Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Доля закладів культури, статут Кіцманської ОТГ та військові навчання — основні питання чергової сесії міської ради (відео)

30 ноя 2018

Доля закладів культури, статут Кіцманської ОТГ та військові навчання — основні питання чергової сесії міської ради (відео)

 

Вчора, 29 листопада, відбулася чергова ХVI сесія VІI скликання Кіцманської міської ради ОТГ, на порядку денному якої було 39 питань.
Перед початком сесії депутати вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників кордонів України та тих, хто нині перебуває у зоні операції об’єднаних сил. 
Першочергово були проголосовані питання «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік», а також подібні рішення щодо бюджетів Лашківської та Шипинецької сільських рад на 2018 рік.
Бурхливе обговорення викликало питання «Про заклади культури Кіцманської міської об’єднаної територіальної громади», адже із завершенням року все більше постає питань щодо планування бюджетів на наступний рік. У зв’язку з цим виникли певні труднощі у подальшому забезпеченні фінансування галузі культури, працівники цієї сфери вже отримали від районного керівництва попередження про оптимізацію кадрів та можливі скорочення. Про свою долю турбуються і колективи мистецьких шкіл, закладів культури та позашкільної освіти району, представники яких прийшли на це сесійне засідання.
Вже зрозуміло, що функціонувати й утримуватись у тому форматі, як це було досі, вони не можуть. На відміну від освіти та медицини, які отримують державну субвенцію, сфера культури фінансується з місцевих бюджетів. А ОТГ перш за все прагне забезпечити культурно-мистецькими послугами, що надаються бібліотечними, клубними та музейними закладами, спеціалізованими мистецькими навчальними закладами, жителів тільки своєї громади. В той час, як ряд закладів та культурних установ мають відповідну назву «районний» і підпорядковуються районному керівництву.
Реформи, пов’язані з децентралізацією, є викликом для багатьох закладів культури. І саме передача повноважень на місцях змушує шукати управлінські методи і шляхи вирішення проблеми. Наразі на території Кіцманської міської об’єднаної територіальної громади функціонують такі заклади культури та позашкільної освіти:
- Кіцманська музична школа ім.В.Івасюка;
- Кіцманська художня школа;
- Кіцманський районний будинок народної творчості та дозвілля;
- клуби с.Давидівці, с.Су-ховерхів, с.Витилівка;
- будинки культури с.Ши-пинці та с.Лашківка;
- дитяча бібліотека ЦРБС;
- філії ЦРБС: Давидівська, Суховерхівська, Лашківська, Витилівська, Шипинецька;
- Кіцманський районний будинок дитячої творчості.
З метою збереження і продовження якісної роботи з надання публічних послуг жителям ОТГ у обсягах не менших, як ті, що надавались до створення об’єднаної територіальної громади, що передбачено пунктом 5 частини 1 статті 4 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», депутатами Кіцманської міської ради на вчорашній сесії було прийнято рішення створити окремий комунальний заклад «Центр культури, мистецтва, освіти та дозвілля», до якого ввійдуть всі вищезазначені заклади культури та освіти. Структура цього центру, функції та кадрове забезпечення детально розглядатимуться на наступних сесійних засіданнях. Адже міська рада очікує, щоб районна рада передала їй у власність ті приміщення, в яких знаходяться заклади культури та позашкільної освіти міста. Участь в обговоренні цього питання взяв народний депутат України Іван Рибак, який висловив свою думку щодо подальшої долі закладів культури та народних аматорських колективів, а також обіцяв надати необхідну підтримку.
Познайомитись і привітатися на сесію міської ради прийшли вихованці районного центру реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок», які показали, як гарно вони можуть виступати, розповіли вірші, заспівали, а також запросили депутатів завітати у цей такий потрібний заклад.
Заслухали і ще одне важливе питання порядку денного — щодо надання одному з батальйонів територіальної оборони навчальні поля та стрільбище нашого міста. Командир батальйону запевнив, що всіх заходів громадської безпеки буде дотримано. Адже стрільбище розташоване в межах міста, люди звикли там ходити, бігати, вигулювати тварин, і депутатів цікавило чи не створить це загрози. Військовий повідомив, що на момент проведення навчань по периметру стрільбища буде виставлено варту, а про заходи заздалегідь буде попереджено міську раду, інформовано населення. Отож містяни мають бути готові до того, що в тій зоні час від часу може бути обмежено пересування.
Начальник відділу економічного розвитку та інвестиційної діяльності  міськради Іван Семенюк виніс на схвалення сесії проект Статуту Кіцманської об’єднаної територіальної громади як основного документу ОТГ, який в подальшому має пройти громадське обговорення та затвердження.
Розглянули депутати і ряд інших питань: «Про прийняття в комунальну власність Кіцманської міської ради ОТГ майна спільної власності територіальних громад міста, селищ, сіл Кіцманського району», «Про внесення змін до штатного розпису на 2018 рік виконавчого комітету Кіцманської міської ради та фінансового управління Кіцманської міської ради», «Про внесення змін до статутів  дошкільних, освітніх навчальних  закладів та комунального підприємства», «Про затвердження Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на  2019 рік», «Про внесення змін до складу опікунської ради Кіцманської міської ради», щодо затвердження технічної документації та проектів із землеустрою.
Янна НИКОЛАЙЧУК.
 

 
 


1 097

Схожі новини:

Хто фінансуватиме народні аматорські колективи в Кіцмані? (відео обговорення)

Хто фінансуватиме народні аматорські колективи в Кіцмані? (відео обговорення)

  Станом на 22 січня не вирішена доля чотирьох народних аматорських колективів, які діють на території Кіцманської ОТГ. Торік (і раніше) фінансували
Кіцманській міській раді ОТГ  передано заклади  позашкільної освіти району

Кіцманській міській раді ОТГ передано заклади позашкільної освіти району

20 грудня рішенням сесії районної ради Кіцманській міській раді ОТГ було передано установи та майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста
На сесії Кіцманської міськради розглянули понад 90 питань

На сесії Кіцманської міськради розглянули понад 90 питань

23 березня відбулася шоста сесія Кіцманської міської ради об'єднаної територіальної громади сьомого скликання. На порядку денному були понад 90 питань. 
Що робить Кіцманська міська рада для соціального забезпечення учасників бойових дій

Що робить Кіцманська міська рада для соціального забезпечення учасників бойових дій

 Ще донедавна, а саме до 2014 року, ми не знали і не мали такої категорії населення, як воїни АТО. Однак в час військового конфлікту на Сході України,
Як будуть функціонувати заклади освіти Кіцманської ОТГ?

Як будуть функціонувати заклади освіти Кіцманської ОТГ?

 Фінансовий рік для новоствореної Кіцманської ОТГ, в яку входять села Суховерхів, Давидівці та місто Кіцмань, ще не встиг повноцінно розпочатися, а вже на
На сесії Кіцманської міської ради приймали рішення щодо бюджету та благоустрою

На сесії Кіцманської міської ради приймали рішення щодо бюджету та благоустрою

На порядку денному 15 сесії 7 скликання, яка відбулася минулої п’ятниці, у день релігійного свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, були питання про внесення

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ