто повернувся додому і потребує допомоги при адаптації, їхнім сім’ям. Щиро вдячний голові волонтерського центру Ганні Юрбаш та іншим волонтерам, на плечі яких припадає найбільше роботи.
Але ми не маємо звикати до того, що у нас в державі триває військовий конфлікт. У моїй передвиборчій програмі зазначено, що забезпечити мир на Сході України потрібно через механізми формування боєздатних збройних сил держави та подальшого переговорного процесу.
— Якби ви вибирали, яку одну місцеву проблему вирішити першочергово, що б ви вибрали?
— Найперше, мабуть, це капітальний ремонт і будівництво доріг та інфраструктури до них, щоб на автошляхах було безпечно. Адже будуть хороші дороги — буде розвиватися підприємництво і у віддалених селах, зокрема, «зелений туризм» у мальовничих Карпатах, не кажучи вже про щоденний комфорт і безпеку людей. 
Загалом проблем багато, але їх вирішувати потрібно системно, починаючи із законодавчого рівня та якісного виконання державою своїх функцій і зобов’язань перед народом. А я, де б не був, залишатимусь вірним своїм справам та своїм землякам, з чистим сумлінням, з вірою в людей!
Інтерв’ю вела Ольга КУЛЬКО.


2 554

Схожі новини:

«Проблему з дамбами на Пруті потрібно вирішувати на державному рівні» — Максим Заремський

«Проблему з дамбами на Пруті потрібно вирішувати на державному рівні» — Максим Заремський

Жителів припрутських сіл Кіцманщини давно непокоїть руйнуванням старих дамб, які укріплювали берег річки Прут  поблизу Оршівців та Неполоківців.
Андрій МАКОВЕЙ: «Депутатський мандат дав більше можливостей впливати на вирішення проблем і робити це системно»

Андрій МАКОВЕЙ: «Депутатський мандат дав більше можливостей впливати на вирішення проблем і робити це системно»

ДЕПУТАТ ЗВІТУЄ    Андрій Маковей – молодий, але вже відомий на Кіцманщині підприємець, меценат і громадський діяч. Він давно вже відгукується на
Мінсоцполітики ініціює збільшення ролі стажу роботи в порівнянні з зарплатою

Мінсоцполітики ініціює збільшення ролі стажу роботи в порівнянні з зарплатою

Андрій Рева: Готуються законодавчі зміни, за якими стаж визначатиметься автоматично, а коефіцієнт – за бажанням пенсіонера   Підготовка до другого
Тренінг з розвитку бізнес-навичок відбудеться 19-20 лютого в «Буковинській Трої»

Тренінг з розвитку бізнес-навичок відбудеться 19-20 лютого в «Буковинській Трої»

 Тренінг з розвитку бізнес-навичок відбудеться 19-20 лютого в «Буковинській Трої» Сьогодні завдяки доступності ІТ і стиранню кордонів для тих хто прагне
Аграрна партія та її кандидати до Кіцманської міської ради

Аграрна партія та її кандидати до Кіцманської міської ради

29 жовтня у нас відбуваються перші вибори до об’єднаних територіальних громад. Разом з нами, 201 об’єднана територіальна громада України отримала можливість
Вибори 29 жовтня: кандидати від

Вибори 29 жовтня: кандидати від "Свободи" в Кіцманську міську раду

Звернення Петра ЧУПРИНИ від кандидатів-свободівців 29 жовтня 2017 року відбудуться перші вибори міського голови та депутатів Кіцманської міської ради

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
ТЕГИ
Погода


ВХІД НА САЙТ