Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Бальнеологічний курорт «Брусниця» передадуть в оренду

13 сен 2018

Рішенням 24-ї сесії Чернівецької обласної ради цілісний майновий комплекс обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» після передбаченої чинним законодавством України процедури підготовки реалізації подібних рішень буде передано в оренду.

Бальнеологічний курорт «Брусниця» передадуть в оренду

Такого висновку народні обранці дійшли в результаті ґрунтовного аналізу ситуації, що склалася на зазначеному комунальному підприємстві впродовж кількох попередніх років. Застаріла матеріально-технічна база санаторію, відсутність належних побутових умов для проживання та дозвілля пацієнтів санаторію спонукали депутатів крайового парламенту вдатися до пошуку потенційних інвесторів, здатних змінити стан справ на краще.

Завершенню реалізації вказаного рішення обласної ради передуватиме створення комісії з відбору суб’єкта незалежної оцінки цілісного майнового комплексу санаторію. Наступним кроком буде вивчення конкурсною комісією обласної ради з передачі в оренду спільної власності територіальних громад наявного попиту з боку потенційних орендарів. За результатами цих дій та підсумками конкурсу на право оренди будуть сформовані відповідні пропозиції щодо укладання договору оренди, які розгляне постійна комісія обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Майбутні інвестори цілісного майнового комплексу «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» мають виконати низки вимог, визначених зазначеним рішенням обласної ради. Так, об’єкт оренди буде використовуватись винятково за цільовим призначенням, його майно повинно бути застрахованим на суму, яка щонайменше дорівнює встановленій незалежними оцінювачами вартості цілісного майнового комплексу об’єкта оренди.

Також майбутній орендар буде позбавлений права передачі орендованого об’єкта або його частини у суборенду. Натомість він буде зобов’язаний регулярно вносити інвестиції у розвиток діяльності об’єкта оренди, здійснювати низку інших необхідних витрат.

 

Деталі обговорення

 

Жваве обговорення у сесійній залі викликав розгляд питання порядку денного пленарного засідання 24-ї сесії Чернівецької обласної ради «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця».

Так, за словами голови постійної комісії обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Любові Годнюк, перебувати у нинішньому стані санаторій більше не може. «Страшно подумати, як санаторій переживе наступну зиму, адже старі пристосовані приміщення практично не опалюються. Бальнеологічний корпус занедбаний, стіни чорні, вкриті цвіллю. Поруч – новозбудований корпус, який перебуває у приватній власності. Різниця між умовами перебування й лікування там пацієнтів разюча», – відзначила депутат, ознайомивши колег у сесійній залі із матеріалами та висновками роботи виїзної комісії, що ознайомилася зі станом справ у буковинській здравниці.

«Водночас, я щиро переконана, що вирішальною умовою при передачі в оренду майнового комплексу санаторію має бути соціальна складова, у тому числі і в першу чергу – можливість безкоштовного оздоровлення учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів», – додала Любов Годнюк.

На користь рішення, що дасть правові підстави розпочати пошук інвестора для Брусницького санаторію висловились й інші депутати обласної ради. «Як брусничанин не можу спокійно спостерігати, як марнуються наявні лікувальні можливості, що є в Брусниці, яка може і повинна процвітати. Тому це рішення необхідно приймати невідкладно», – зазначив Василь Шемчук.

«Я неодноразово бував у санаторії «Брусниця», у тому числі коли супроводжував на лікування учасників АТО та членів родин загиблих воїнів. Скажу так: тамтешні побутові умови нагадують бараки російського Уралу. Я мав нагоду побувати у Сатанові, що на сусідній Хмельниччині. Там нещодавно створено ОТГ, в основі якої – курорт європейського рівня, який щороку приймає пацієнтів з України та зарубіжних країн», – наголосив у свою чергу Михайло Чорней.

Насамкінець перед народними обранцями виступив головний лікар бальнеологічного санаторію «Брусниця» Дмитро Бойко, який присвятив справі оздоровлення пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату п’ятдесят років свого життя. Так, багаторічний керівник установи закликав депутатів не зволікати з прийняттям рішення про передачу санаторію в оренду та вдихнути в установу життя.

«Зробіть усе можливе і дайте друге життя «Брусниці». Зробимо наш Буковинський Трускавець – в нас є найкраща вода на Україні та на території колишнього СРСР. Є науково обгрунтовані підтвердження цьому. Так, є недоліки, є серйозні проблеми. Є відтік кваліфікованих кадрів, які працюють сьогодні за кордоном. Та все ж ефективність лікування в санаторії «Брусниця» становить 94,8 відсотка. 80 відсотків пацієнтів дуже задоволені. Тому я висловлюю щиру подяку усім депутатам, особисто голові обласної ради Івану Миколайовичу Мунтяну за те, що не залишили нас напризволяще», – відзначив Дмитро Ілліч.

Прес-служба ОДА.3 059

Схожі новини:

Кіцманському районному бюджету боргують за оренду комунальних об’єктів понад сто тисяч гривень

Кіцманському районному бюджету боргують за оренду комунальних об’єктів понад сто тисяч гривень

Як повідомляється у звіті голови Кіцманської районної ради, на сьогоднішній день найбільшими боржниками з орендної платиі є ПП Місевич, який орендував фойє і
З приводу питань оренди паїв консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

З приводу питань оренди паїв консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Доброго дня, шановний пане Міністре! Виступаючи якось по телевізору Ви казали, що дуже часто антирейдерська комісія Міністерства юстиції не може ніяким чином
З приводу актуальних земельних питань консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

З приводу актуальних земельних питань консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

 Чи можете Ви роз’яснити, які документи мають бути в мене як у власника земельного паю сільськогосподарського призначення, і кому я маю право передавати
До уваги буковинців, які приватизують земельні ділянки сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів

До уваги буковинців, які приватизують земельні ділянки сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів

 7 червня 2017 року урядом прийнято постанову №413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського
Санаторій «Брусниця» знову планують  перетворити на сучасний реабілітаційний центр

Санаторій «Брусниця» знову планують перетворити на сучасний реабілітаційний центр

Як реабілітувати санаторій «Брусниця», вирішуватиме спеціальна комісія. Громадська спілка «Єднання» ініціювала створення комісії, до складу якої увійшли
Оренду приміщення дитсадка на Кіцманщині визнано незаконною

Оренду приміщення дитсадка на Кіцманщині визнано незаконною

Ухвалою Господарського суду області припинено провадження у справі за позовом керівника Кіцманської місцевої прокуратури до однієї із сільських рад району та

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ