Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Чемпіон світу з Суховерхова

08 апр 2019
Спорт і фізична культура завжди були в пошані в Суховерхові. Люди прекрасно розуміли всю її оздоровчу силу, яка дозволяла їм не хворіти, бути витривалими як на роботі, так і в побуті.
Село здавна славилося хорошими футболістами, бігунами, баскетболістами, шахістами, а тепер і дзюдоїстами. Це – Олег Пашко, Василь Дячук, Мар’яна Литвинюк, Василь Кедрик, Ігор Руснак, Іван Ковблик, Василь Ковблик, Марія Ковблик, Олександра Гандзюк, Назар Півторан, Олександр Ткачук, Альона Семенюк, Роман Кедрик і Ліза Пашко. Займаючись дзюдо, наші земляки досягли значних висот на різних районних, обласних і міжнародних турнірах з цього виду спорту, продовжуючи справу першопочатківця в цьому виді боротьби Івана Петровича Швеця, який зараз мешкає в США.

Чемпіон світу з Суховерхова

 

Іван Швець може гордитися тим, що його нелегкими кроками в спорті впевнено йде молодь. Хочеться розповісти про найбільш успішного дзюдоїста сучасного Суховерхова Назара Назаровича Півторана.
А починалось усе через непосидючий, енергійний характер  Назара. Мабуть, ці гени передалися йому від прадіда Бойди та діда Івана Півторана. Іван Назарович Півторан, 1947 р.н., міг легко нести з лісу дуб, якого не під силу підняти і двом чоловікам, і все життя він працював газозварювальником у рідному селі, піднімаючи важкі 100-кілограмові кисневі балони. Назарій Іванович Півторан, 1974р.н., теж виростав у любові до спорту. Займаючись три роки боксом, став першорозрядником, виступав на міжнародних змаганнях. Тож батьки – Назарій Іванович і Тетяна Олександрівна, в 3,5 роки віддаючи малого сина Назара до досить відомого майстра спорту з дзюдо Романа Васильовича Семенюка, який веде секцію боротьби в спортивному товаристві «Колос» міста Кіцмань, сказали, що синові уже 4,5 роки, хоча на цей вид спорту приймали з 6 років. Один рік Назар  тільки ходив і дивився, навчався робити перевороти, загально зміцнювальні вправи. Цього молодого вихованця брали на всі спортивні змагання, де виступали кіцманські дзюдоїсти, щоб привити любов до цього виду спорту. Так у шість років його взяли на 22 міжнародний турнір з боротьби дзюдо, що проводила Сокирянська міська рада. Він ще не виступав у поєдинках, проте показав типові рухи, падіння, перевороти, що характерні для цього спорту, і отримав тут свою першу грамоту і кубок як «Наймолодший дзюдоїст».
Поступово почались наполегливі тренування. Секцію Назар відвідує тричі на тиждень, займаючись по півтора години. Проте, щоб досягнути значних висот, постійно треба займатися вдома, цьому значну увагу приділяє батько — Назар-старший.
Кожен ранок спортсмен починає із зарядки і фахових вправ дзюдо: віджимання від підлоги - три підходи по 50 разів, вправи на брюшний прес – три підходи по 50 разів, таку ж кількість присідань, поворот на голові вправо-вліво, перехід на голові вперед-назад, шпагати, сидіння до 15 хвилин на шпагаті на двох стільцях. Далі йде турнік – підйом з переворотом до 25 разів.
Його неабиякі спортивні зусилля, клопітка робота в тренуваннях надихали і тренера Романа Семенюка, який бачить у Назарові себе в молодості, показуючи юнаку і всім учням базові прийоми.
Всі ці поради уважно виконує Назар і згодом результати не забарились. На міжобласному змаганні у боротьбі дзюдо, що проходили в місті Кіцмань  5.12.2008 року, Назар Півторан виборює 1 місце; на Відкритому всеукраїнському турнірі, присвяченому 60-річчю утворення ФСТ «Колос», в місті Яготин, 16.05.2009 року стає призером; виборює 3 місце в Міжнародному турнірі 19.12.2009 року в місті Івано-Франківськ, де були представлені спортсмени з країн Росії, Румунії, Польщі, Молдови та України; займає 3 місце у Другому Всеукраїнському турнірі в 2010 році і 2 місце на всеукраїнському турнірі на приз «Діда Мороза» в місті Дунаївці, що проходив 27.12.2011 року.
В кінці квітня 2012 року Назар Півторан для підвищення свого спортивного рівня переходить у місто Чернівці в обласне товариство дзюдо на тренування до заслуженого майстра спорту Валерія Васильовича Міленка. Одночасно з дзюдо його новий тренер навчає універсальних боїв.
27 травня 2012 року у місті Скадовськ Херсонської області відбувається чемпіонат України з універсальних боїв. Тут молодий спортсмен займає 3 місце і його відразу зараховують у збірну України.
Їх у місті Скадовськ протягом двох тижнів готують до чемпіонату світу з універсальних боїв. Саме в цьому місті відбувся чемпіонат світу, в якому брали участь спортсмени з 32 країн, і Назар знову не підвів своїх тренерів і батьків, зайнявши 4 місце серед 12 дітей, що виступали в його ваговій категорії. 
З кожним роком Назар набирає майстерності. Так на чемпіонаті України серед юнаків з панкратіону у розділі «Сабмішн», який проходив 12-15 березня 2015 року у місті Біла Церква, він завойовує золоту медаль. 18 жовтня 2015 року в місті Чернігів відбувся чемпіонат України зі змішаних єдиноборств, і тут знову успіх – друге місце. 
25-27 грудня 2015 року в Миколаївській області відбувся відкритий Всеукраїнський турнір з дзюдо серед юнаків у ваговій категорії до 55 кг і Назар піднімається на найвищу сходинку, стає чемпіоном України. Нові вершини у спорті подолав Назар  5-6 грудня 2016 року у місті Харків. Тут проходив чемпіонат світу з українського національного виду змішаних бойових мистецтв «Козацький двобій». На ньому він став абсолютним чемпіоном світу у ваговій категорії 60 кг. На цьому чемпіонаті світу присутніх було 500 спортсменів з 17 країн. Завдяки Назару збірна України у загальнокомандному заліку посіла перше місце. На Міжнародному турнірі зі змішаних єдиноборств за правилами ММА, який проходив 30.09.2017 року у місті Луцьк, юний спортсмен переміг чемпіона світу та чемпіона Європи з козацького двобою, чемпіона України з ММА, одесита Івана Сеніна.
Для покращення своїх спортивних досягнень, набратись нових знань, Назар вступає до Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Крім традиційного дзюдо, він почав освоювати нові для себе види бойових мистецтв: бойове самбо, кікбоксинг, самбо, панкратіон, бразильське джиу-джитсу, ММА, козацький двобій, рукопашний бій.
Наполегливість не заставила себе чекати. Юний атлет, виступаючи 26-27 січня 2018 року у місті Березне Рівненської області, займає 1 місце з вільного козацького бою за правилами бойового гопака. 4-6 травня 2018 року в місті Ірпінь Київської області Назар займає 3 місце у чемпіонаті України з бойового самбо, хоча цим єдиноборством він займається ще зовсім мало. 28 жовтня 2018 року у місті Луцьк на відкритому чемпіонаті Луцька з кікбоксингу «Вако» — золота медаль і перше місце. У місті Львів 17 вересня 2018 року проходив Кубок Заходу з ММА, і знову успіх  - друге місце у ваговій категорії до 62 кг. Під завершення 2018 року, а саме 24-25 листопада, в місті Київ проходив Кубок України з бойового самбо серед юнаків вагою до 62 кг – у Назара найвища сходинка – 1 місце.
Шлях до чемпіонських висот у спорті досить довгий і важкий, але у підсумку ті, хто не сходить з нього, будуть обов’язково нагороджені високими званнями, кубками, медалями, міцним здоров’ям і просто повагою серед людей. Саме такі перешкоди долає наш односельчанин Назар Назарович Півторан, який досягає високих спортивних висот, а його прізвище уже вписано золотими літерами в історію серед людей, які уславили Суховерхів, Буковину і Україну..
Юрій ОСТАФІЙЧУК,
краєзнавець с.Суховерхів.


2 413

Схожі новини:

Кіцманчани вибороли

Кіцманчани вибороли "срібло" на чемпіонаті області з дзюдо

26 січня в м.Чернівці проходили змагання чемпіонату області з дзюдо серед юніорів U-18 2002-2004 років народження.  
Сергій Петришин з Ошихлібів Срібний призер Всеукраїнських змагань

Сергій Петришин з Ошихлібів Срібний призер Всеукраїнських змагань

 Минулих вихідних в м.Ужгороді проводилися Всеукраїнські змагання з гирьового спорту, які були відбірковими до Чемпіонату світу та Європи. В цих
Нові успіхи дзюдоїстів

Нові успіхи дзюдоїстів

9 грудня в Садгірському районі м.Чернівці проводився XVI обласний традиційний турнір з боротьби дзюдо серед юнаків 2005-2007 та 2003-2004 років народження,
Відбувся відкритий чемпіонат України з боротьби дзюдо

Відбувся відкритий чемпіонат України з боротьби дзюдо

17-19 листопада  у спортивному залі ФСТ «Україна» м.Чернівці проводився відкритий чемпіонат України фізкультурно-спортивного товариства «Україна» з
Чемпіонат області з боротьби дзюдо визначив кращих

Чемпіонат області з боротьби дзюдо визначив кращих

28 жовтня у спортивному залі ФСТ «Україна» м.Чернівці проводився чемпіонат області з боротьби дзюдо серед юнаків і дівчат 2001-2003 років народження.  
Чотири золотих і дві срібних медалі здобули в чемпіонаті України з гирьового спорту вихованці майстра спорту, директора Кіцманської ДЮСШ «Колос» Петра Ілика

Чотири золотих і дві срібних медалі здобули в чемпіонаті України з гирьового спорту вихованці майстра спорту, директора Кіцманської ДЮСШ «Колос» Петра Ілика

 У райцентрі Токмач Запорізької області шанують спортсменів: на вулицях встановлено багато білбордів з фотографіями переможців змагань та їх тренерів з

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ