Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

У СВК «Зоря» і жнива добігають кінця, і тваринництво дає гарні прирости

13 авг 2018

У СВК «Зоря» і жнива добігають кінця, і тваринництво дає гарні прирости

 

Сільськогосподарська Кіцманщина традиційно спеціалізується на непростій і трудозатратній справі — виробництві м’яса великої рогатої худоби та свиней, а також на виробництві молока. Займаються тваринництвом у нашому районі всього два сільськогосподарські підприємства: АТзТ «Мирне» та СВК «Зоря». Але обсягу їхнього доробку достатньо, щоб становити 60% в обласному показнику.
Так станом на 1 липня в нашому районі нараховувалося 4052 голови великої рогатої худоби, що хоч і менше від минулорічного показника, проте тільки на 7,4%.
Разом з тим чисельність корів за останній рік зросла і складає 1665 голів, а приріст становить 1,7%.  Питома вага поголів’я корів по області склала 53,5%.
Валовий надій молока за  6 місяців 2017 року — 4221 тонна, що становить 93% від показника минулого року. Питома вага в обласному показнику складає 62,8%. Надій на корову у сільськогосподарських підприємствах загалом складає 2460 кг.
Усю важливість тваринницької галузі добре знають в одному з найпотужніших агрогосподарств району — в СВК «Зоря», що у Ставчанах. Адже тут не тільки виробляють м’ясо та молоко, що, зрозуміло, забезпечує кооператив фінансами, а й дають можливість працювати  жителям Ставчан та довколишніх сіл.
 
 
— Мушу визнати, що і цього найціннішого ресурсу — кваліфікованих і доброчесних працівників — знайти в наш неспокійний час та втримати на робочому місці непросто, — розповідає керівник сільськогосподарського виробничого кооперативу «Зоря» Іван Кубрак. — Багато хто виїжджає закордон, бо ж там платять в рази більше, чого нам у сучасних реаліях поки що досягнути важко. Тому всіма силами намагаємось зберегти колектив, вчасно виплачуємо зарплатню, стимулюємо преміюванням тощо.
Нині безпосередньо за поголів’ям на фермі доглядають 14 доярок, 14 телятниць, 2 свинарки, 8 їздових. Всього на утриманні ферми задіяно близько 130 працівників. Щомісяця від 1 млн. до 1 млн. 200 тис.грн. спрямовує СВК «Зоря» на заробітну плату, паливно-мастильні матеріали, запчастини.
 
 
За отримані кошти від продажу пшениці планується оновити техніку, оскільки є потреба у новому кормозбиральному комплексі з доподрібненням, який ось-ось доставлять на підприємство. Такий агрегат суттєво полегшить і вдосконалить процес заготівлі кормів на зиму. А поки що вже вдалося закласти 1111 т сінажу, з урахуванням наступного укосу планується заготувати до 1,5 тис. т сіна. Тішиться керівник господарства урожаєм кукурудзи, яка тільки виграла від затяжних зливових дощів, тож  силосу буде достатньо. І не дарма дбають про запаси на зиму вже сьогодні, бо ж прогодувати треба чимале поголів’я ВРХ — 1009 голів, що на 16 голів більше, ніж минулого року. В тому числі стабільна кількість корів — 310.
Валовий надій молока за 6 місяців становить 866,9 т молока (46,7 т понад результат минулого року), надій на фуражну корову  сягнув 2870 т (приріст — 154 кг до минулого року).
 
 
Тільки за червень в СВК «Зоря» надоїли 512 кг на корову, що на 7 кг більше в порівнянні з 2017 роком.  
Завідувач ферми Наталя Гринько розповідає:
— Маємо по всьому господарству фактичний середньодобовий приріст 745 г, що означає збільшення ваги на одну голову на 25 г.  У свиней цей показник склав 604 г на голову, що на 26 г більше, ніж минулого року. Одержано 155 телят, а їх вихід на 100 корів склав 37 голів, що на 3 голови більше до минулого року. Поросят маємо 151, що на 63 голови більше у порівнянні з минулим роком. Валове виробництво усього м’яса — 98 т, що приблизно відповідає минулорічним показникам. Яловичини виробили 83,8 т, свинини — 14 т 200 кг.
Жнива в сільськогосподарському кооперативі добігають кінця. Пшениця вже успішно зібрана і дала урожай в середньому 60 ц з гектара. Закінчують збирання гороху, якого ще лишилося 25 гектарів. Впоратися із цим планують вже цього тижня.
Звичайно, із завершенням збору урожаю та заготівлею кормів для тваринництва в СВК «Зоря» не закінчуються клопоти. Попереду ще один укіс зелені на солому, зокрема перспективної і дешевої кормової рослини — суданської трави, яка за поживністю і рівнем урожаю займає перше місце серед однорічних злакових трав. А далі — підготовка полів, чимало нагальних і невідкладних завдань. Впораються у ставчанському господарстві з ними впевнено та професійно, адже саме так спрямовує свій колектив керівник Іван Кубрак, який перебуває на цій відповідальній посаді трохи більше року, однак не тільки не втратив високих показників у вирощуванні зернових та технічних культур, розведенні ВРХ та свиней, а й примножив доробок.
 
 
Янна НИКОЛАЙЧУК.
На знімку: доярки ферми СВК  «Зоря» Марія Миколаївна Тодорович і Надія Степанівна Старчук.

845

Схожі новини:

Ставчани:  СВК

Ставчани: СВК "Зоря" допомагає громаді, забезпечує робочі місця і виробляє якісну продукцію

Давно минули ті часи, коли майже у кожному селі було підприємство сільськогосподарської галузі. Тепер успішні господарства на Кіцманщині можна перерахувати на
На Кіцманщині розпочалися жнива

На Кіцманщині розпочалися жнива

На Кіцманщині розпочинають жнивувати. І хоч через надмірні дощі стан зернових не найкращий, хлібороби сподіваються зібрати хороший урожай. Про те, які
На екваторі літа  жнива на Кіцманщині у розпалі

На екваторі літа жнива на Кіцманщині у розпалі

  Спекотний липень — особливо «гарячий» місяць для хліборобів, адже саме час збирати стигле зерно.   На полях Кіцманщини сільськогосподарські
Факти проти міфів. Яке майбутнє чекає на українську молочку

Факти проти міфів. Яке майбутнє чекає на українську молочку

Останній місяць в українських медіа постійно зринає «молочна» тема. Селян то лякають забороною продажу молока, то заспокоюють. Розгублені власники корів уже не
Жнива на Кіцманщині ще не завершились, а пайовикам уже дають зерно

Жнива на Кіцманщині ще не завершились, а пайовикам уже дають зерно

У ці спекотні літні дні завершуються жнива на полях Кіцманщини. Погода посприяла тому, що урожайність радує аграріїв, тож поспішають зібрати зерно швидко і з
Свята пора: жнива на Кіцманщині

Свята пора: жнива на Кіцманщині

  Хлібороби Кіцманщини цього тижня почали жнивувати. Першими приступили до збирання прямим комбайнуванням озимого ячменю аграрії ТОВ «Валявське»,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ