Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Музей космосу імені Леоніда Каденюка — у Реваківцях

23 ноя 2018
Ще кілька десятків років тому багато дітей мріяли бути космонавтами, на піку популярності були польоти за межі Землі, вивчення інших планет та Всесвіту. Космонавти були всенародними улюбленцями, героями, яких любили і поважали мільйони. Зараз, із подальшим розвитком технологій, польоти в космос стали більш науковими, ніж романтичними і цікавими подіями, ми вже не слідкуємо за телетрансляціями запуску міжпланетних ракет і шатлів… Проте вже й не уявляємо життя без штучних супутників, які забезпечують зв’язок, допомагають передбачати погоду, передавати телевізійні програми і виконувати стратегічні військові функції. 

Музей космосу імені  Леоніда Каденюка — у Реваківцях

 

З метою відродження популярності теми космосу та тисячолітніх знань про нього у селі Реваківці  21 листопада відкрили Музей космосу імені Леоніда Каденюка. Культурно-краєзнавчий об’єкт  знаходиться в Центрі культури «Буковинська Троя» (вул.Молодіжна, 34, с.Реваківці, територія фірми «Брук-Бет»). Тут же  відбувся форум, присвячений відкриттю об’єкту та надання йому статусу філії Житомирського музею космонавтики ім.С.Корольова. 

Музей космосу імені  Леоніда Каденюка — у Реваківцях

 

Серед запрошених — поважні гості з "Державного космічного агентства України" (Е.Кузнєцов), «КБ Південне», «Центру аерокосмічної освіти молоді», «Аерокосмічне товариство України», відділу авіації та космонавтики Державного політехнічного музею про НТУУ КПІ, «Товариства ракетних військ»,  Інституту Східної Європи Університету, Чернівецького центру юних техніків ім.Л.Каденюка, Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича і Житомирського музею космонавтики ім.С.Корольова, а також освітяни, митці. 
Привітав гостей меценат, ініціатор створення музею на території Клубу сімейного відпочинку "Буковинська Троя" Володимир Воронюк, який утворює тут Центр культури. Адже раніше в цьому ж приміщенні запрацювали виставки виробів народних майстрів, експонуються колекційні речі, зібрані відомими майстринями-вишивальницями Дарією Стасюк та Діаною Новак. 
В музеї космосу зібрані макети і моделі літальних апаратів, які в різні роки долали земне тяжіння і літали довкола планети Земля, тут є книги та цікаві фотографії космонавтів, особливе місце експозиції присвячене Герою України, першому і поки що єдиному космонавту незалежної України, який родом з Буковини — Леонідові Каденюку. 
Гості форуму ділилися спогадами про видатного буковинця з Клішківців, дарували музею книги і експонати, пов’язані з космосом. Найзворушливіший   подарунок — фото з одним з останніх прижиттєвим автографом Леоніда Каденюка. 
Ольга КУЛЬКО.

Музей космосу імені  Леоніда Каденюка — у Реваківцях

 770

Схожі новини:

21 листопада в Реваківцях відкриють Музей космосу імені Л.Каденюка

21 листопада в Реваківцях відкриють Музей космосу імені Л.Каденюка

 21 листопада 2018 року в Центрі культури «Буковинська Троя» (вул.Молодіжна, 34, с.Реваківці, територія фірми «Брук-Бет»),  відбудеться форум,
У Кіцманській музичній школі Імені Володимира Івасюка відбувся конкурс, присвячений маестро

У Кіцманській музичній школі Імені Володимира Івасюка відбувся конкурс, присвячений маестро

Щорічно напередодні дня народження Володимира Івасюка в музичній школі, яка носить ім’я славетного земляка, композитора, співака, Героя України, проходять
Команда РДЮСШ — призери міжнародного турніру з футзалу

Команда РДЮСШ — призери міжнародного турніру з футзалу

Минулих вихідних у м.Хотин проходив традиційний ХХІ  Міжнародний турнір з футзалу на честь першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда
Музей з унікальними експонатами відкрили в Шипинській школі

Музей з унікальними експонатами відкрили в Шипинській школі

  Сьогодні, 13 травня, в Шипинській школі відкрили музей Революції Гідності та АТО, в якому зібрано багато цікавих і навіть унікальних експонатів. Адже

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ