Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Марія Поліщук: «Реформа зручна для людей і незручна для медиків»

23 дек 2017
Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА розповіла про нюанси медичної реформи

У понеділок, 18 грудня, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук зустрілась із керівниками та лікарями медичних установ КУ «Кіцманська ЦРЛ» та КУ «Кіцманський центр ПМСД», щоб розповісти про перший етап впровадження медичної реформи. Верховна Рада вже ухвалила відповідний урядовий законопроект і в найближчий час очікується підписання постанови Кабміну про старт медичної реформи вже з наступного року.

 Марія Поліщук: «Реформа зручна  для людей і незручна для медиків»

У 2018 році нова модель фінансування охорони здоров’я запроваджується на первинній ланці меддопомоги — за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Жодних змін у медичному обслуговуванні людей на цих ланках — у лікарів-спеціалістів, в лікарнях, спеціалізованих медзакладах — з наступного року не відбудеться.
 Марія Поліщук: «Реформа зручна  для людей і незручна для медиків»

 

На інших рівнях вона буде запроваджена поступово до 2020 року. 

Як повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук, ця реформа більше стосується змін у фінансуванні. Буде створено Національну службу здоров’я України, яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-фізичним особам-підприємцям за надання меддопомоги людям. Це означає, що отримати медичні послуги можна буде не тільки в лікувальних закладах, а у приватних спеціалістів. Після впровадження реформи будь-який лікар, який укладе 2 тисячі угод, може зареєструватися в НСЗУ і отримувати фінансування від держави. 

Уклав договір з лікарем — лікуєшся безкоштовно
Держава гарантує, що кожному, хто уклав угоду і звернеться до сімейного лікаря, допомога буде надана безкоштовно. 
Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, буде повністю оплачуватись державою. Ця допомога включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності.
Якщо пацієнт не укладе договору із сімейним лікарем і в нього станеться якась проблема, то він зобов’язаний оплачувати все: візит до лікаря, ліки, повністю всі аналізи. 
Що надається безкоштовно: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, визначення рівня цукру та холестерину швидкі тести, а також кардіограма, мікроскопія харкотиння. Решта аналізів та діагностики — платні. 
Лабораторії при амбулаторіях не передбачені, тільки пункт забору аналізів. Потрібно буде укладати договір з певною лабораторією. 

Кожен лікар повинен мати комп’ютер
— Перший крок, без якого реформа неможлива — це комп’ютеризація, — наголосила М.Поліщук. — Адже, щоб створити базу даних і здійснювати облік пацієнтів та коштів, потрібен доступ до інтернету та наявність комп’ютерів. Так уся інформація про людину, фіксація візиту пацієнта, призначення та рецепти мають зберігатися в комп’ютерній базі даних.  
Це наразі є проблемою, адже ресурсів на закупівлю персональних комп’ютерів в умовах нинішньої системи охорони здоров’я немає. Тож швидше за все кожен лікар змушений буде сам забезпечити собі технічне оснащення. Саме так було у Польщі на перших етапах запровадження медичної реформи: сімейні лікарі використовували в роботі особисті комп’ютери, а вже пізніше їм компенсували їх вартість. 

Реформа зручна для людей, і незручна для медиків
За словами Марії Поліщук, практика численних перевірок показала, що дуже часто медичні заклади у другій половині дня майже порожні. Ні людей, ні владу це не влаштовує, адже зарплата виплачується фактично за повітря. Тому і виникла потреба перевести роботу лікарів в інший режим. Це дуже незручно медикам, адже тепер їм доведеться тяжко працювати. Але це дуже зручно людям. 
Щоб отримати достойну заробітну плату лікар змушений буде більше трудитися, адже чим якісніше він надає свої послуги, тим більше людей звернуться до нього, тим більше угод він укладе, і відповідно матиме більше надходжень з державного бюджету. 
На медичне обслуговування однієї людини НСЗУ планує спрямувати 370 гривень. Визначена норма пацієнтів — 2000. Не складно вирахувати, що доходи лікарів значно зростуть. 

Програма «Доступних ліків» розшириться до максимуму
Однією з суттєвих переваг реформи є те, що з часом перелік «Доступних ліків» максимально розшириться. Вони надаватимуться безкоштовно, або з незначною доплатою на окремі засоби, і виключно за рецептом сімейного лікаря. Ми знаємо, що закордоном просто піти в аптеку і придбати ліки не можна. Вони видаються тільки за рецептом, частина  медикаментів — безкоштовно, інші — з доплатою. Це допомагає уникати ризиків самолікування і планується запровадити і у нас.  
Під час наради представники виконавчої та представницької гілок влади цікавились обсягами субвенції на цю галузь, робочими місцями, механізмами виплати заробітної плати. А голови ОТГ розпитували, як обслуговуватимуться жителі об’єднаних громад і як фінансуватимуться амбулаторії та ФАПи на місцях. 
Заступник директора департаменту охорони здоров’я також рекомендувала  створити окрему Кіцманську амбулаторію та розповіла про оптимальний графік роботи лікарів в умовах реформи. 
Янна НИКОЛАЙЧУК.

557

Схожі новини:

Медики Кіцманської ЦРЛ взяли участь у спартакіаді працівників системи охорони здоров’я Буковини

Медики Кіцманської ЦРЛ взяли участь у спартакіаді працівників системи охорони здоров’я Буковини

Впродовж травня-листопада в Чернівцях за організації обласної профспілки працівників охорони здоров’я, обласної організації фізкультурно-спортивного товариства
Епідемії на Кіцманщині та в області немає, але кількість хворих зростає

Епідемії на Кіцманщині та в області немає, але кількість хворих зростає

За даними заступника головного лікаря ЦРЛ з медичного обслуговування, лікаря-психолога Володимира Хромюка, в КУ «Кіцманська ЦРЛ» за медичною допомогою протягом
Провели нараду з важливих питань реформування медицини Кіцманщини

Провели нараду з важливих питань реформування медицини Кіцманщини

У вівторок, 15 листопада, голова райдержадміністрації Іван Друцул провів робочу нараду з працівниками медичної галузі Кіцманщини. Участь у нараді також взяли
Василь МИСЕВИЧ: «Не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики і сучасні технології»

Василь МИСЕВИЧ: «Не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики і сучасні технології»

Так уже сталося, що українці остерігаються слова «реформи», адже, навчені гірким досвідом, знають, що більшість реформ у нашій державі зазвичай закінчувалися

"Подивіться, як живуть люди, а у нас — не встиг вийти на пенсію, як уже помер", — Володимир Гройсман

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за розвиток багаторівневої системи охорони здоров'я, що включає й інститут сімейного лікаря, і
Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина

Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина

З першого січня 2017 року в Україні почне розгортатися страхова модель медицини. Пацієнти матимуть пакет гарантованих медичних послуг, зможуть обирати лікаря

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ