Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Основні питання сесії Кіцманської міськради: стан боротьби зі злочинністю та зміни щодо харчування у школах ОТГ

31 янв 2019

Основні питання сесії Кіцманської міськради: стан боротьби зі злочинністю та зміни щодо харчування у школах ОТГ

Минулої п’ятниці, 25 січня, відбулася чергова 18 сесія Кіцманської міської ради, на порядку денному якої було понад 30 питань. Попри затвердження технічної документації, проектів землеустрою та надання дозволів, вирішувалися і заслуховувалися важливі питання щодо виконання міського бюджету за 2018 рік та внесення змін до бюджету нинішнього року, про роботу виконавчого комітету за 2018 рік. Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території громади та результати діяльності дільничних інспекторів поліції Кіцманського відділу поліції звітував дільничний інспектор Кіцманського відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області.


На сесії також було прийнято Положення про відділ культури, національностей та релігій виконавчого комітету Кіцманської міської ради, а також у новій редакції Положення про відділ освіти, молоді та спорту. У зв’язку з приєднанням кількох сіл закріплено певних депутатів за Лашківським та Шипинецьким старостинським округами для представлення інтересів жителів цих сіл у міській раді. Крім того, затверджено передавальні акти майна, активів та зобов’язань Лашківської та Шипинецької сільських рад.

Активно обговорювали депутати питання про внесення змін у рішення 17 сесії «Про встановлення пільг з плати за харчування дітей у закладах освіти Кіцманської ОТГ».

Відповідним рішенням передбачено, що у 2019 році за рахунок коштів міського бюджету безкоштовно харчуватимуться учні закладів загальної середньої освіти на території Кіцманської громади таких категорій: учні з малозабезпечених сімей 1-4 класів, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування 1-11 класів, діти з особливими освітніми потребами та діти-інваліди 1-11 класів, а також учні 1-11 класів, які є дітьми учасників АТО, учасників бойових дій та добровольців. Цим же рішенням затверджено, які категорії дітей матимуть безкоштовне харчування у закладах дошкільної освіти: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою, діти з малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти учасників АТО, бойових дій, добровольців.

Знижкою на 50% сплати за харчування забезпечуються батьки, які виховують 3 і більше дітей до 18 років тільки у закладах дошкільної освіти. Розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, що фінансуються з міського бюджету, у 2019 році становить 70% в місті та 50% у сільській місцевості (села Суховерхів, Давидівці, Лашківка, Витилівка, Шипинці) від вартості харчування на день.

У закладах загальної середньої освіти Кіцманською міською радою відшкодовується 5 грн. від вартості одного обіду, крім Кіцманського НВК. Нагадаємо, що вартість одного обіду у школах після зміни постачальника харчування становить 25 грн., 5 з них сплачує міська рада, тож для батьків вартість обіду у школах на території Кіцманської ОТГ становить 20 грн.

Питання харчування в школах ОТГ — одне з найважливіших і перших, яке вдалося вирішити максимально ефективно. Про це міський голова Сергій Булега сказав так:

— Досі послуги з харчування у багатьох школах району, і зокрема в Кіцманському, Суховерхівському, Лашківському, Шипинському ЗЗСО надавав підприємець, який проходив тендерний відбір. У цей же час деякі дошкільні навчальні заклади самі займалися організацією харчування без залучення підприємців, і як показала практика, в таких закладах якість харчування краща. Але школами завжди опікувався районний відділ освіти, тож міська рада не могла впливати на цей процес. З року в рік відбувався тендер, в якому вигравав один і той же підприємець із Заставни, бо жоден кіцманський підприємець не подавав документи на участь у конкурсі. Харчування було ніби непогане, проте завжди виникали нарікання з боку учнів та батьків. Тож у цьому навчальному році міська рада наважилася змінити існуючий стан речей, було вирішено закупити обладнання для усіх шкіл ОТГ і самим організовувати харчування. Посуд, інвентар і техніку для кухонних блоків придбали ще до кінця 2018 року, на що витрачено близько пів мільйона гривень. Це було необхідно, адже протягом багатьох років послуги з харчування надавав приватний підприємець, який сам закуповував обладнання, а коли він припинив співпрацю зі школами Кіцманщини, то все своє забрав і кухні залишилися майже порожніми.

Однак на шляху змін ми стикнулися з непростими кадровими питаннями та санітарними нормами, вимогами щодо харчування, — продовжив Сергій Борисович. — Щоб самим запустити процес, довелося б найняти на роботу кухарів, обслуговуючий персонал, кваліфікованого технолога, який має право складати меню, комірників, електриків, водіїв, придбати автомобіль для доставки продуктів та іншу техніку, проводити тендери для закупівлі продуктів. Підрахунки показали, що витрати на всі ці потреби надзвичайно великі. Тому вирішили вислухати пропозицію одного підприємця, який єдиний виявив бажання надавати послуги з харчування на території ОТГ. Протягом 15 років він харчує 46 шкіл Городенківського району та Киселівський ЗЗСО нашого району. Має намір цього року обслуговувати Кіцманську та Ставчанську ОТГ. Про його роботу дуже гарні відгуки, тож було погоджено меню та попередньо домовлено про співпрацю.

Наразі вже видно перші плоди діяльності. Яскравий приклад — Кіцманський ЗЗСО І-ІІІ ст., де раніше харчувалося в день близько 200 учнів, а тепер, тільки протягом першого тижня оновленого харчування, обіди отримали 320 дітей. Це свідчить про те, що якість харчування суттєво покращилася. Разом з тим, міський бюджет економить значні кошти, адже підприємець сам формує меню, оплачує заробітну плату кухарям, комунальні послуги, закуповує продукти харчування.

Після того, як всі питання порядку денного було розглянуто, міський голова Сергій Булега поділився з депутатами своїм баченням розвитку Кіцманської громади на 2019 рік. Про це «Вільне життя» писатиме в наступних випусках.1 745

Схожі новини:

Кіцманській міській раді ОТГ  передано заклади  позашкільної освіти району

Кіцманській міській раді ОТГ передано заклади позашкільної освіти району

20 грудня рішенням сесії районної ради Кіцманській міській раді ОТГ було передано установи та майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста
Доля закладів культури, статут Кіцманської ОТГ та військові навчання — основні питання чергової сесії міської ради (відео)

Доля закладів культури, статут Кіцманської ОТГ та військові навчання — основні питання чергової сесії міської ради (відео)

 Вчора, 29 листопада, відбулася чергова ХVI сесія VІI скликання Кіцманської міської ради ОТГ, на порядку денному якої було 39 питань. Перед початком
Старшокласники пільгових категорій теж матимуть безкоштовне харчування у школах Кіцманської ОТГ

Старшокласники пільгових категорій теж матимуть безкоштовне харчування у школах Кіцманської ОТГ

  Цього понеділка батьки учнів-старшокласників закладів загальної середньої освіти Кіцманської ОТГ, які належать до пільгових категорій, були стурбовані
Кіцманська міськрада вирішила, які діти отримають безкоштовне харчування

Кіцманська міськрада вирішила, які діти отримають безкоштовне харчування

Одним з питань, яке вирішували 12 січня під час IV  сесії Кіцманської міської ради VІІ скликання, було "Про встановлення пільг з плати за харчування
На сесії Кіцманської міської ради ОТГ обрали секретаря, заступників і виконком

На сесії Кіцманської міської ради ОТГ обрали секретаря, заступників і виконком

Друге пленарне засідання першої сесії Кіцманської міської ради ОТГ розпочалось із вручення значків депутатам, яких з’явилося 24. На сесії обрали секретаря,
Понимая значимость образования мысленных моделей страны, мы решили создать на сайте раздел для публикаций нашими участниками их видения путей достижения позитивных, положительных результатов развития общества . Создай свои Проекты будущего


--------------------

Мягкую черепицу можно использовать на строениях с архитектурой  любой сложности и крутизной крыши от 10 градусов на сайте Елец кровля . Она укладывается на сплошное основание из  влагостойкой фанеры или обрезной доски. Мягкая кровля препятствует лавинообразному сходу снега, не подвержена коррозии. Не требует усиления конструкции.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ