Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Чому важливо укласти угоду з сімейним лікарем: про зміни для пацієнтів і медиків

16 ноя 2018

Чому важливо укласти угоду з сімейним лікарем: про зміни для пацієнтів і медиків

 

З першого квітня 2018 року розпочалася підписна кампанія укладання декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями. Як передбачається другим етапом медичної реформи, тепер надання лікарської допомоги не буде прив’язане до місця прописки чи проживання. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за медичне обслуговування заплатить держава. Але все це стосуватиметься тих, хто підпише декларацію з сімейним лікарем.
Про те, як на Кіцманщині втілюються ці зміни в сфері медичного обслуговування, кореспондент «ВЖ» розмовляє з головним лікарем КП «Кіцманський некомерційний центр ПМСД» Мирославом ЗАЛІЩУКОМ.
— Мирославе Миколайовичу, скільки жителів району вже підписали декларації із сімейним лікарем?
— Наразі із 68725 жителів нашого району свого сімейного лікаря обрали 44452 осіб, що складає 64%. Серед медичних закладів Чернівецької області КП «Кіцманський некомерційний центр ПМСД» займає третє місце за кількістю підписаних декларацій.
— В яких населених пунктах та амбулаторіях нашого району укладено найбільше угод з сімейними лікарями станом на сьогодні?
— Серед лідерів у підписанні декларацій Кіцманська АЗПСМ — 67%, 11224 декларацій (населення 16652); Ставчанська — 83%, 4841 декларація (населення 5790); Брусницька АЗПСМ — 80%, 3762 декларацій (населення 4687).
— Як люди обирають свого сімейного лікаря і в яких лікарів вже зареєстровано найбільше пацієнтів?
— Зазвичай, жителі району прагнуть укласти декларацію з тим лікарем, якого знають, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Також поширена практика — поцікавитися у родичів, сусідів, друзів, колег. Те, що тепер не обов’язково звертатися до лікаря «строго за пропискою» дає можливість обирати лікаря, який працює за зручним для пацієнта графіком, близько від дому, роботи тощо. Нині найбільшу кількість декларацій зареєстрували з пацієнтами сімейні лікарі Тетяна Іванівна Чайка (м.Кіцмань) — 1937 декларацій; Ольга Василівна Недокус (Брусниця) – 1914 декларацій; Тетяна Василівна Курилюк (Ставчани) – 1877 декларацій.
— Як відомо, другий етап медичної реформи неможливо втілити без комп’ютерного забезпечення, адже сімейний лікар має зареєструватися в національній електронній системі охорони здоров’я, а кожен заклад ПМД повинен мати комп’ютер і вихід в Інтернет. Скільки амбулаторій та сімейних лікарів вже оснащено комп’ютерами?
— Забезпечення комп’ютер-ною технікою на сьогоднішній день залишається одним із найважливіших питань, адже через вкрай недостатнє фінансування в 2018 році КП «Кіцманський некомерційний центр ПМСД» не вдалося забезпечити кожного сімейного лікаря комп’ютером та принтером, як того вимагали умови медичної реформи. Проте завдяки тісній співпраці з т.в.о. голови Кіцманської РДА Ю.Д.Косарем, головами ОТГ та сільських рад, а також небайдужими керівниками це вдалося зробити частково.
Зокрема, 10 комплектів комп’ютерної техніки (комп’ютер + принтер) надав депутат Верховної Ради України І.Рибак, 2 комплекти — шипинецький сільський голова В.Нявчук, 4 комплекти — голова Мамаївської ОТГ Н.Катрюк, по 1 комплекту — голова Кіцманської ОТГ С.Булега, іванківський сільський голова О.Добровольський, киселівський сільський голова В.Федоряк, директор Чернівецького гравійно-піщаного кар’єру А.Лисьонок; по 2 комплекти — стрілецькокутський сільський голова В.Вудвуд та лашківський сільський голова Б.Нечай, 3 комплекти надійшло від керуючого територіально відокремленого збалансованого відділення Чернівецького облуправління АТ «Ощадбанк» – Я.Єремія. Адміністрація центру надзвичайно цінує допомогу, завдяки якій вдалося забезпечити заклади первинної мережі комп’ютерною технікою на 50%.
— Що зміниться з 1 січня для тих, хто не підписав декларації?
— Перш за все, всі медичні послуги для них стануть платними за тарифами визначеними МОЗ. Крім того, сімейні лікарі в першу чергу обслуговуватимуть тих пацієнтів, з котрими укладені декларації, тому необхідну медичну допомогу ті, хто не підписав декларацію, можуть отримувати не вчасно. А таких громадян є ще чимало. Можливо через те, що не достатньо обізнані, а може з інших причин. Однак слід пам’ятати, що ті, хто ще не зробили свого вибору та не уклали угоду, згодом не зможуть користуватися всіма перевагами майбутньої системи охорони здоров’я.
Знайти свого лікаря – необхідна умова для вас, оскільки незабаром доведеться платити за кожну консультацію з власної кишені.
— Що отримає пацієнт, обравши сімейного лікаря та підписавши з ним декларацію?
— Пряму оплату державою всіх медичних послуг за тарифами, включеними до «Програми медичних гарантій», своєчасну первинну медичну допомогу, за наявності направлення від свого сімейного лікаря безкоштовні аналізи та консультації вузькопрофільних спеціалістів.
Важливим фактором у підписанні декларації є те, що кошти з Національної служби здоров’я України виділяються не тільки на оплату праці медичним працівникам, але і на оновлення матеріально-технічної бази, придбання біохімічних аналізаторів для здійснення аналізів, а найголовніше — на придбання лікарських засобів на невідкладну медичну допомогу та інше. Отож, чим менша кількість декларацій, тим менша можливість покращення умов перебування пацієнта в лікувальному закладі та отримання невідкладної медичної допомоги.
Більшість із громадян вважають, що звертаються за медичною допомогою дуже рідко (1 раз в 2 -3 роки), тому не поспішають укладати угоду, або вважають це взагалі не потрібним. Та ми не повинні забувати про тих, кому ця допомога необхідна майже щомісяця. А з часом кожен з нас також може опинитися на місці цих людей. Тому, уклавши угоду із сімейним лікарем, ми забезпечуємо безперервне надання первинної медичної допомоги.
Шановні громадяни – жителі нашого району! Для того, щоб не залишитися без медичного обслуговування, вам необхідно якнайшвидше обрати свого сімейного лікаря та підписати з ним декларації.
Розмову вела
Янна НИКОЛАЙЧУК.
На знімку: підписання декларації між пацієнткою та сімейним лікарем в Кіцманській АЗПСМ.

1 533

Схожі новини:

Уряд затвердив тарифи НСЗУ для медзакладів «первинки» на 2019 рік

Уряд затвердив тарифи НСЗУ для медзакладів «первинки» на 2019 рік

Базовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік складатиме 370 грн/рік на людину, також будуть
На Кіцманщині за участі голови ОДА Олександра Фищука відбулася нарада з питань впровадження медичної реформи на території району

На Кіцманщині за участі голови ОДА Олександра Фищука відбулася нарада з питань впровадження медичної реформи на території району

   Сьогодні в малій залі районної ради відбулася нарада за участі голови Чернівецької облдержадміністрації Олександра Фищука, яка стосувалася питань
Чому декларацію з сімейним лікарем варто підписати до 1 липня?

Чому декларацію з сімейним лікарем варто підписати до 1 липня?

 1 квітня розпочалося підписання декларацій із лікарями первинної ланки (сімейними або педіатрами, терапевтами). Станом на 30 травня в Україні обрали
ОБЕРИ СВОГО ЛІКАРЯ, ДО ЯКОГО ЗАВЖДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

ОБЕРИ СВОГО ЛІКАРЯ, ДО ЯКОГО ЗАВЖДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я і вже з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря   Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного
Обираємо свого сімейного лікаря в сільських амбулаторіях Кіцманщини

Обираємо свого сімейного лікаря в сільських амбулаторіях Кіцманщини

  У зв’язку з впровадженням медичної реформи та необхідністю підписання декларацій з 01.04.2018 року продовжуємо ознайомлювати громадян району з сімейними
Обираємо свого сімейного лікаря в Кіцманській амбулаторії

Обираємо свого сімейного лікаря в Кіцманській амбулаторії

У зв’язку з впровадженням медичної реформи та необхідності підписання декларацій з 1 квітня 2018 року, ознайомлюємо громадян, які обслуговуються в

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ