Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Медсестра – це професія і стан душі

12 май 2018

Медсестра – це професія і стан душі

 

12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри. Вперше ідея святкування Міжнародного дня медичної сестри з’явилася ще в 1953 році, але відзначати його почали з 1965-го. В 1974 році Міжнародна рада медсестер (ІСN) ухвалила офіційне рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл (1820-1910) – англійської сестри милосердя, організаторки служби сестер милосердя і системи підготовки кадрів середнього і молодшого медичного персоналу у Великобританії. Вона також була організаторкою і керівницею загону санітарок під час Кримської війни 1853–1856 років.
За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Велика справа, започаткована Флоренс Найтінгейл, супроводжує життя тих людей, кредом яких є милосердя, чесність, доброта, подвижництво в опіці над хворими, немічними, стражденними. Цю справу продовжують і ті, хто за покликанням своєї душі і серця обрав професію медичної сестри.
 
Медсестра – це професія і стан душі
 
 
 
Самовідданість, милосердя, професіоналізм — такі основні риси людей, які вибрали цей фах. Роботу медичної сестри, окрім підтримки здоров’я, профілактики факторів ризику, професійного догляду за хворими, полегшення їх страждань, визначає розуміння цінності людського життя, усвідомлення потреби милосердя і доброти, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю. Це не тільки професія, а й покликання. Щоб завоювати віру, довіру та любов пацієнта, необхідно стати близькою, рідною людиною.
Відділення та служби комунальної установи «Кіцманська ЦРЛ» завжди славились обдарованими людьми, але найцінніший скарб — наймудріші, наймиліші, найпрацьовитіші акушери, медсестри, фельдшери, лаборанти, баклаборанти та рентгенлаборанти. Медсестринство у будь-якій країні світу, в тому числі в Україні, і у нашому закладі, є найчисельнішим загоном медичної спільноти. Без перебільшення можна сказати, що професія медичної сестри є унікальною. Якщо брати у відсотковому співвідношенні, то медичні сестри складають 75% від загальної кількості медичних працівників.
Сьогодні в КУ «Кіцманська ЦРЛ» працюють 243 молодших спеціалістів з медичною освітою. Це — 6 фельдшерів, 11 акушерок, 28 лаборантів, 6 зубних техніків, 8 рентгенлаборантів, 2 медичних статисти, 182 медичних сестер.
Ми постійно проводимо роботу з персоналом у співпраці з радою медичних сестер, до складу якої входять старші медичні сестри відділень, медичні сестри, які мають досвід, організаторські здібності, відповідні кваліфікаційні категорії.
 

Медсестра – це професія і стан душі

 

 
Варто зауважити, що висока якість медичного догляду залежить від рівня професійної підготовки колективу, правильності виконання медсестринських маніпуляцій в належних умовах і рівня спілкування з пацієнтами. З цією метою постійно розробляються і проводяться заходи з підвищення кваліфікації медичних сестер та молодшого медичного персоналу (навчання на робочому місці без відриву від роботи, проведення конференцій, семінарів, лекцій, де працівники набувають теоретичних знань і оволодівають практичними навичками. Крім цього, проводиться робота з підвищення культури і якості медичного обслуговування населення. Основним нашим завданням є практична підготовка фахівців, здатних планувати і проводити висококваліфікований самостійний догляд за пацієнтами, надавати допомогу для вирішення їх фізіологічних, психологічних і нерідко соціальних проблем. У нашій лікарні є медсестри, які працюють уже не один десяток років. Вони діляться досвідом з молодими колегами, які щойно переступили поріг лікарні. Адже багато секретів цієї професії відомі тільки медичним сестрам. Гарним прикладом є старша медична сестра травматологічного відділення Ольга Павлівна Добровольська, яка з 1975 року працює в нашому закладі, а Лариса Федорівна Радик — старша медична сестра відділення реанімації та інтенсивної терапії рятує життя людей з 1976 року. Вона — учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Обидві нагороджені дипломом імені Софії Окуневської. Чуйні до пацієнтів, є гарними наставниками для молодих фахівців. 
Розроблена та втілюється в життя програма з наставництва для молодих фахівців. Медсестринський колектив лікарні дуже дружний. А це важливо, коли починаючі медичні сестри знаходять своє місце у системі охорони здоров'я і їх підтримують колеги — медичні сестри, які мають більший практичний досвід.
 

Медсестра – це професія і стан душі

 

 
Медсестри були і залишаються центральною ланкою системи охорони здоров’я. Ми є свідками переходу до нової епохи удосконалення сестринської справи. Перспектива будується на нашому минулому, що передається у спадщину майбутнім поколінням медсестер.
Свою долю з медициною і кардіологічним відділенням поєднала медична сестра Алла Михайлівна Боднаренко, яка починала трудову біографію у 1966 році у Ставчанській ДЛ. Згодом, у 1970 році, перевелась працювати медсестрою терапевтичного кабінету поліклініки ЦРЛ, а у 1980 році призначена медсестрою кардіологічного відділення. Алла Михайлівна привила любов до своєї професії доньці Тетяні, яка після закінчення Вашківецького МУ в 1991 році прийшла працювати в кардіологічне відділення. На той час у Тетяни Василівни Тупичко вже зростало дві донечки, які, спостерігаючи з якою повагою і любов’ю ставляться мама і бабуся до своєї роботи, виявили бажання теж обрати професію медика.
Дозвольте привітати вас, медсестри Кіцманщини, з таким гарним святом, яке відзначається в прекрасний травневий день, коли земля вкривається духмяними квітами, вмивається весняними росами, зігрівається теплим сонячним промінням — з Міжнародним днем медичної сестри! Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення. Зі святом вас! Щастя вам і добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією! Бажаю всім медичним сестрам гідної, більш високої оцінки важкої і потрібної праці на державному рівні, відчути свою силу, свою необхідність і користь для суспільства, свою солідарність з колегами всіх країн світу. Щирої подяки та любові від пацієнтів.
Подяка і низький уклін також медсестрам ветеранам, які довгі роки працювали в районі.
Володимир ХРОМЮК,
головний лікар
 КУ "Кіцманська ЦРЛ".

4 174

Схожі новини:

Сімейних лікарів краю відзначили Подяками з нагоди професійного свята

Сімейних лікарів краю відзначили Подяками з нагоди професійного свята

В області вперше відзначають Всесвітній день сімейного лікаря 19 травня в Україні відзначатимуть Всесвітній день сімейного лікаря. Професійне свято лікарів
8 вересня  — Всесвітній день надання першої медичної допомоги

8 вересня — Всесвітній день надання першої медичної допомоги

 Вчимося рятувати життя Здоров’я — це найцінніший скарб, що є житті кожної людини. Часто трапляються непередбачувані, несподівані випадки, коли наступає
Медичні сестри Кіцманщини приймали вітання з професійним святом

Медичні сестри Кіцманщини приймали вітання з професійним святом

10 травня в актовій залі Кіцманської центральної лікарні відбулися урочистості з нагоди чудового свята — Міжнародного дня медичної сестри, який в усьому світі
Представники районної профспілки охорони здоров’я взяли участь у попереджувальній акції протесту в Києві

Представники районної профспілки охорони здоров’я взяли участь у попереджувальній акції протесту в Києві

19 вересня у Києві пройшла попереджувальна всеукраїнська акція протесту профспілки працівників охорони здоров’я України. Як зазначалося в анонсі професійної
Медсестра Кіцманської ЦРЛ здобула друге місце на обласному конкурсі

Медсестра Кіцманської ЦРЛ здобула друге місце на обласному конкурсі

Впродовж 8-9 червня у Новоселиці за організації Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Асоціації медичних сестер Чернівецької області та Новоселицього
День вишиванки був цікавим і насиченим для кіцманських медиків

День вишиванки був цікавим і насиченим для кіцманських медиків

Традиційно медичні працівники району беруть активну участь у заходах до Всесвітнього дня вишиванки. 18 травня, окрім участі у флешмобі на стадіоні міста

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ