Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Про соціальний захист людей з обмеженими можливостями Кіцманщини

14 дек 2017

 

 

Соціальний захист інвалідів є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей інвалідів нарівні з іншими громадянами та полягає у наданні пенсії, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, встановленні опіки або забезпеченні стороннього догляду.

 

З метою поліпшення соціального захисту дітей-інвалідів 16 листопада 2000 р. Верховною Радою України прийнято Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам". Цим законом передбачені заходи, спрямовані на поліпшення матеріального забезпечення дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, зокрема цим категоріям інвалідів надається право на державну соціальну допомогу, яка виплачується замість пенсії.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває 1127 інвалідів від загального захворювання, які мають право на пільги відповідно до ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Ст.38 цього Закону передбачає 50% знижку вартості лікарських засобів за рецептами лікарів.

На обліку управління праці та соціального захисту населення Кіцманської РДА перебувають 754 дитини-інваліда та інвалідів з дитинства, яким протягом 2017 року виплачено 16241819,78 грн. державної соціальної допомоги та 2823971,73 грн. виплачено 110 особам, які здійснюють догляд за психічнохворими.

Сектором у справах захисту інвалідів, ветеранів війни і праці та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи проводилась відповідна робота, а саме:

За період 2017 року прийнято заяв на оздоровлення: інвалідів загального захворювання (56), інвалідів війни (14); видано путівок на оздоровлення: інвалідам війни (9), інвалідам загального захворювання (25); видано направлень на технічні та інші засоби реабілітації: крісел-колясок (40), засоби для ходіння (27), допоміжні засоби для особистої гігієни (20), меблі (28), оснащення (2), триколісний велосипед (9), спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією (2).

Видано направлень на отримання протезно-ортопедичних виробів — 254, що на 41 чи на 13,9% менше, ніж за відповідний період 2016 року (295).

Направлено у центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів — 80 осіб, що на 10 більше, ніж за відповідний період 2016 року (70 осіб).

Протягом 2017 року з районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» виділено одноразову грошову допомогу 255 особам з обмеженими фізичними можливостями Кіцманського району та використано асигнувань в розмірі 143 300 грн., а саме:

І. Згідно з рішенням районної комісії з розподілу коштів, виділених на районну комплексну програму соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота», надано одноразову грошову допомогу 168 особам з обмеженими фізичними можливостями на загальну суму 118 080 грн.:

- 35 інвалідам І групи на загальну суму 20 800 грн.;

- 66 інвалідам ІІ групи на загальну суму 40 900 грн.;

- 46 інвалідам ІІІ групи на загальну суму 23 650 грн.;

- 18 дітям-інвалідам на загальну суму 32 100 грн.;

- 3 особам по догляду за інвалідами на загальну суму 630 грн.

ІІ. Із депутатського фонду протягом 2017 року виділено одноразову грошову допомогу 23 особам з обмеженими фізичними можливостями на загальну суму 14 550 тис.грн.:

- 5 інвалідам І групи на загальну суму 5 600 грн.;

- 5 інвалідам ІІ групи на загальну суму 1 300 грн.;

- 8 інвалідам ІІІ групи на загальну суму 3 800 грн.;

- 5 дітям-інвалідам на загальну суму 3 850 грн.

ІІІ. З нагоди проведення ХІV Кіцманської районної спартакіади була виділена одноразова грошова допомога 64 особам з обмеженими фізичними можливостями на загальну суму 10 670 грн.

ІV. З нагоди Міжнародного дня інвалідів виділено 8 тис.грн. соціальним установам Кіцманського району: по 2 тисячі гривень Нижньостанівецькому і Чорторийському психоневрологічним будинкам-інтернатам, районному центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» та Кіцманському територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

На території Кіцманського району функціонує центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок», який працює згідно з «Положенням про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» і передбачає реалізацію головних завдань, зазначених Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство. Центр забезпечує права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл та створення умов для всебічного розвитку, засвоєння вихованцями знань, умінь і навичок.

В Кіцманському районі налічується понад 300 дітей-інвалідів до 18 років, які відповідно до індивідуальної програми реабілітації мають право на отримання реабілітаційних послуг в центрі. З цієї кількості дітей з особливими потребами центром «Дзвіночок» охоплено понад 100 дітей, що складає 30 відсотків від загальної кількості потребуючих. Значна частина цих дітей почала відвідувати звичайні дитячі садки та загальноосвітні заклади.

Також в нашому районі здійснюються заходи щодо облаштування адміністративних та господарських приміщень з урахуванням потреб інвалідів та осіб з обмеженими фізичними можливостями, а саме: обладнуються входи до будівель пандусами; ліквідовуються пороги при вході до приміщень, які можуть відвідувати інваліди з вадами зору; встановлюються поручні біля сходів та пандусів; проводиться оздоровлення в санаторно-курортних закладах осіб з обмеженими фізичними можливостями; в межах соціальної адаптації в районі щорічно проводяться районні спартакіади інвалідів та відзначається Міжнародний день інвалідів.

На сьогодні люди з обмеженими можливостями відсторонені від багатьох сфер соціального життя. Важливим залишається питання забезпечення вільної комунікації для визначеної категорії населення, зокрема, надзвичайно рідко використовується шрифт за Брайлем у суспільних місцях, мала кількість передач із субтитрами, практично повна відсутність спеціальних орієнтирів на вулицях та у громадському транспорті. Це призводить до культурної та соціальної ізоляції людей з обмеженими можливостями. Користування громадським транспортом для людей з особливими потребами може стати навіть загрозою для здоров’я. Усі ці аспекти суттєво погіршують ситуацію із отримання належної освіти та працевлаштування людей з особливими потребами.

Управління праці та соціального захисту населення РДА.


247

Схожі новини:

Loading...
Медики з Італії діляться досвідом реабілітації дітей-інвалідів у «Дзвіночку» (ФОТО, ВІДЕО)

Медики з Італії діляться досвідом реабілітації дітей-інвалідів у «Дзвіночку» (ФОТО, ВІДЕО)

Із 6 по 15 жовтня 2017 р. у Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» перебуває делегація італійських спеціалістів.
До Дня незалежності України в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» відбулося свято

До Дня незалежності України в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» відбулося свято

Гарне, по-родинному тепле і зворушливе свято, присвячене вшануванню 26 річниці незалежності неньки-України, провели сьогодні в районному центрі соціальної
У Кіцмані триває 14 районна спартакіада людей з обмеженими фізичними можливостями

У Кіцмані триває 14 районна спартакіада людей з обмеженими фізичними можливостями

Близько шістдесяти учасників наразі змагаються за перемогу в різних видах спорту на кіцманському міському стадіоні «Імені Героїв Євромайдану». Зокрема,
Свято весни у Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок»

Свято весни у Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок»

Весна... Скільки в цьому слові криється чудес! Це чисте й безхмарне небо з таким добрим і теплим сонцем; і перші ніжні несміливі первоцвіти; прохолодне свіже
Чернівецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів повідомляє

Чернівецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів повідомляє

      Державна політика України визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами
Право учасників  бойових дій на пільги

Право учасників бойових дій на пільги

  Згідно із ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники бойових дій мають право на такі пільги: -

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ