Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

08 фев 2018

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

 

Минулої середи про діяльність за минулий 2017 рік звітували працівники закладів культури Кіцманського району. У підсумковій нараді галузі, яка покликана зберігати та примножувати надбання національної культури, формувати національну свідомість та утверджувати духовність в суспільстві, взяли участь заступник начальника управління культури облдержадміністрації Тетяна Шарагова, заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук, заступник голови районної ради Іван Гулей.

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

 

У своєму звіті начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Оксана Тощук окреслила основні здобутки та напрацювання, зауважила недоліки та проблемні питання, які потребують пильної уваги з боку працівників культури.  
Нашому районі протягом  2017 року функціонувало 87 установ культури, а саме: 39 бібліотек, 5 шкіл естетичного виховання, 43 клубні установи. При клубних установах району діють 337 гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь 3359 учасників. 19 колективів носять звання «народний» та 2 колективи – «зразковий».
Робота галузі була спрямована на розвиток аматорського мистецтва, збереження існуючої мережі закладів культури та кадрового потенціалу. Культурно-мистецькі програми і проекти, що впроваджуються в районі, є свідченням високого рівня аматорського мистецтва Кіцманщини, утвердженням духовності та відродженням національних традицій.
Метою та основними завданнями роботи відділу культури, національностей та релігій спільно з органами місцевого самоврядування є створення умов для подальшого розвитку культури і мистецтва в районі,збереження та повноцінне функціонування діючої мережі закладів культури і мистецтва. Одним із основних завдань є фінансування заходів з районного та місцевих бюджетів, дослідницька та видавнича діяльність, підготовка та видання збірників, вдосконалення інформаційного забезпечення закладів культури, зміцнення матеріально-технічної бази, технічне переоснащення установ культури, організація та проведення основних культурно-мистецьких заходів.

 

Підсумки діяльності галузі культури: радіють успіхам, працюють над вирішенням проблем

 

 
 
На 2017 рік, згідно бюджетного запиту, потреба коштів становила 15577,038 тис. грн., виділено — 14269,511 тис. грн., (91,6 %). За поточний рік профінансовано по загальному фонду  13653,419 тис. грн.
 Від надання платних послуг надійшло 670.741 тис.грн. (594,7 тис.грн. (районний) та 76.041 тис.грн. – місцевий). Отримано субвенцій на проведення ремонтних робіт та покращення матеріально-технічної бази закладів культури на загальну суму  781 тис.грн., з яких: 362 тис.грн. — з державного бюджету, 419 тис.грн. – з районного та місцевих бюджетів.
У сфері культури задіяно 303 працівників, з яких: 229 спеціалістів та 74 технічних працівників. Усього з числа спеціалістів – 99 мають повну вищу освіту, 130  – середню спеціальну, з яких — 9 навчаються заочно.
Пріоритетним напрямком роботи клубних закладів району є популяризація культурної спадщини, як національної культури у проведенні масових заходів із відзначенням знаменних дат, пов’язаних з історією держави, заходи, які спрямовані на національно-патріотичне виховання молоді та заходи благодійного спрямування.
Клубними закладами протягом 2017 року проведено 2 274 масові заходи, де обслуговувалося близько 404 тис. глядачів. При клубних установах району діють 29 любительських об’єднань, у яких беруть участь 325 учасників.  
  АКТИВНО працює в районі і центральна бібліотечна система, про роботу якої розповіла директор Кіцманської ЦБС Орися Сухолотюк. Про участь та досягнення художніх колективів та аматорів сцени у районних, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах, а також  про святкові масові заходи до різних державних та пам’ятних дат звітувала директор районного будинку культури Тетяна Антонюк.
Вселили надію на достойне забезпечення галузі та надихнули на подальшу творчу і наполегливу працю виступи представників районної, обласної виконавчої, а також представницької гілок влади. Адже у фінансуванні закладів культури існують труднощі, подолати які можна, розширивши сферу надання платних послуг, залучаючи спонсорів, долучаючись до різних благодійних програм та міжнародних грантів.   
Успіхи і досягнення працівників культури Кіцманщини завжди високо оцінюють як на районному, так і на обласному рівні, що було підтверджено врученням грамот та подяк  від управління культури ОДА, спільних грамот райдержадміністрації та районної ради, відділу культури.
Янна НИКОЛАЙЧУК.


1 422

Схожі новини:

Керівник народного аматорського хору з м.Кіцмань Денис Рудяк отримав звання

Керівник народного аматорського хору з м.Кіцмань Денис Рудяк отримав звання "Заслуженого працівника культури"

До Дня Соборності Президент України Петро Порошенко видав Указ, згідно із яким українці у різних сферах отримали нагороди за свою діяльність.
Працівники культури Кіцманщини відзначили професійне свято

Працівники культури Кіцманщини відзначили професійне свято

Щорічно 9 листопада разом із Днем української писемності та мови відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Керівнику

Керівнику "Южинецьких молодичок" Ганні Зварич присвоєно звання "Заслужений працівник культури"

8 листопада УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №355/2017 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та
Аматорський театр Кіцманського РБНТД став переможцем «Буковинської театральної весни»

Аматорський театр Кіцманського РБНТД став переможцем «Буковинської театральної весни»

Цьогорічна театральна весна стала успішною для аматорських театральних колективів Кіцманщини. Завершальним акордом обласного конкурсу став День аматорського
«Музичні товариства Буковини»

«Музичні товариства Буковини»

Під такою назвою у Чернівецькому видавництві «Арт-Друк» вийшов друком довідник Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної
Ювілей творчої праці режисера з Брусниці

Ювілей творчої праці режисера з Брусниці

Ім’я Дмитра Михайловича Липкана добре відоме у колі творчої інтелігенції Кіцманщини. 30 травня у рамках проведення обласного огляду-конкурсу аматорських
Народ нашёл способ как играть в любые свременные игры 2017-2018 на слабых компах, ноутах и даже на старом ведре без скачивания и установки на компьютер вся тема расписана ЗДЕСЬ работает 100% а самое важное всё Бесплатно - Полбзуйтесь!!!

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ