Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Одразу дві пари підлітків-близнюків живуть і навчаються в Хлівищі

10 фев 2018

Одразу дві пари підлітків-близнюків живуть і навчаються в Хлівищі

Близнюки — одне ціле чи дві окремі особистості?

 

Споконвіку поява на світ близнюків викликала різні реакції оточуючих, суспільства та релігійних напрямів. Від прославляння і поклоніння близнюкам та їх батькам — до приписування втручання злих сил. Оскільки їх походження було таємницею, то на народження двійні дивилися зі страхом та благоговінням, однак вони нікого не залишали байдужим.

В різних культурах і на різних етапах розвитку людства їм приписували найрізноманітніші здібності: владу над силами природи, здатність викликати дощ, грім та блискавку, лікувати хвороби, їх вважали символом процвітання та плодовитості, а іноді навпаки — проявом потойбічних сил, загрозою та карою. Ці та інші домисли виникали від того, що людям завжди було властиво остерігатися і надмірно проявляти фантазію в тих випадках, коли вони не могли пояснити якісь явища. На щастя, з розвитком науки з'явилися відповіді на всі питання, пов'язані із близнюками. Тож сьогодні ті, кому пощастило мати брата чи сестру як точну копію самого себе, зовсім не хвилюються, як їх сприйме суспільство, бо викликають у нас швидше захоплення і подив. Особливо, коли зовсім поруч живуть і зростають одразу дві пари близнюків, як, наприклад, у селі Хлівище.

  


Одразу дві пари підлітків-близнюків живуть і навчаються в Хлівищі

 Близнята завжди однієї статі і дуже схожі за зовнішністю, оскільки мають абсолютно однаковий набір генів і хромосом. Здавалось би їх важко розрізнити, однак при ближчому знайомстві можна вловити ледь помітні відмінності. А краще за всіх розрізняє їх мама.

Мати восьмикласників Михайла та Андрія Семергів пані Оксана розповідає, як це виховувати близнюків:

— На початку вагітності я звичайно не знала, що матиму одразу двох дітей. А коли вже на пізнішому терміні лікарі повідомили про це, то спершу ми були трохи шоковані. Згодом згадали, що у чоловіка по материнській лінії були у родині близнюки, тож це не просто випадковість. Я завжди сприймала це як диво. Різниця між Мішею і Андрієм — 10 хвилин.

Спершу було дуже важко, але вдячна, що рідні допомагали. Інколи стає навіть страшно, наскільки вони схожі: однакові манери, сплять в одному і тому ж положенні, рухи, думки. Якщо один поранить руку, то через певний час ранить і другий, в одного зуб заболів і згодом в іншого теж болить такий самий зуб. До прикладу, коли була ангіна в одного, то доки ми поїхали до лікаря і повернулися назад, другий вже також був з температурою.

Найцікавіше, як поділилася пані Оксана, було, коли молодший на 2 роки за близнюків брат Валентин почав відвідувати дитячий садок. Хлопчик був глибоко вражений і довго не міг зрозуміти, як це так, що решта дітей не схожі один на одного, а всі різні. Адже він звик бачити двох однакових братів щодня і був переконаний, що всі інші діти теж завжди мають двійника.

Помічає мама і різницю в характерах: «Вони одночасно для мене і як одне ціле, так і дві окремі людини зі своїми характерами і смаками. Так Михайло має більш твердий характер, він цілеспрямований, зібраний, наполегливий. Андрій трохи м’якший, поступливий, прислухається до думки брата. Міша схильний до гуманітарних наук, Андрій більше любить математику».

Самі ж близнюки Семерги щиро раді мати людину, схожу на себе, як дві краплі води:

— Стороннім людям нас важко розрізняти. Однак рідні впізнають дуже добре, особливо мама, вона навіть по статурі і голосу зразу розуміє, хто з нас перед нею. Ми ж, оскільки носимо однаковий одяг, то теж інколи плутаємось чия сорочка чи светр, — каже Андрій. — Ми добре відчуваємо один одного і коли щось стається, то перед тим завжди з’являється хвилювання. Думаю, що ми впевненіше почуваємо себе, ніж інші, адже завжди поруч є брат.

— На уроках буває, що я хочу щось відповісти, а Андрій вже підняв руку перший і відповідає те саме, що хотів сказати я, — додає Михайло. — Нам простіше в багатьох речах: за покупками може їхати тільки хтось один, бо ж розмір однаковий, також по черзі ділимо хатні обов'язки. Коли сусіди чи друзі звертаються до одного, а називають ім’я іншого, то ми не ображаємось і не виправляємо нікого, вже звикли, що нас плутають.

 

Одразу дві пари підлітків-близнюків живуть і навчаються в Хлівищі

 Так само звикли завжди бути удвох Станіслав та Валентин Диби, яким 11 років і навчаються у 6 класі:

— Нам пощастило, бо брат-близнюк може підтримати, захистити, якщо треба, зрозуміти краще, ніж хтось інший. Ти завжди маєш на кого покластися, — говорить Станіслав Диба. — Також ми питаємо думку іншого перед тим, як приймати рішення. Не буває такого, щоб вирішив і сам зробив, не порадившись. Спочатку у школі нам було досить важко, бо ні вчителі, ні однокласники нас не розрізняли. Але через кілька років вже почали впізнавати хто з нас хто. Я старший за брата на 5 хвилин.

— Але інколи поводить себе так, наче старший на 5 років, — додає Валентин і посміхається. — Нам завжди є з ким погратися чи м’яча поганяти, не треба чекати якоїсь компанії. Часто відчуваємо, коли не поруч, що не вистачає один одного, особливо коли інший хворіє, а ти у школі. Бракує тоді дуже, нема до кого підійти, щось запитати. Якщо і хочеться побути на самоті, то на певний час розходимося по різних кімнатах, а потім вже знов разом. Хоч інколи хочеться чимось відрізнитися від брата, щоб ніхто не плутав нас. Часто закінчуємо речення один одного, або коли пробуєш щось комусь пояснити, то брат розуміє найкраще, перший дає відповідь.

Близнюки Диби також дуже схожі між собою, Валентин щоправда носить окуляри і це та, чи не єдина, зовнішня відмінність, яка одразу кидається в очі. Однак у хлопців різний улюблений колір, їм подобаються різні речі, страви, фільми. Улюблений предмет Стаса — математика, Валентину подобається біологія.

Розповів Валентин і цікаву історію про те, як вони мінялися місцями:

— Коли ми були у 3 класі, а нашого класного керівника в той день не було, нам треба було на уроці читати довгий текст. Я не дуже любив читати, а Стасіку це добре вдавалося. Тому на уроці, коли треба було вже виконувати завдання, брат вдягнув мої окуляри, пересів на моє місце і пішов за мене читати. Ми іноді, не часто, виручаємо один одного. Ділимось усіма таємницями. І, звичайно, товаришуємо з сусідами, однолітками.

Народження дитини є завжди щастям, а народження близнюків — подвійним щастям і великим дивом для їх батьків. Науковці стверджують, що частота народження близнюків може бути пов’язана із географічним розміщенням. І справді, у певних містах і селах народжується більше близнюків і двійнят, ніж в інших. Навіть існує традиція влаштовувати паради та фестивалі на їх честь. Доволі часто з’являються на світ близнюки і в Хлівищі, тож можливо колись там теж буде започатковане свято для них — таких однакових, та все ж різних людей.

Янна НИКОЛАЙЧУК.

 

 1 051

Схожі новини:

Хоч тринадцять років прикута до ліжка, та за все дякує Богові

Хоч тринадцять років прикута до ліжка, та за все дякує Богові

Цьогорічний грудень є особливим для родини Микитюків із Лашківки, адже принесе в їхню оселю не тільки передчуття новорічних свят, а й золотий ювілей дружини та
Корінна кримчанка і мешканка Сімферополя відкрила для себе Кіцманщину

Корінна кримчанка і мешканка Сімферополя відкрила для себе Кіцманщину

Протягом життя кожен з нас засвоює і перебуває під впливом певних стереотипів. Частина з них так і залишається назавжди з нами, проте деякі ми успішно долаємо,
У клубі “Sparta Maximum” всі допомагають і підтримують один одного

У клубі “Sparta Maximum” всі допомагають і підтримують один одного

Не секрет, що найбільшою цінністю для кожного з нас є здоров’я. Підтримувати та зберігати його можна різними способами, а от повернути, якщо з якихось причин
Пес Блеккі — єдиний міттельшнауцер у Кіцманському районі

Пес Блеккі — єдиний міттельшнауцер у Кіцманському районі

 Ці на перший погляд так добре знайомі нам тварини здатні розрізняти ультразвуковий свист, можуть передбачати погоду, мають слух, вдесятеро гостріший,
Двох  жительок Кіцманського району ошукали телефонні аферисти

Двох жительок Кіцманського району ошукали телефонні аферисти

Як повідомили в Кіцманському відділі поліції, протягом двох тижнів телефонні аферисти викрадали гроші з банківських карток жительок Кіцманщини. Схема цих
Щоб Іванко міг відвідувати уроки, мама носить його у школу на руках

Щоб Іванко міг відвідувати уроки, мама носить його у школу на руках

 10-річний Іванко Савчук з Кліводина живе разом з мамою та бабусею, а його старший брат нині проходить строкову службу в Національній гвардії України.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ