Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Затверджено перспективний план формування громад, на Кіцманщині заплановано 6 ОТГ

26 июл 2018
24 липня 2018  року відбулась  23 сесія VII скликання Чернівецької обласної ради,  де одним із  питань порядку денного було схвалення проекту рішення  «Про внесення змін до рішення 32-ї сесії обласної ради VI скликання від 28 липня 2015 р. № 103-32/15 «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернівецької області» (зі змінами)»,  який раніше було  розроблено та направлено обласною державною адміністрацією на розгляд обласної  ради.

Затверджено перспективний план формування громад, на Кіцманщині заплановано 6 ОТГ

 

Головою облдержадміністрації Олександром Фищуком та директором Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктором Подорожним на черговій сесії обласної ради було представлено проект Перспективного плану, який схвалено більшістю голосів депутатів, присутніх у сесійній залі.

Перспективним планом формування територій громад Чернівецької області в межах усієї території, викладеним в новій редакції, передбачено утворити 47 ОТГ, з яких станом на липень 2018 року 33 є утвореними, решта – 14, знаходяться на різних етапах формування. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Ось як виглядають, згідно Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, громади на Кіцманщині 

Кіцманська

 

м. Кіцмань

Кіцманська

Кіцманський район

 

 

 

Валявська

 

 

 

 

Давидівська

 

 

 

 

Іванковецька

 

 

 

 

Кліводинська

 

 

 

 

Лашківська

 

 

 

 

Ошихлібська

 

 

 

 

Суховерхівська

 

 

 

 

Шипинецька

 

 

 

 

 

 

Мамаївська


с. Мамаївці

Мамаївська

Кіцманський район

 

 

 

Лужанська

 

 

 

 

Білянська

 

 

 

 

Дубівецька

 

 

 

 

Глиницька

 

 

 

 

Стрілецько-Кутська

 

 

 

 

 

 

Брусницька


с. Брусниця

Брусницька

Кіцманський район

 

 

 

Верхньостанівецька

 

 

 

 

Драчинецька

 

 

 

 

Нижньостанівецька

 

 

 

 

 

 

Неполоковецька


смт. Неполоківці

Неполоковецька

Кіцманський район

 

 

 

Берегометська

 

 

 

 

Оршовецька

 

 

 

 

 

 

Ставчанська


с. Ставчани

Ставчанська

Кіцманський район

 

 

 

Малятинецька

 

 

 

 

Хлівищенська

 

 

 

 

Южинецька

 

 

 

 

 

Киселівська


с. Киселів

Киселівська

Кіцманський

 

 

 

Борівецька

район

 

 

 

Шишковецька

Нагадаємо, згідно попереднього варіанту Перспективного плану, Южинець мав увійти до Киселівської ОТГ. Але через звернення громади в цей документ були внесені зміни:

 Громада села Южинець обирає курс на Ставчанську ОТГ

Створення нових адміністративно-територіальних одиниць-об’єднаних територіальних громад (ОТГ) — це завдання українського уряду по реалізації курсу на євроінтеграцію.

У нашому районі попередньо були напрацьовані різні варіанти створення ОТГ, але в усіх варіантах с.Южинець завжди відносилось до Ставчанської ОТГ, в тому числі, і тому варіанті, який був схвалений Кабінетом Міністрів України.

Однак, нещодавно надрах Чернівецької ОДА виник новий варіант-розділити Ставчанську ОТГ на Ставчанську та Киселівську, і Южинець віднести до останньої. Ця інформація завдяки Інтернету стала швидким надбанням жителів с.Южинець, викликавши в багатьох занепокоєння і обурення, оскільки їхньої думки ніхто не запитував.

Ще набагато раніше, процесі створення Ставчанської ОТГ, Ставчанська сільська рада зробила пропозицію с. Южинець про спільне створення ОТГ, однак це було проігноровано сільською владою — ніяких громадських слухань не було проведено. Натомість, у киселівчан виникло бажання долучити с.Южинець до створення Киселівської ОТГ.

У такій ситуації ініціативна група жителів села звернулась до голови села Южинець із заявою про скликання громадського обговорення щодо перспективи села та запропонованих Чернівецькою ОДА змін. Обговорення відбулось в неділю 22 липня у сільському БК. Зареєстровано присутніх по списку 57 осіб, хоча згодом підійшло ще чоловік 20-30. Бурхливе та емоційне обговорення закінчилося голосуванням, в ході якого 36 чоловік проголосували за приєднання до Ставчанської ОТГ, 9 - до Киселівської.

Кілька днів перед цим депутати та активісти села за 6 годин зібрали 67 підписів під листом-зверненням до голови Чернівецької ОДА О.Г.Фищука та голови Чернівецької обласної ради І.М.Мунтяна, в якому просили включити по перспективному плану створення ОТГ на Буковині с.Южинець до Ставчанської ОТГ.

Така активна і згуртована позиція жителів села дала свій результат-голова Чернівецької ОДА О.Г.Фищук дав команду управлінню регіонального розвитку внести зміни до проекту перспективного плану-включити с.Южинець до Ставчанської ОТГ, що і затвердила сесія Чернівецької обласної ради 24 липня цього року. Це свідчення розуміння головою ОДА О.Г.Фищуком головного принципу при утворенні ОТГ — добровільності і вибору сільської громади та є прикладом конкретної допомоги громаді.

«Демократія» в переказі з грецької - влада народу. Жителі села в умовах вільних виборів обирають собі владу – депутатів, голову, які мають виконувати волю своїх виборців в рамках чинного законодавства. Не сільська влада має нав’язувати жителям села свої погляди, свою волю, а жителі повинні вимагати від ними ж обраної влади забезпечення виконання, в даному випадку, рішення громадського обговорення.

Сподіваюсь, що депутати Южинецької сільської ради поступлять мудро і підтримають прагнення своїх виборців — схвалять на своїй сесії рішення громадського обговорення.

Іван Гулей,

депутат Кіцманської районної ради.


 


1 452

Схожі новини:

ОДА внесла у план шість громад на Кіцманщині

ОДА внесла у план шість громад на Кіцманщині

"Зараз вирішується доля Чернівецької області і формується її майбутній адміністративно-територіальний устрій шляхом розробки перспективного плану формування
Проект  плану формування спроможної мережі надавачів первинної медичної допомоги Кіцманського району

Проект плану формування спроможної мережі надавачів первинної медичної допомоги Кіцманського району

Проект плану формування спроможної мережі надавачів первинної медичної допомоги   Кіцманського району (згідно проекту наказу МОЗ «Прозатвердження
Кіцманська ОТГ планує розширюватися

Кіцманська ОТГ планує розширюватися

  Сьогодні, 13 березня 2018 року, за ініціативи міського голови Сергія Булеги у приміщенні Кіцманської міської ради об'єднаної територіальної громади
У перспективний план ОТГ вносяться зміни: на Кіцманщині схвалено три громади

У перспективний план ОТГ вносяться зміни: на Кіцманщині схвалено три громади

На основі прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про їх добровільне об’єднання та приєднання, а також на основі звернень відповідних рад про
У Кіцманському районі триває процес створення ОТГ

У Кіцманському районі триває процес створення ОТГ

  На Кіцманщині ще немає створеної жодної об’єднаної територіальної громади, але цього року активізувався цей процес і на шляху до створення зараз

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода