Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Депутати Киселівської сільради не хочуть повернення на роботу сільського голови, якого поновив на посаді суд

23 янв 2018

КОНФЛІКТ

Депутати Киселівської сільради не хочуть повернення на роботу сільського голови, якого поновив  на посаді суд

Депутати Киселівської сільської ради звернулися до редакції "Вільного життя" із листом, в якому висловлюють вдячність в.о.голови Киселівської сільської ради Галині Топольницькій, яка за короткий період перебування на посаді поновила результативні співпрацю з громадою, з організаціями, які знаходяться на території Киселева. «Завдяки сумлінності та працьовитості, самовідданості та дбайливості вирівнялась робота у сільській раді, яка була запущена до неприйнятного рівня своїм непрофесіоналізмом, неорганізованістю, безвідповідальністю попереднім головою В.В.Федоряком», — йдеться в листі за підписами 11 депутатів Киселівської сільської ради.

Нагадаємо, що конфлікти та непорозуміння в Киселеві з сільський головою тривали давно. Зокрема, присутні на зборах села 19 березня 2017 року висловились за те, щоб визнати роботу сільського голови незадовільною і дати два місяці «на виправлення». Неодноразово питання про визнання роботи сільського голови незадовільною ставилося і на сесіях сільської ради.

 

 

А 6 вересня 2017 року депутати Киселівської сільради скликали позачергову сесію, на порядку денному якої основними були питання про висловлення недовіри сільському голові та дострокове припинення його повноважень. 8 вересня 2017 року рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови вручили В.Федоряку.

Але сільська рада мусить працювати, адже людям потрібні довідки для оформлення субсидій, свідоцтва про народження, смерть, та багато інших документів. Тож 11 вересня депутати обрали та затвердили обрання Галини Топольницької секретарем Киселівської сільської ради (ця посада була вакантна після виїзду попереднього секретаря за кордон). Вона приступила до виконання обов’язків з 20 вересня 2017 року. А тим часом розпочалась судова тяганина, Валерій Федоряк звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним рішення сесії Киселівської сільської ради та поновлення на роботі.

І ось 11 січня 2018 року відбулося відкрите судове засідання адміністративної справи за позовом Валерія Федоряка до Киселівської сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Позивач заявив, що відповідачем (сільською радою) було порушено порядок вирішення питання та процедуру голосування щодо дострокового припинення повноважень сільського голови, а за період перебування на посаді сільського голови ним не вчинялось жодних правопорушень законів чи Конституції України, прав чи свобод громадян, а отже відсутні підстави для дострокового припинення його повноважень.

У судовому засіданні 11 депутатів Киселівської сільської ради, а також представник громадського об’єднання «Винниця» (яке займається постачанням води в селі), були допитані як свідки. Вони вказали на незадовільну роботу позивача на посаді голови сільської ради, посилаючись на те, що сільський голова не забезпечує здійснення наданих йому повноважень та порушує Конституцію та закони України. Депутати неодноразово зверталися до нього в усній формі щодо неприпустимості такого ставлення до своїх обов’язків та наполягали на відповідальному ставленні до роботи, а саме зобов’язували В.Федоряка скликати сесії сільської ради, вирішувати питання щодо нагальних потреб громади, зокрема здійснити освітлення вулиць села, упорядкувати дороги, вирішити питання про сміттєзвалище, виділення земельних ділянок учасникам АТО та інше. Попереджали про можливе висловлення йому недовіри та вирішення питання про дострокове припинення повноважень В.Федоряка як голови сільської ради. Свідки вказували, що сільський голова на зауваження не реагував, паралізувавши роботу органу місцевого самоврядування. Тож скликавши позачергову сесію у режимі відкритого голосування 11 депутатів проголосували «ЗА» висловлення недовіри сільському голові Валерію Федоряку та про дострокове припинення його повноважень, один депутат «утримався».

Як йдеться у рішенні суду, в матеріалах адміністративної справи немає доказів про те, що киселівський сільський голова за період перебування на посаді із 28.10.2015 року до 04.09.2017 року (до ініціативи депутатів щодо скликання сесії з питання про недовіру сільському голові) здійснив порушення законів України та не забезпечив здійснення наданих йому повноважень. Також не наведено конкретних фактів (суть порушення, дата вчинення, правова норма), які б підтверджували вчинення позивачем таких дій як порушення ним Конституції або законів України, прав і свобод громадян, не забезпечення здійснення наданих йому повноважень, що, згідно ч.2 ст.79 Закону, могло б бути підставами для прийняття сільською радою рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови. Крім цього, порушена сама процедура прийняття даного рішення сільради, яке мало би прийматися шляхом таємного голосування, як передбачено законом.

Тож 11 січня 2018 року Кіцманський районний суд ухвалив рішення «позовні вимоги Валерія Федоряка до Киселівської сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задовольнити, а також виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 21978 гривень. Рішення суду в частині поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за один місяць в сумі 5370 гривень підлягає негайному виконанню. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано».

Щоб дізнатися про подальші плани поновленого на посаді сільського голови, ми подзвонили в Киселівську сільську раду, але там редакції повідомили, що давно не бачили Валерія Федоряка, на роботі він не з’являвся, останній раз його зустрічали в суді. Тож користуючись нагодою, працівники сільської ради просили через газету запросити В.В.Федоряка на сесію сільської ради, яка запланована на п’ятницю, 26 січня (о 15 годині).

Також нам стало відомо, що на рішення суду будуть подавати апеляцію, адже депутати не хочуть повернення на посаду колишнього сільського голови. І, як вони стверджують, такої ж думки більшість людей у киселівській громаді.

Нагадаємо, конфлікт у Киселеві триває давно, про нього можна почитати у попередніх публікаціях "Вільного життя":
 
 
2 461

Схожі новини:

До Кіцманської ОТГ доєднаються Шипинці, Лашківка,  Витилівка. Кліводин передумав?

До Кіцманської ОТГ доєднаються Шипинці, Лашківка, Витилівка. Кліводин передумав?

4 жовтня відбулася позачергова ХІІІ сесія Кіцманської міської ради ОТГ із одним питанням порядку денного — про добровільне приєднання територіальних громад до
У Лашківці відбулася сесія сільради, яку голова хотів відмінити

У Лашківці відбулася сесія сільради, яку голова хотів відмінити

У п’ятницю, 23 березня, 10 депутатів і більше сотні лашківських людей прийшли на сесію сільради, на якій мали затвердити порядок проведення громадських
Керівники правоохоронних органів Кіцманщини проведуть прийом громадян в Борівцях, Киселеві, Южинці

Керівники правоохоронних органів Кіцманщини проведуть прийом громадян в Борівцях, Киселеві, Южинці

16 січня 2018 року о 9.00 у приміщенні Борівецької сільської ради о 10.30 у приміщенні Киселівської сільської ради о 12.00 у приміщенні Южинецької
На сесії Кіцманської міської ради ОТГ обрали секретаря, заступників і виконком

На сесії Кіцманської міської ради ОТГ обрали секретаря, заступників і виконком

Друге пленарне засідання першої сесії Кіцманської міської ради ОТГ розпочалось із вручення значків депутатам, яких з’явилося 24. На сесії обрали секретаря,
Депутати Киселівської сільради вирішили достроково припинити повноваження сільського голови

Депутати Киселівської сільради вирішили достроково припинити повноваження сільського голови

6 вересня депутати Киселівської сільради скликали позачергову сесію, на яку запросили киселівського сільського голову Валерія Федоряка. На порядку денному
Жителі Киселева і Борівців просять не закривати відділення

Жителі Киселева і Борівців просять не закривати відділення "Ощадбанку"

Жителі сіл Киселів і Борівці Кіцманського району стурбовані та обурені планами закриття єдиного в цих селах банківського відділення. Клопотання з цього приводу

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ