Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Кіцманський «Дзвіночок» працює 15 років заради майбутнього дітей

25 фев 2018

Кіцманський «Дзвіночок» працює 15 років заради майбутнього дітей

Видатний педагог нашого часу Василь Сухомлинський зазначав, що дитинство – надзвичайно важливий період життя людини. І від того, як пройшло воно, хто був поруч з дитиною, що увійшло у її розум і серце з навколишнього світу, залежить, якою вона стане людиною. Це стосується усіх дітей — і здорових, і дітей з інвалідністю. Батьки мріють, щоб малята росли щасливими і змогли згодом знайти своє місце в суспільстві.

Втіленням цих завдань займається районний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Дзвіночок», що функціонує в місті Кіцмань. Про історію його створення розповідає багаторічний керівник Людмила Крестянікова:
— Пригадую один мудрий вислів: «Лише той на землі неповторно щасливий, хто може сказати: «У себе повір!». Ми твердо повірили у себе та свої сили і можливості, тому хочемо, щоб повірили у себе також і діти з обмеженими можливостями. На виконання постанови Кабінету Міністрів України, у розпорядженні Кіцманської районної державної адміністрації від 15.05.2002 року №234 «Про створення комплексної програми ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія» на 2001-2004 роки», у пункті №2 було обумовлено створення відділення ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів при територіальному центрі управління праці та соціального захисту населення. А вже за півроку потужної роботи було розроблено положення центру, як окремої структурної організації, де будуть надаватися соціальні послуги дітям з інвалідністю. І ось 26 лютого 2003 року вперше на Буковині в місті Кіцмань в орендованому приміщенні ЛОР відділення Кіцманської ЦРЛ був відкритий центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок».
Варто відзначити, що тодішні керівники: голова Кіцманської районної державної адміністрації О.Г.Фищук, начальник управління праці та соціального захисту населення Л.Мар’янчук та директор центру О.Чорний разом із працівниками новоутвореної установи: асистентом вчителя-реабілітолога О.Копчар, лікарем Л.Міщенко, медсестрою-масажистом О.Руснак, музичним керівником В.Кузнєцовою, бухгалтером Г.Довгим побороли всі труднощі і зараз центр успішно допомагає соціалізуватися дітям з інвалідністю.  
На сьогодні Кіцманський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» працює згідно з Положенням і передбачає реалізацію головних завдань, зазначених Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини з особливими потребами, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство. Тут забезпечуються права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл, створюються умови для всебічного розвитку, засвоєння вихованцями знань, умінь і навичок.
З часу заснування центру кількість дітей з інвалідністю на Кіцманщині, на жаль, зросла з 150 до понад 300 дітей віком до 18 років. З цієї кількості дітей з особливими потребами центром «Дзвіночок» надано реабілітаційних послуг понад сотні дітям, що складає 30 відсотків від загальної чисельності потребуючих. Це низький рівень охопленості, бо значна частина цих дітей почала відвідувати звичайні дитячі садки та школи. Випускниками нашого центру є Віталік Дудчак, Саманта Гресько, Марина Іфкевич, Собко Ірина, Анна Марчук та багато інших.
До Центру зараховуються діти віком від 2 до 18 років, які отримали статус дитини з інвалідністю, діти до 2 років, діти групи ризику. У 2017 році нами надано реабілітаційних послуг 42 дітям з інвалідністю.
— Людмило Петрівно, пригадаймо слова колишнього голови Кіцманської районної державної адміністрації Олександр Фищука, а нині губернатора області, на відкритті центру. Він мовив, що центр стане другою домівкою для дітей, де вони зможуть спілкуватися, гратися, навчатися, де спеціалісти допоможуть дітям і батькам навчитися жити, а, найголовніше, відчути себе повноцінними громадянами нашої держави. Чи стали ці надії і сподівання на сьогодні реальністю?
— Так, справдилися. Центр повноцінно функціонує. Дирекція та весь персонал: вчителі та асистенти вчителів-реабілітологів, лікарі, психолог, логопед, фахівець з фізичної реабілітації, медичний персонал, спеціалісти та фахівці докладають максимум зусиль, щоб діти не боялися жити в цьому великому світі, навчилися полегшувати своє життя в майбутньому через набуті знання, уміння та навички.
Підбиваючи підсумки нашої роботи за 15 років, хотілося б сказати одне: жодна праця, що йде від серця, не буває марною. Наші діти є активними учасниками суспільного життя і неодноразово їхні батьки зі сльозами радості на очах аплодують юним талантам на багатьох сценах нашої області та на святкових ранках, що проводяться до всіх видатних державних та релігійних дат року.
У нашому арсеналі є дуже багато перемог. Як колись говорив голландський письменник і вчений Еразм Роттердамський: «Немає нічого відважнішого, ніж перемога над самим собою». І в цьому напрямі ми працюємо і надалі, щоб перемагати.
— Шановна Людмило, діти охоче приходять до центру. Чим ви і ваші працівники зуміли зацікавити їх?
— Справді, діти з великим задоволенням щодня приходять до нашої установи. Тут вони граються, співають, водять хороводи. Цікаві і змістовні реабілітаційні та корекційні заняття проводять учитель–реабілітолог Неля Трепета та асистенти вчителів-реабілітологів Альона Филипчук, Оксана Бабюк, практичний психолог Валентина Грабовська, логопед Тетяна Колісник, фахівець з фізичної реабілітації Галина Савчук, музичний керівник Сергій Факас, помічники вихователів Світлана Сорохан та Марія Харина. Окрім того, в центрі дітям надається медичний супровід лікарем-педіатром Наталією Сливкою, лікарем–неврологом Аллою Кудельницькою та медичними сестрами з масажу Інною Рокочою та Зіркою Мироник. Також варто відзначити ще кількох працівників центру, без яких робота не була б такою повноцінною. Це — секретар Кристіна Дирда та бухгалтер Марія Костинюк, вклад яких у спільну роботу команди центру досить відчутний.
Відрадно відзначити активну участь у роботі центру італійських спеціалістів з асоціацій ІВО Італія, «Зелений Хрест Мелдола» та Італія-Україна (Болонья). Вони протягом 4 років у рамках проекту «Добробут, виховання та соціальна інтеграція дітей з інвалідністю в Україні» працюють над зміцненням та підвищенням кваліфікації наших українських фахівців з реабілітації, підтримують сім’ї дітей з інвалідністю.
Дуже приємно те, що жодного разу наші заходи не обходяться без спонсорів, людей, які безкорисливо допомагають нашим вихованцям, збагачують духовну скарбницю і розвінчують сіру буденність страждалої душі. І дякуємо Богові, що є на світі такі люди, які вміють для наших діток створити чудове свято, щоразу підтримати, допомогти, порадити та так по-справжньому їх любити. Від усього серця працівники центру соціальної реабілітації дітей з особливими потребами щиро зичать добротворцям міцного здоров’я, щастя, успіхів у роботі і хай Матінка Божа їх охороняє.
Записав
Йосип ПАЛЯТИНСЬКИЙ,
член Національної спілки журналістів України,
житель м.Кіцмань.

452

Схожі новини:

Кіцманський районний центр соціальної реабілітації

Кіцманський районний центр соціальної реабілітації "Дзвіночок" запрошує на відзначення 15-річчя закладу

26 лютого о 12.00 год. в приміщенні Районного будинку народної творчості та дозвілля за адресою м. Кіцмань вул. Незалежності, 42 відбудеться святковий концерт
Про соціальний захист людей з обмеженими можливостями Кіцманщини

Про соціальний захист людей з обмеженими можливостями Кіцманщини

    Соціальний захист інвалідів є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей інвалідів нарівні з іншими громадянами та
В Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації

В Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації "Дзвіночок" уміють сворити дітям свято

День осіннього іменинника в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» пройшов весело та чарівно! Адже  День
До Дня незалежності України в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» відбулося свято

До Дня незалежності України в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» відбулося свято

Гарне, по-родинному тепле і зворушливе свято, присвячене вшануванню 26 річниці незалежності неньки-України, провели сьогодні в районному центрі соціальної
У реабілітаційному центрі «Дзвіночок» величали Великдень

У реабілітаційному центрі «Дзвіночок» величали Великдень

Під час Великодніх свят в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» пройшов тиждень відкритих дверей під назвою
Свято весни у Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок»

Свято весни у Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок»

Весна... Скільки в цьому слові криється чудес! Це чисте й безхмарне небо з таким добрим і теплим сонцем; і перші ніжні несміливі первоцвіти; прохолодне свіже

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ