Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Як працює медицина Кіцманщини в період реформування: підсумки минулого року і завдання на 2018-й

12 фев 2018
 
 Як працює медицина Кіцманщини в період реформування: підсумки минулого року і завдання на 2018-й
У президії під час медичної ради (зліва направо): головний лікар КУ  «Кіцманська ЦРЛ» Володимир Хромюк, т.в.о.голови РДА Юрій Косар, голова районної ради Петро Лумей, головний лікар КУ «Кіцманський районний ЦПМСД» Мирослав Заліщук.

Минулий рік загалом був складним, і для медичної галузі — в тому числі. В 2017 році стартувала медична реформа, яка викликає водночас і побоювання, і надію на створення в Україні якісної сучасної служби охорони здоров’я. Запрацювала урядова програма «Доступні ліки», яку було нелегко запровадити, але в результаті докладених зусиль ця програма у Кіцманському районі втілюється краще, як в інших районах.
Про підсумки роботи у 2017 році КУ «Кіцманська ЦРЛ»  розповів її керівник Володимир Хромюк. Він зазначив, що по спеціальному фонду на минулий рік було затверджено капітальні видатки в сумі 650 тис.грн., які використали на облаштування та освітлення районної лікарні; капітальний ремонт кабінетів, заміну вікон та дверей поліклінічного відділення. З районного бюджету було виділено 330 тис. грн.
Міністерством регіонального розвитку було виділено 2 968,4 тис. грн., за які зробили повний капітальний ремонт харчоблоку, частково капітальний ремонт другої половини хірургічного відділення та  відділення медицини невідкладних станів. Замовником виступало Управління капітального будівництва у Чернівецькій області, виконавцем робіт — ПМК-311. Згідно з проектом, заплановано закінчити капітальний ремонт другої половини хірургічного відділення та відділення медицини невідкладних станів.
 

Як працює медицина Кіцманщини в період реформування: підсумки минулого року і завдання на 2018-й

 

 
Великою проблемою  районної лікарні є застарілі ліфти, які здані в експлуатацію ще в 1980 році. Вартість закупівлі і встановлення нових ліфтів  станом на 15.03.2017 року становила 2,1 млн.грн.
З 1 січня 2018 року в ЦРЛ відкрито цілодобовий лікарський пост.
У Кіцманській ЦРЛ є 530 штатних одиниць, працює 119 лікарів, 244 середього медичного персоналу.
У 2017 році лікарня пройшла акредитацію, отримано вищу акредитаційну категорію. Також ЦРЛ отримала сертифікат управління якістю.
Надання стаціонарної допомоги забезпечують 11 відділень, у яких розгорнуто 270 ліжок. У стаціонарі проліковано  8898 хворих (в 2016 році  було 9652).
У пологовому відділенні КУ «Кіцманська ЦРЛ» вже  два роки не працює апарат штучної вентиляції легень для новонароджених (який, профункціонувавши 20 років, вичерпав свій ресурс). Апарат життєво необхідний для порятунку новонароджених дітей та попередження малюкової та перинатальної смертності, орієнтовна ціна – 900 тис. грн.
Багато пацієнтів потребують рентгенівських обстежень, а в райлікарні змушені користуватися стаціонарним апаратом 1983 року випуску, який часто не дає коректних результатів обстеження, потребує  постійних ремонтів. Акредитаційною комісією було зауважено і наголошено, що необхідно списувати застарілу рентгенологічну апаратуру  в  лікарні, адже рекомендований термін експлуатації  виробником вже  вийшов і вона створює небезпеку для пацієнтів.
Основними завданнями на 2018 рік головний лікар Кіцманської ЦРЛ назвав:
— реорганізувати діяльність лікарні щодо подальшого проведення структурних реформ громадської охорони  здоров'я в розрізі утворення госпітальних округів, досягнути результатів роботи для створення лікарні інтенсивного лікування на базі КУ «Кіцманська ЦРЛ»;
— забезпечити подальший розвиток та зміцнення матеріально-технічної бази, оновлення і модернізацію оснащення фондів, а також постійно підвищувати рівень кваліфікації працівників закладу.
Про роботу закладів первинної ланки медицини розповів головний лікар КУ «Кіцманський районний ЦПМСД» Мирослав Заліщук. Він зауважив, що сільські амбулаторії та ФАПи роками страждали від недофінансування, але останнім часом і керівники району, і голови місцевих громад почали звертати більше уваги на медицину Кіцманщини і завдяки цьому в багатьох закладах зроблені ремонти, закуплено обладнання. Проте реформа, яка вже торкнулася первинної ланки медицини, вимагає рішучих змін, швидких рішень і значних коштів. Адже всі сімейні лікарі повинні мати комп’ютери, де буде вестися база пацієнтів, електронні картки.
Уже з квітня 2018 року офіційно почнеться підписання угод (декларацій) пацієнтів із сімейними лікарями. Але це не означає, що потрібно чекати квітня — вже зараз можна подавати лікарю чи до центру ПМСД паспортні дані, ідентифікаційний код, адже від кількості декларацій залежить подальше фінансування медицини, а пацієнт знатиме, до якого лікаря звертатися у разі хвороби. Тож навіть тим, хто має добре здоров’я і не звертається до медиків, варто обрати сімейного лікаря (зараз на Кіцманщині їх працює 46), адже без цього в майбутньому не зможе отримати направлення у медичні заклади вторинного рівня, рецепт на доступні ліки, лікарняний.
Тож головним завданням на 2018 рік для КУ «Кіцманський ПМСД» є подальше впровадження реформи системи медичного обслуговування, яка передбачає реорганізацію закладів первинної медичної допомоги з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Не-
обхідно забезпечити комп’ютеризацію, підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Привести  матеріально–технічне забезпечення закладів у відповідність до Табелю технічного оснащення, провести  капітальний ремонт Кіцманської, Неполоковецької, Лужанської, Іванковецької, Ставчанської, Стрілецькокутської АЗПСМ.
Треба підписати з пацієнтами Декларації про вибір лікаря первинної допомоги, укласти договір  з Національною службою здоров’я України і виконувати  цільові медичні програми, які спрямовані на збереження та зміцнення здоров'я громадян.
Т.в.о. голови райдержадміністрації Юрій Косар подякував обом головним лікарям району за сумлінну роботу, адже видно позитивні зрушення в медичних  установах Кіцманщини, зміцнення матеріально-технічної бази, налагоджена співпраця з різними гілками влади усіх рівнів. Голова районної ради Петро Лумей запевнив, що влада району, депутатський корпус Кіцманщини підтримують і будуть підтримувати медичну галузь у складних умовах сьогодення.
Ольга КУЛЬКО.

 1 161

Схожі новини:

На Кіцманщині ремонтують школи та районну лікарню

На Кіцманщині ремонтують школи та районну лікарню

 16 жовтня відбулася робоча зустріч т.в.о. голови райдержадміністрації Юрія Косара, начальника управління капітального будівництва Чернівецької
Відкрито оновлене приміщення хірургічного відділення Кіцманської ЦРЛ  після капітального ремонту

Відкрито оновлене приміщення хірургічного відділення Кіцманської ЦРЛ після капітального ремонту

Сьогодні, 15 червня, відбулося урочисте відкриття реконструйованого приміщення хірургічного відділення КУ "Кіцманська центральна районна  лікарня".
Розпочатий у 2017 році ремонт Кіцманської ЦРЛ продовжується

Розпочатий у 2017 році ремонт Кіцманської ЦРЛ продовжується

Ремонт приміщень «Кіцманської ЦРЛ» за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та при співфінансуванні місцевих бюджетів, запланований на
Завершено ремонт харчоблоку Кіцманської ЦРЛ, на черзі — хірургічне відділення

Завершено ремонт харчоблоку Кіцманської ЦРЛ, на черзі — хірургічне відділення

Як і планувалося, в цьому році завершено капітальний ремонт приміщення харчоблоку Кіцманської ЦРЛ. Сьогодні, 26 грудня, оглянути будівлю після рекорнтрукції та
Майже 10 мільйонів гривень виділено на інфраструктурні заклади Кіцманщини

Майже 10 мільйонів гривень виділено на інфраструктурні заклади Кіцманщини

Про це повідомив народний депутат України Іван РИБАК: "Я щиро вдячний усім, хто долучився до сприяння у забезпеченні фінансування важливих інфраструктурних
Ряд шкіл, садків району та Кіцманська ЦРЛ отримають кошти на розвиток

Ряд шкіл, садків району та Кіцманська ЦРЛ отримають кошти на розвиток

На розгляд п’ятнадцятої сесії сьомого скликання було винесено всього одне питання — «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», адже днями з’явилася

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ