Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

У СВК «Зоря» і жнива добігають кінця, і тваринництво дає гарні прирости

13 авг 2018

У СВК «Зоря» і жнива добігають кінця, і тваринництво дає гарні прирости

 

Сільськогосподарська Кіцманщина традиційно спеціалізується на непростій і трудозатратній справі — виробництві м’яса великої рогатої худоби та свиней, а також на виробництві молока. Займаються тваринництвом у нашому районі всього два сільськогосподарські підприємства: АТзТ «Мирне» та СВК «Зоря». Але обсягу їхнього доробку достатньо, щоб становити 60% в обласному показнику.
Так станом на 1 липня в нашому районі нараховувалося 4052 голови великої рогатої худоби, що хоч і менше від минулорічного показника, проте тільки на 7,4%.
Разом з тим чисельність корів за останній рік зросла і складає 1665 голів, а приріст становить 1,7%.  Питома вага поголів’я корів по області склала 53,5%.
Валовий надій молока за  6 місяців 2017 року — 4221 тонна, що становить 93% від показника минулого року. Питома вага в обласному показнику складає 62,8%. Надій на корову у сільськогосподарських підприємствах загалом складає 2460 кг.
Усю важливість тваринницької галузі добре знають в одному з найпотужніших агрогосподарств району — в СВК «Зоря», що у Ставчанах. Адже тут не тільки виробляють м’ясо та молоко, що, зрозуміло, забезпечує кооператив фінансами, а й дають можливість працювати  жителям Ставчан та довколишніх сіл.
 
 
— Мушу визнати, що і цього найціннішого ресурсу — кваліфікованих і доброчесних працівників — знайти в наш неспокійний час та втримати на робочому місці непросто, — розповідає керівник сільськогосподарського виробничого кооперативу «Зоря» Іван Кубрак. — Багато хто виїжджає закордон, бо ж там платять в рази більше, чого нам у сучасних реаліях поки що досягнути важко. Тому всіма силами намагаємось зберегти колектив, вчасно виплачуємо зарплатню, стимулюємо преміюванням тощо.
Нині безпосередньо за поголів’ям на фермі доглядають 14 доярок, 14 телятниць, 2 свинарки, 8 їздових. Всього на утриманні ферми задіяно близько 130 працівників. Щомісяця від 1 млн. до 1 млн. 200 тис.грн. спрямовує СВК «Зоря» на заробітну плату, паливно-мастильні матеріали, запчастини.
 
 
За отримані кошти від продажу пшениці планується оновити техніку, оскільки є потреба у новому кормозбиральному комплексі з доподрібненням, який ось-ось доставлять на підприємство. Такий агрегат суттєво полегшить і вдосконалить процес заготівлі кормів на зиму. А поки що вже вдалося закласти 1111 т сінажу, з урахуванням наступного укосу планується заготувати до 1,5 тис. т сіна. Тішиться керівник господарства урожаєм кукурудзи, яка тільки виграла від затяжних зливових дощів, тож  силосу буде достатньо. І не дарма дбають про запаси на зиму вже сьогодні, бо ж прогодувати треба чимале поголів’я ВРХ — 1009 голів, що на 16 голів більше, ніж минулого року. В тому числі стабільна кількість корів — 310.
Валовий надій молока за 6 місяців становить 866,9 т молока (46,7 т понад результат минулого року), надій на фуражну корову  сягнув 2870 т (приріст — 154 кг до минулого року).
 
 
Тільки за червень в СВК «Зоря» надоїли 512 кг на корову, що на 7 кг більше в порівнянні з 2017 роком.  
Завідувач ферми Наталя Гринько розповідає:
— Маємо по всьому господарству фактичний середньодобовий приріст 745 г, що означає збільшення ваги на одну голову на 25 г.  У свиней цей показник склав 604 г на голову, що на 26 г більше, ніж минулого року. Одержано 155 телят, а їх вихід на 100 корів склав 37 голів, що на 3 голови більше до минулого року. Поросят маємо 151, що на 63 голови більше у порівнянні з минулим роком. Валове виробництво усього м’яса — 98 т, що приблизно відповідає минулорічним показникам. Яловичини виробили 83,8 т, свинини — 14 т 200 кг.
Жнива в сільськогосподарському кооперативі добігають кінця. Пшениця вже успішно зібрана і дала урожай в середньому 60 ц з гектара. Закінчують збирання гороху, якого ще лишилося 25 гектарів. Впоратися із цим планують вже цього тижня.
Звичайно, із завершенням збору урожаю та заготівлею кормів для тваринництва в СВК «Зоря» не закінчуються клопоти. Попереду ще один укіс зелені на солому, зокрема перспективної і дешевої кормової рослини — суданської трави, яка за поживністю і рівнем урожаю займає перше місце серед однорічних злакових трав. А далі — підготовка полів, чимало нагальних і невідкладних завдань. Впораються у ставчанському господарстві з ними впевнено та професійно, адже саме так спрямовує свій колектив керівник Іван Кубрак, який перебуває на цій відповідальній посаді трохи більше року, однак не тільки не втратив високих показників у вирощуванні зернових та технічних культур, розведенні ВРХ та свиней, а й примножив доробок.
 
 
Янна НИКОЛАЙЧУК.
На знімку: доярки ферми СВК  «Зоря» Марія Миколаївна Тодорович і Надія Степанівна Старчук.

513

Схожі новини:

На екваторі літа  жнива на Кіцманщині у розпалі

На екваторі літа жнива на Кіцманщині у розпалі

  Спекотний липень — особливо «гарячий» місяць для хліборобів, адже саме час збирати стигле зерно.   На полях Кіцманщини сільськогосподарські
Жнива на Кіцманщині ще не завершились, а пайовикам уже дають зерно

Жнива на Кіцманщині ще не завершились, а пайовикам уже дають зерно

У ці спекотні літні дні завершуються жнива на полях Кіцманщини. Погода посприяла тому, що урожайність радує аграріїв, тож поспішають зібрати зерно швидко і з
Свята пора: жнива на Кіцманщині

Свята пора: жнива на Кіцманщині

  Хлібороби Кіцманщини цього тижня почали жнивувати. Першими приступили до збирання прямим комбайнуванням озимого ячменю аграрії ТОВ «Валявське»,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ