Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Про готовність закладів загальної середньої освіти Кіцманської ОТГ до роботи в умовах Нової української школи

29 авг 2018

На сьогодні триває реформування освітньої галузі нашої держави, мета якого - стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науково-освітній потенціал.Ідеологією цієї реформи стала концепція «Нова українська школа» (НУШ). Тому поговоримо про стан справ в системі освіти Кіцманської ОТГ, готовність закладів загальної середньої освіти до роботи в умовах Нової української школи.

 

Початкова школа з 1 вересня 2018 року переходить на новий зміст і структуру роботи, а для цього необхідно забезпечити нерозривний зв’язок дошкільної та початкової освіти з основною школою.

Зараз, коли впроваджуються всі засади Нової української школи,в умовах безперервної освіти підготовку дітей до навчання в школі забезпечують 4 заклади дошкільної освіти загального розвитку з цілоденним перебуванням дітей: в т.ч. 1 – у складі навчально-виховного комплексу.

Дошкільні заклади освіти Кіцманської міської ради відвідують 527 дітей, укомплектованих у 22 групи. Середня наповнюваність груп становить 23 дитини.

Закладами дошкільної освіти охоплено 72% дітей від 3 до 5 років, 100% від 5 до 6 (7) років. З метою збільшення відсотка охоплення дітей дошкільною освітою, активізовано роботу з питань наступності між дошкільною і початковою ланками освіти.

Тісна співпраця двох освітніх закладів, наступність в їх роботі дозволяє досягати високого рівня адаптації дітей – дошкільників до нових умов, до нового статусу школяра.

 

Упровадження нового освітнього простору та створення Нової української школи

З 1 вересня стартує Нова українська школа. Що робиться і що вже зроблено для успішної реалізації нової реформи?

Для нашої громади на забезпечення нової освітньої реформи було виділено 798499грн. :

- придбано парт та стільців (145 комплектів);

- закуплено комп’ютерне обладнання: ноутбуків (7 шт.), лазерних принтерів (7 шт.), кольорово-струйних принтерів (7 шт.);

- мультимедійне обладнання та оснащення для кабінетів біології Кіцманського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Кіцманської районної гімназії;

Передбачається закупити:

- дидактичні матеріали (для перших класів)

- мультимедійні проектори, комп’ютерне обладнання, телевізори (для кабінетів природничо-математичних предметів).

Зауважу, що заклади освіти Кіцманської міської ради, як ніколи, за останні роки, отримали значну фінансову допомогу на зміцнення матеріально-технічної бази.

Щодо першого класу, то кожен 1 клас буде забезпечений новими мобільними одномісними партами з стільцями для кожного учня, укомплектованим робочим місцем вчителя (стіл, стілець, ноутбук, принтер ), дидактичними матеріалами на вибір вчителя відповідно до виділених коштів на одного учня, безкоштовно отримано набори LEGO.

Проведено спеціальну підготовку вчителів початкових класів, які викладатимуть у 1 класі НУШ.Педагогами вивчено нові типові освітні програми та обрано ті, за якими буде здійснюватись навчання (у кожному закладі при обговоренні повинні бути схвалені педагогічною радою). Відповідно до обраної освітньої програми адміністрацією закладів, за погодженням із вчителями, які викладатимуть у 1 класах, замовлено підручники для першокласників..

Станом на сьогодні до 1 класів Кіцманської ОТГ піде 145 дітей. Згідно з вимогами НУШ у 1 класах має бути організовано 8 навчальних осередків (центрів), серед яких осередок навчально-пізнавальної діяльності з партами; змінні, тематичні осередки (стенди для діаграм з ключовими ідеями), осередок гри, осередок художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя, стенд для змінної виставки дитячих робіт), куточок живої природи для проведення дослідів, осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям, дитяча класна бібліотечка, осередок вчителя.

На сьогодні відповідно до методичних рекомендацій МОН України щодо впровадження нового освітнього простору створені та до оформлюються всі вісім осередків.

Слова вдячності хочу висловити всім хто підтримує освітянську реформу, всім небайдужим до упровадження нової української школи, тим, хто долучився до створення умов для першокласників, як того вимагає НУШ: керівникам закладів освіти, вчителям, батькам.

Вітаю всіх з початком навчального року.

 

Міський голова 

Кіцманської міської ОТГ

С.Б.Булега


2 389

Схожі новини:

Якісні освітні послуги — пріоритетний вектор розвитку освіти Кіцманщини

Якісні освітні послуги — пріоритетний вектор розвитку освіти Кіцманщини

Тези виступу начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Івана Николайчука на районному форумі   На сьогодні триває реформування освітньої галузі
Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» нагороджено вчительку Кіцманської гімназії

Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» нагороджено вчительку Кіцманської гімназії

28 березня в рамках Академії освітнього менеджера Оксаною Палійчук, директором Департаменту освіти і науки, відзначено кращих освітян області.   
У навчальних закладах Кіцманської ОТГ заборонили розповсюджувати рекламу платних послуг та комерційні пропозиції

У навчальних закладах Кіцманської ОТГ заборонили розповсюджувати рекламу платних послуг та комерційні пропозиції

Батьки дошкільнит і школярів уже звикли, що їх діти іноді приносять зі шкіл і дитсадків різні рекламки платних вистав, флаєри з комерційними пропозиціями
Кіцманській міській раді ОТГ  передано заклади  позашкільної освіти району

Кіцманській міській раді ОТГ передано заклади позашкільної освіти району

20 грудня рішенням сесії районної ради Кіцманській міській раді ОТГ було передано установи та майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста
Відбулася серпнева конференція освітян Мамаївської ОТГ (ФОТО)

Відбулася серпнева конференція освітян Мамаївської ОТГ (ФОТО)

 Традиційно наприкінці серпня щорічно проводиться конференція працівників освіти. Вперше така конференція відбулася 30 серпня у Лужанському ЗЗСО I-III ст.
У Кіцмані відбувся обласний семінар для директорів гімназій та ліцеїв

У Кіцмані відбувся обласний семінар для директорів гімназій та ліцеїв

10 листопада на базі Кіцманської районної гімназії відбувся обласний семінар для директорів гімназій та ліцеїв з проблеми «Практичні засади організації

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ