Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

08 фев 2018

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

 

Минулої середи про діяльність за минулий 2017 рік звітували працівники закладів культури Кіцманського району. У підсумковій нараді галузі, яка покликана зберігати та примножувати надбання національної культури, формувати національну свідомість та утверджувати духовність в суспільстві, взяли участь заступник начальника управління культури облдержадміністрації Тетяна Шарагова, заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук, заступник голови районної ради Іван Гулей.

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

 

У своєму звіті начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Оксана Тощук окреслила основні здобутки та напрацювання, зауважила недоліки та проблемні питання, які потребують пильної уваги з боку працівників культури.  
Нашому районі протягом  2017 року функціонувало 87 установ культури, а саме: 39 бібліотек, 5 шкіл естетичного виховання, 43 клубні установи. При клубних установах району діють 337 гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь 3359 учасників. 19 колективів носять звання «народний» та 2 колективи – «зразковий».
Робота галузі була спрямована на розвиток аматорського мистецтва, збереження існуючої мережі закладів культури та кадрового потенціалу. Культурно-мистецькі програми і проекти, що впроваджуються в районі, є свідченням високого рівня аматорського мистецтва Кіцманщини, утвердженням духовності та відродженням національних традицій.
Метою та основними завданнями роботи відділу культури, національностей та релігій спільно з органами місцевого самоврядування є створення умов для подальшого розвитку культури і мистецтва в районі,збереження та повноцінне функціонування діючої мережі закладів культури і мистецтва. Одним із основних завдань є фінансування заходів з районного та місцевих бюджетів, дослідницька та видавнича діяльність, підготовка та видання збірників, вдосконалення інформаційного забезпечення закладів культури, зміцнення матеріально-технічної бази, технічне переоснащення установ культури, організація та проведення основних культурно-мистецьких заходів.

 

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

 

 
 
На 2017 рік, згідно бюджетного запиту, потреба коштів становила 15577,038 тис. грн., виділено — 14269,511 тис. грн., (91,6 %). За поточний рік профінансовано по загальному фонду  13653,419 тис. грн.
 Від надання платних послуг надійшло 670.741 тис.грн. (594,7 тис.грн. (районний) та 76.041 тис.грн. – місцевий). Отримано субвенцій на проведення ремонтних робіт та покращення матеріально-технічної бази закладів культури на загальну суму  781 тис.грн., з яких: 362 тис.грн. — з державного бюджету, 419 тис.грн. – з районного та місцевих бюджетів.
У сфері культури задіяно 303 працівників, з яких: 229 спеціалістів та 74 технічних працівників. Усього з числа спеціалістів – 99 мають повну вищу освіту, 130  – середню спеціальну, з яких — 9 навчаються заочно.
Пріоритетним напрямком роботи клубних закладів району є популяризація культурної спадщини, як національної культури у проведенні масових заходів із відзначенням знаменних дат, пов’язаних з історією держави, заходи, які спрямовані на національно-патріотичне виховання молоді та заходи благодійного спрямування.
Клубними закладами протягом 2017 року проведено 2 274 масові заходи, де обслуговувалося близько 404 тис. глядачів. При клубних установах району діють 29 любительських об’єднань, у яких беруть участь 325 учасників.  
  АКТИВНО працює в районі і центральна бібліотечна система, про роботу якої розповіла директор Кіцманської ЦБС Орися Сухолотюк. Про участь та досягнення художніх колективів та аматорів сцени у районних, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах, а також  про святкові масові заходи до різних державних та пам’ятних дат звітувала директор районного будинку культури Тетяна Антонюк.
Вселили надію на достойне забезпечення галузі та надихнули на подальшу творчу і наполегливу працю виступи представників районної, обласної виконавчої, а також представницької гілок влади. Адже у фінансуванні закладів культури існують труднощі, подолати які можна, розширивши сферу надання платних послуг, залучаючи спонсорів, долучаючись до різних благодійних програм та міжнародних грантів.   
Успіхи і досягнення працівників культури Кіцманщини завжди високо оцінюють як на районному, так і на обласному рівні, що було підтверджено врученням грамот та подяк  від управління культури ОДА, спільних грамот райдержадміністрації та районної ради, відділу культури.
Янна НИКОЛАЙЧУК.


572

Схожі новини:

Loading...
Керівнику

Керівнику "Южинецьких молодичок" Ганні Зварич присвоєно звання "Заслужений працівник культури"

8 листопада УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №355/2017 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та
«Музичні товариства Буковини»

«Музичні товариства Буковини»

Під такою назвою у Чернівецькому видавництві «Арт-Друк» вийшов друком довідник Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної
Ювілей творчої праці режисера з Брусниці

Ювілей творчої праці режисера з Брусниці

Ім’я Дмитра Михайловича Липкана добре відоме у колі творчої інтелігенції Кіцманщини. 30 травня у рамках проведення обласного огляду-конкурсу аматорських
Виставку робіт художників-аматорів Кіцманщини відкрили в Учбово-методичному центрі культури Буковини

Виставку робіт художників-аматорів Кіцманщини відкрили в Учбово-методичному центрі культури Буковини

Чернівчани та гості буковинської столиці мають унікальну можливість ближче познайомитися з творчістю художників-аматорів Кіцманщини. У більшості людей
Про досягнення і проблеми галузі культури Кіцманщини говорили на підсумковій нараді

Про досягнення і проблеми галузі культури Кіцманщини говорили на підсумковій нараді

    Підсумкову нараду за результатами роботи протягом 2016 року минулої п’ятниці, 3 лютого, провели працівники культури Кіцманщини. За нелегку працю
Георгій МОРОЗ став заслуженим працівником культури України

Георгій МОРОЗ став заслуженим працівником культури України

 УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №495/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів
Народ нашёл способ как играть в любые свременные игры 2017-2018 на слабых компах, ноутах и даже на старом ведре без скачивания и установки на компьютер вся тема расписана ЗДЕСЬ работает 100% а самое важное всё Бесплатно - Полбзуйтесь!!!

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ