Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Як здійснюється опіка та піклування над особами, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки

07 май 2018

Як здійснюється опіка та піклування над особами, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки

 Досить часто в житті виникають ситуації, коли є необхідність встановити опіку або піклування над особами, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки.

Опіка та піклування - встановлюється над повнолітньою особою, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки, для забезпечення захисту особистих немайнових і майнових прав та інтересів цієї повнолітньої особи.


Опіка - встановлюється над повнолітньою особою у тому випадку, якщо за рішенням суду вона була визнана недієздатною (внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними). Над фізичною особою, цивільнадієздатність якої обмежена,встановлюється піклування(суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо і тим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище).

Процедура встановлення опіки та піклування чітко регламентована чинним законодавством. Встановлення опіки та піклування здійснюється уповноваженими державою органами, правову основу діяльності яких становлять: Конституція України, Цивільний кодекс України, Сімейний кодекс України, та інші нормативно-правові акти. Органами опіки та піклування є районні, районні в містах державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.

Справистосовно обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи розглядаються судом в порядку окремого провадження.

Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у наркологічному або психіатричному закладі - за місцезнаходженням цього закладу.

Заяву про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи може бути подано членами її сім’ї, органом опіки та піклування, наркологічним або психіатричним закладом. Заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

У заяві про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи мають бути викладені обставини, що свідчать про психічний розлад, істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, чи обставини, що підтверджують дії, внаслідок яких фізична особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо, поставила себе чи свою сім’ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов’язана утримувати, у скрутне матеріальне становище. У заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Припиняється опіка та піклування у разі поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною, або цивільна дієздатність якої була обмежена.

Крім цього, Кіцманське бюро правової допомоги інформує про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги.

Метою даного проекту є підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізаціюпроекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги.Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Для отримання правової допомоги можна звернутись до відділу «Кіцманське бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Кіцмань, вул.Незалежності, 83, або за тел.: 2-10-38. Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп», набравши «Кіцманське бюро правової допомоги», або «kitsmanske@legalaid.cv.ua» щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.


991

Схожі новини:

Як визнати особу безвісно відсутньою або оголоcити  її померлою: юридична консультація

Як визнати особу безвісно відсутньою або оголоcити її померлою: юридична консультація

   ІНФОРМУЄ «КІЦМАНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»           Досить часто стається так, що всі зв’язки з близькою людиною
Про порядок зміни прізвища неповнолітньої дитини

Про порядок зміни прізвища неповнолітньої дитини

Згідно зі статями 145-147 СК ім’я дитини обирається за згодою батьків,  по батькові дається за іменем батька. Прізвище дитини визначається за прізвищем
Посилено захист дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації

Посилено захист дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації

 Зокрема, Законом у новій редакції викладено статтю 155 Кримінального кодексу України (далі – Кодексу), яка передбачає відповідальність за статеві
Дітей-сиріт до самостійного життя готуватиме добровільний наставник

Дітей-сиріт до самостійного життя готуватиме добровільний наставник

 Відповідно до Закону України від 08.09.2016р. №1504/VIII про внесення змін до ЗУ «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту
Інформаційна кампанія щодо пропаганди альтернативних форм сімейного виховання триває

Інформаційна кампанія щодо пропаганди альтернативних форм сімейного виховання триває

 Роль батьків для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність,
Що може стати причиною позбавлення батьківських прав?

Що може стати причиною позбавлення батьківських прав?

  Роз’яснення Міністра юстиції Павла Петренка   Доброго дня! Шановний міністре, скажіть, будь ласка, чи можна якось позбавити батьківських прав

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:









soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ