Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Доля документів місцевих рад, що увійшли до складу об’єднаних територіальних громад

09 янв 2018

 

Передавання документів ліквідованих органів місцевого самоврядування має здійснюватися на підставі ст. 31 чинного Закону України Про Національний архівний фонд та архівні установи, п. 3 ст. 8 Закону України Про добровільне об’єднання територіальних громад та п. 3 розд. XIV «Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 р. № 1000/5, якими передбачено наступне:

1.Передавання документів органу місцевого самоврядування, що ліквідується, здійснює комісія, утворена у встановленому порядку для передавання справ і майна. До складу комісії включається начальник архівного відділу райдержадміністрації .

2.Документи Національного архівного фонду, стосовно яких здійснено експертизу цінності й науково-технічне опрацювання, передаються за описами в архівний відділ райдержадміністрації.

3.Документи з кадрових питань, які пройшли науково-технічне опрацювання, передаються за описами та актами в районний трудовий архів, а у випадку його відсутності – в архівний підрозділ новоутвореного об’єднаного органу місцевого самоврядування.

4.Погосподарські книги, реєстри й книги запису нотаріальних дій, та інші документи, які не відносяться до Національного архівного фонду, передаються за описами в архівний підрозділ новоутвореного об’єднаного органу місцевого самоврядування.

5.Документи Національного архівного фонду, інші документи, які не пройшли експертизу цінності й науково-технічне опрацювання, також документи, не завершені у діловодстві, передаються за здавальними описами й актом в архівний підрозділ новоутвореного об’єднаного органу місцевого самоврядування.

Незалежно від того, як вирішуватиметься доля документів постійного, тривалого (понад 10 років), з кадрових питань (з особового складу) в умовах децентралізації, вирішальним фактором при ліквідації (реорганізації) сільських рад, який передував їх об’єднанню, було науково-технічне опрацювання документів по день їх ліквідації, за умови схвалення та погодження відповідних описів та актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ експертно-перевірною комісією Держархіву Чернівецької області (далі – ЕПК).

У майбутньому об’єднана міська або селищна рада фондуватиметься як окремий фонд і описи на їх документи починатимуться з № 1.

Підготовка документів, що утворилися в діяльності сільської ради, до передавання на архівне зберігання, включає такі процеси проведення експертизи цінності документів як формування та оформлення справ, укладання описів справ і актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, приймання-передавання справ на архівне зберігання.

Основним нормативним документом при здійсненні експертизи цінності документів, що відклалися в сільських радах, є "Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів»(далі–Перелік). Строки зберігання документів, встановлені Переліком, є обов’язковими для всіх юридичних осіб, незалежно від форми власності.

Незалежно від подальшого місцезнаходження документів ліквідованої сільської ради обов'язковим є етап приймання-передавання документів до укрупненої міської ради за відповідними актами. Форма акта розроблена.

Порядок передавання і подальшого користування документами ліквідованої сільської ради передбачається у розпорядженні міського голови об'єднаної міської ради.

Передавання документів сільської ради, що ліквідується, входить до обов'язків комісії, створеної для передавання справ і майна.

Роботі із безпосереднього приймання-передавання документів має передувати здійснення перевіряння наявності та стану справ (документів). Форма акта розроблена.

У разі, якщо будь-якої справи з числа внесених в описи не виявлено, укладається картка обліку невиявленої справи. Форма картки розроблена.

Справи, що пройшли процес науково-технічного опрацювання, описи на які схвалено та погоджено ЕПК, передаються за такими актами:

- акт № 1 за описом погосподарських книг за _______роки;

- акт № 2 за описом документів з нотаріальних дій за ______ роки;

- акт № 3 за описом справ із землеустрою та землекористування за ____ роки;

- акт № 4 за описом справ з кадрових питань (особового складу) за ____ роки.

Окремі акти укладаються на документи тимчасового зберігання, а також на документи постійного, тривалого (75 років) зберігання, які ще не опрацьовані, а також на ті, що ще не завершені діловодством. Зазначені категорії документів передаються за номенклатурами справ.

Одним з найважливіших заходів щодо забезпечення збереженості документів є здійснення науково-технічного опрацювання документів ліквідованої сільської ради по день ліквідації – терміново, у стислі строки:

- справи постійного зберігання, після схвалення на них описів ЕПК, передаються до архівного відділу районної держадміністрації;

- справи з кадрових питань (особового складу), за погодженими ЕПК описами, справи тимчасового зберігання, строк зберігання яких ще не минув, можуть передаватися в трудовий архів;

- погосподарські книги, документи з нотаріальних дій ліквідованої сільської ради передаються для подальшої роботи з ними до архівного підрозділу об'єднаної міської ради.

Людмила Нікольчук,

начальник архівного відділу

Кіцманська районна державна адміністрація.


438

Схожі новини:

Комісія Генерального штабу Збройних Сил України сьогодні була з перевіркою на Кіцманщині

Комісія Генерального штабу Збройних Сил України сьогодні була з перевіркою на Кіцманщині

Мета роботи комісії – перевірка стану військового обліку призовників і військовозобов’язаних та надання методичної допомоги відповідальним за ведення
Роз’яснення Міністра юстиції Павла Петренка з питань спадкування

Роз’яснення Міністра юстиції Павла Петренка з питань спадкування

Павле Дмитровичу, вітаю Вас та хочу звернутися з таким запитанням. Після смерті матері залишилася хата, побудована ще після війни. Жодних документів на неї
Як зареєструвати місце проживання дитини

Як зареєструвати місце проживання дитини

 Міністерство юстиції України повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів
Трудовий архів наголошує: документи установ -  не власність їх керівників

Трудовий архів наголошує: документи установ - не власність їх керівників

Прийняття рішення про ліквідацію підприємства – важливий крок для його власника, адже реалізація цього кроку потребує здійснення повного аналізу господарської
Для розвитку місцевого самоврядування

Для розвитку місцевого самоврядування

  28 жовтня депутат Брусницької сільської ради від ВО «Батьківщина» Артем Ясинівський взяв участь у роботі національного форуму «Реформа місцевого
Не знищуйте архівні документи достроково

Не знищуйте архівні документи достроково

  Кожна установа чи підприємство, що діє на території нашого району, створює документи діловедення, організовує роботу з ними і обов’язково має

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ