Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Драчинський ЗНЗ І-ІІІ таки буде опорною школою

12 дек 2017

Від червня 2017 року тривала судова тяганина через створення опорної школи в Драчинцях і пониження ступеня Новодрачинецького ЗНЗ до першого ступеня. Але 28 листопада Вінницький апеляційний адміністративний суд виніс ухвалу, апеляційну скаргу жителя Нових Драчинець залишити без задоволення, а постанову Кіцманського районного суду Чернівецької області від 4 жовтня 2017 року - без змін.

Драчинський ЗНЗ І-ІІІ таки буде опорною школою 

У судовому рішенні йдеться про те, що ОСОБА_2 звернувся до Кіцманського районного суду Чернівецької області із позовом до Драчинецької сільської ради Кіцманського району Чернівецької області, відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської районної державної адміністрації Чернівецької області про визнання дій органу місцевого самоврядування неправомірними та скасування рішення.

Постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 04 жовтня 2017 року у задоволенні позовувідмовлено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову Кіцманського районного суду Чернівецької області від 04 жовтня 2017 року скасувати, прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, 27.01.2017 року XIV сесією VІІ скликання Драчинецької сільської ради Кіцманського району Чернівецької області прийнято рішення № 148/14-2017р. «Про створення опорного навчального закладу Драчинецький ЗНЗ І-ІІІ ст. і утворення його філії та реорганізації Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ст.».

11.05.2017 року Драчинецька сільська рада звернулась із завою до Кіцманської районної ради про винесення на розгляд сесії питання щодо утворення Драчинецького освітнього округу в складі Драчинецького ЗНЗ І-ІІ ст. (опорний заклад), Новодрачинецького ЗНЗ І ст. (філія).

Рішенням Кіцманської районної ради № 276-16/17 від 22.06.2017 року «Про створення Драчинецького та Киселівського освітніх округів» вирішено створити Драчинецький освітній округ у складі Драчинецького ЗНЗ І-ІІІ ст. - опорний заклад, Новодрачинецький ЗНЗ І ст. - філія Драчинецького ЗНЗ І-ІІІ ст. опорного навчального закладу.

Рішенням Драчинецької сільської ради Кіцманського району Чернівецької області від 29.06.2017 року № 239/18-2017 внесено зміни до п.2 рішення сесії тієї ж ради № 148/14-2017 від 27.01.2017 року та викладено в такій редакції « Утворити філію опорного загальноосвітнього навчального закладу Драчинецький ЗНЗ І-ІІІ ст. та реорганізувати шляхом перетворення Новодрачинецький ЗНЗ І-ІІ ст. у Новодрачинецький ЗНЗ І ст.».

Позивач вважає рішення Драчинецької сільської ради Кіцманського району Чернівецької області№148/14-2017р. від 27.01.2017 року протиправним, адже це рішення прийнято без врахування думки громади, відсутності повноважень щодо реорганізації та ліквідації навчальних закладів, порушено процедуру проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед громадськості щодо утворення округу, не визначено порядок організації підвезення учнів до навчального закладу. У зв'язку із викладеним позивач звернувся до суду із позовом в якому просить визнати неправомірними дії Драчинецької сільської ради Кіцманського району Чернівецької області щодо прийняття рішення № 148/14-2017 «Про створення опорного навчального закладу Драчинецький ЗНЗ І-ІІІ ст. і утворення його філії та реорганізації Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ст.», зупинити його дію, визнати незаконним та скасувати. Також просить скасувати наказ відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА Чернівецької області № 249 від 10.05.2017 року «Про реорганізацію Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ст. в Новодрачинецький ЗНЗ І ст.»; наказ відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА Чернівецької області № 291 від 30.05.2017 року «Про внесення змін до наказу № 249 від 10.05.2017 року «Про реорганізацію Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ст. в Новодрачинецький ЗНЗ І ст.».

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що при прийнятті оспорюваного рішення, в повній мірі виконана вимога чинного законодавства щодо врахування думки членів територіальної громади, права на отримання освіти дітьми Новодрачинецької територіальної громади прийнятим рішеннямжодним чином не порушені, а рішення Драчинецької сільської ради № 148/14-2017 року від 27.01.2017 року прийняте відповідно до норм чинного законодавства України.

З урахуванням відмови позивачу у задоволенні позову у частині скасування рішення сесії Драчинецької сільської ради Кіцманського району Чернівецької області від 27.01.2017 року № 148/14-2017 року«Про створення опорного навчального закладу Драчинецький ЗНЗ І-ІІІ ст. і утворення його філії та реорганізації Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ст.», суд вважає, що позовні вимоги у частині зупинення дії вищевказаного рішення та визнання незаконними, скасування та зупинення дії наказів № 249 від 10.05.2017 року та № 291 від 30.05.2017 року відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА Чернівецької області задоволенню не підлягають.

Колегія суддів погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції та враховує викладене нижче.

Відповідно до ч. 2ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування»районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначенихКонституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Згідно ч.1ст. 11 Закону України «Про загальну середню освіту»державні та комунальні загальноосвітні навчальні заклади створюються відповідно центральними, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування з урахуванням соціально-економічних, національних, культурно-освітніх і мовних потреб за наявності необхідної кількості учнів (вихованців) відповідно до встановлених нормативів наповнюваності класів, необхідної матеріально-технічної та науково-методичної бази, педагогічних кадрів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно дост. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради. Дані повноваження належить до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад.

Частина 6статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту»(в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) передбачала, що реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради, державної і приватної форм власності - за рішенням засновника (засновників).

Згідно чч. 1, 4ст. 18 Закону України «Про освіту»навчальні заклади створюються органами державної виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності.

Потреба в навчальних закладах, заснованих на комунальній власності, визначається місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Порядок створення, реорганізації і ліквідації навчальних закладів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок створення, реорганізації, ліквідації загальноосвітнього навчального закладу був передбаченийПостановою Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 року №228, яка втратила чинність 02.03.2016 року. Іншого нормативного акту на регламентацію порядку створення, реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів Кабінетом Міністрів України не приймалось.

Згідно Статуту Новодрачинецького ЗНЗ засновником виступає Драчинецька сільська рада Кіцманського району Чернівецької області, яка і приймає рішення щодо реорганізації або ліквідації даного навчального закладу.

Отже, Драчинецька сільська рада Кіцманського району Чернівецької області, як орган місцевого самоврядування, уповноважена на ліквідацію або реорганізацію навчальних закладів комунальної форми власності і, приймаючиоспорюване рішення, рада не вийшла за межі своїх повноважень.

Згідно п.5 Положення про освітній округ, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України № 777 від 27.08.2010 року, засновники для прийняття рішення про створення освітнього округу, опорного закладу та його філій повинні провести ряд дій, для визначення доцільності утворення освітніх округів, а також повинні організувати проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед громадськості щодо утворення округу, опорних закладів та їх філій.

Відповідно до п. 3 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03 листопада 2010 року, консультації з громадськістю проводяться з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку держави, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Згідно пунктів 5, 12 вказаного Порядку консультації з громадськістю організовує і проводить орган виконавчої влади, який є головним розробником проекту нормативно-правового акта або готує пропозиції щодо реалізації державної політики у відповідній сфері державного і суспільного життя. В обов'язковому порядку проводяться консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю щодо проектів нормативно-правових актів, які стосуються конституційних прав, свобод та обов'язків громадян.

Як обґрунтовано зазначає суд першої інстанції, відповідачі, виконали вимоги вищевказаних норм, так якпитання освітньої реформиобговорювалися при прийнятті оспорюваного рішення сесії сільської ради та на відповідних освітніх нарадах за участю директорів шкіл, які, в свою чергу, могли проінформуватитих членів громади, які не були присутні на вищезазначених нарадах та засіданнях.

Колегія суддів також зазначає, що при ухваленні спірного рішення сільської ради було враховано вимоги щодо забезпечення Новодрачинецького ЗНЗ І ст. шкільним автобусом, працевлаштування працівників та ремонту дороги сполучення сіл ОСОБА_3 та ОСОБА_3. Прийняття даного рішення зумовлено і тією обставиною, що в Новодрачинецькому ЗНЗ І-ІІ ст. на даний час навчаються 46 учнів та функціонує 5 класів. Відсутній третій та дев'ятий класи, у п'ятому та шостому класах для 8-ми учнів організовано індивідуальну форму навчання у зв'язку з демографічною ситуацією. Драчинецький ЗНЗ І-ІІІ ст. розрахований на 640 учнів, який на даний час наповнений учнями на 1/3, що забезпечує 80 % населення у навчальному процесі територіальної громади.

Створення опорного навчального закладу забезпечить значне покращення рівня освіти, а тому вважає, що ухвалюючи оскаржувані рішення та накази відповідачі діяли в рамках чинного законодавства, державної програми щодо оптимізації мережі навчальних закладів, а тому спірне рішення відповідача є правомірним.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанціїправильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті198та статті200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст.160,167,195,196,198,200,205,206,212,254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу ОСОБА_2залишити без задоволення, а постанову Кіцманського районного суду Чернівецької області від 04 жовтня 2017 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст.212,254 КАС України.

За матеріалами реєстру судових рішень.2 360

Схожі новини:

У Малятинцях будівлю повернули у комунальну власність

У Малятинцях будівлю повернули у комунальну власність

Прокуратура забезпечила реальне виконання рішення суду, щодо повернення у комунальну власність безхазяйного майна вартістю понад 3,7 млн грн.  
Прокуратура оскаржила незаконне право власності  на магазин в с.Нижні Станівці

Прокуратура оскаржила незаконне право власності на магазин в с.Нижні Станівці

Апеляційний суд Чернівецької області погодився з доводами керівника  Кіцманської місцевої прокуратури та скасував рішення Кіцманського районного суду
135 тисяч гривень за оренду боргує СК

135 тисяч гривень за оренду боргує СК "Гешко" громаді Кіцманщини

Спортивний клуб «Гешко» не платив за оренду комунального приміщення у Кіцмані: господарський суд зобов’язав повернути громаді 135 тисяч гривень
Депутати Киселівської сільради не хочуть повернення на роботу сільського голови, якого поновив  на посаді суд

Депутати Киселівської сільради не хочуть повернення на роботу сільського голови, якого поновив на посаді суд

КОНФЛІКТ Депутати Киселівської сільської ради звернулися до редакції "Вільного життя" із листом, в якому висловлюють вдячність в.о.голови Киселівської
22 грудня відбудеться позачергова XX сесія Кіцманської  районної ради

22 грудня відбудеться позачергова XX сесія Кіцманської районної ради

 РОЗПОРЯДЖЕННЯ№226 від «19» грудня 2017 р. Про скликання позачергової ХХ сесії районної ради VІІ скликання Керуючись ст.55 Закону України «Про
На позачерговій сесії Кіцманської райради будуть вносити зміни в районний бюджет

На позачерговій сесії Кіцманської райради будуть вносити зміни в районний бюджет

КІЦМАНСЬКА РАЙОННА РАДА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я № 185«31» жовтня 2017 р. Про скликання позачергової ХVІІІ сесії районної

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ