Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Кіцманській районній гімназії — 10 років!

09 дек 2017
Кіцманська районна гімназія як один із провідних закладів освіти району вже 10 років вбачає своє завдання у виявленні та створенні оптимальних умов для розвитку творчих здібностей і обдарувань учнів відповідно до їх захоплень і талантів, у підготовці майбутнього інтелектуального та наукового потенціалу країни. На виховання цих рис спрямований не тільки навчально-виховний процес, а й позаурочна та позашкільна діяльність, найбільш яскравим проявом якої є науково-дослідницька робота.
Основа нашого шкільного закладу — це професійний і творчий потенціал педагогів. Щедрість душі, любов і справжній інтерес до справи, готовність віддати всі свої сили і знання — ось особисті якості педагогів, які працюють у гімназії. Це колектив, який прагне до всього нового, прогресивного, для якого найвища нагорода в житті — успіхи сьогоднішніх і колишніх вихованців.

Кіцманській районній гімназії — 10 років!

Історична довідка свідчить, що 1 вересня 1904 року в м.Кіцмань було відкрито гімназію, яка стала першою україномовною гімназією Буковини. Спочатку вона розміщувалася в приміщенні школи. Проте за сприяння тодішнього двірника (мера) міста Кіцманя Дмитра Бажана було започатковано будівництво нового навчального корпусу, в якому сьогодні розміщується головний корпус Кіцманського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету.
Першим директором Кіцманської гімназії був відомий педагог Буковини Сергій Шпойнаровський, який доклав чимало зусиль для розвитку цього навчального закладу. З 1993 року в Кіцманському районі засновано премію ім.Сергія Шпойнаровського, якою нагороджуються кращі вчителі району за успіхи в педагогічній діяльності.
У 1911 році гімназію очолив доктор філологічних наук Агенор Артимович (1879-1939), який посприяв тому, щоб викладання в гімназії велося українською мовою (перетворив україно-німецьку гімназію в україномовну). У цей час у гімназії функціонувало 8 класів, у яких навчалося 579 учнів.
У різні роки в Кіцманській гімназії викладали відомі подвижники вчительської справи, а саме: письменники Сильвестр Яричевський та Денис Лук’янович, професор Рудницький, який був членом ЮНЕСКО в Женеві від України. У гімназії навчалися основ наук письменники Михайло Івасюк та Іван Кушнір, заслужений лікар України Петро Фівчук, доктор історичних наук Микола Чередарик, відомий адвокат Дмитро Григоряк.
У 1918 році після приходу на Буковину румунських властей Кіцманську гімназію було закрито, а замість неї відкрито румунський ліцей-інтернат ім.Дмитра Кантеміра.
У листопаді 1944 року за ініціативою наркомзему України на базі ліцею-інтернату було відкрито сільськогосподарський технікум. Так остаточно зникла Кіцманська гімназія.
Життя йшло, спогади про минуле тривожили душу, крім того, й сьогодення вимагало свого. «У Кіцмані повинен бути заклад нового типу», — саме це кредо поклало початок створенню Кіцманської районної гімназії, яку було відкрито 3 вересня 2007 року. 
Нині Кіцманська районна гімназія — це навчально-виховний заклад нового типу, створений у результаті реорганізації Кіцманського навчально-виховного комплексу.

Кіцманській районній гімназії — 10 років!

Ознайомитись із талановитою молоддю навчального закладу громадськість може завдяки каталогу обдарованих дітей гімназії «Кіцманська районна гімназія: неповторні, оригінальні, креативні особистості». Це видання творчого колективу вчителів гімназії, сподвижників освіти і науки в районі. 

Щороку талановиті учні Кіцманської районної гімназії стають стипендіатами. Усі стипендіати — переможці всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів та змагань. За те, що вони стали кращими з кращих і не зупиняються на досягнутому, їм вручають подяки та фінансове заохочення.
Протягом 10 років гімназисти були стипендіатами різного рівня:
Стипендії Президента України: 2008 р. — Олександр Марусяк (перший випускник гімназії); 2016 р. — Анастасія Кошурба (7 клас);     2017 р. — Максим Канюк, Вікторія Микитюк — випускники 2017 року.
Обласні стипендіати: 2012 рік — Юлія Клебан; 2015 рік — Божена Дарчук; 2008 рік — Іменна стипендія фонду «Dorren and Zenith Moizey Sholarship» та почесний кубок — Ольга Олексюк.
Стипендії Кіцманської районної державної адміністрації: 2010 рік — Степан Микитюк (11 клас); 2011 рік — Інна Рахмістрюк, Андрій Томаш (11клас); Ольга Семенюк (10 клас); 2012 рік — Ольга Семенюк, Віолетта Скрипник, Марина Галюк, Андрій Денищук (11 клас); Анастасія Кожухар (10 клас); 2013 рік — Юлія Клебан (11 клас); Ельміра Сулейманова (10 клас); 2014 рік — Юлія Білокучма, Ірина Касперська (11 клас); Олександр Попович (10 клас); 2015 рік — Діана Анфілофієва, Олександр Попович (11 клас); 2016 рік — Діана Микитюк (9 клас); Максим Канюк.
Учнівська стипендія імені академіка Іванни Павлюк: 2015 р. та    2016 р. — Інна Савчук (9 клас, 10 клас).
Робота педагогічного колективу направлена на формування інформаційно-компетентного учня, який зможе реалізувати свої здібності, орієнтуватися в навколишньому середовищі, відповідально ставитися до власного здоров’я, здатного до самоосвіти, самоаналізу, самоконтролю і самокоригування. 
Нашій гімназії дійсно є ким пишатися. Ми маємо потужний потенціал творчої та обдарованої молоді. Не один рік поспіль заклад є лідером ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.
Переможцями та призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін протягом 10 років були 352 учні (перше місце — 133, друге — 129, третє — 90).
Переможці та призери ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін — 83 учнів (перше місце — 15, друге — 32, третє — 36). У 2009/2010 н.р. Марина Галюк та Степан Микитюк також здобули треті місця на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії; в 2010/2011 н.р. Юлія Клебан посіла ІІ місце на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства; в 2014/2015 н.р. Олександр Попович — ІІІ місце на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства; Анастасія Кошурба — І місце на IV етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
З метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу учні гімназії щороку беруть участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина — Україна»: 2011 р. — Анастасія Кожухар, друге місце (І тур); 2012 р. — Олександр Олексюк, перші місця (І та ІІ тур); Анастасія Кожухар, перше місце (І тур), подяка (ІІ тур); 2015 р. — Тетяна Бойчук, перше місце (І тур), подяка (ІІ тур); Максим Кожухар, друге місце (І тур); Діана Микитюк, перші місця (І та ІІ тур); 2016 р. — Максим Канюк, перше місце (І тур), друге місце (ІІ тур); Павло Федорюк, перше місце (І тур), подяка (ІІ тур); Вікторія Микитюк, друге місце (І тур), Валентина Ровда, друге місце (І тур); 2017 р. —  Діана Микитюк, перше місце (І тур), Марія Грекул, третє місце (І тур).
Вікторія Микитюк — переможець районного та призер (ІІ місце) обласного етапу конкурсу учнівських наукових робіт «Український вимір процесів Європейської інтеграції» (призовий фонд становить 750 гривень). Андріана Бойчук — переможець районного та учасник обласного конкурсу учнівських наукових робіт «Український вимір процесів Європейської інтеграції».
Завдяки відданій праці учителів-філологів та великій любові до своїх учнів, гімназисти стають знавцями і шанувальниками рідного слова. Протягом 10 років гімназисти були переможцями ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка: І місце — 34 учні; ІІ місце — 36 учнів; ІІІ місце — 23 учнів. 
Гімназисти залучаються до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та природного довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів, а також до науково-дослідницької роботи, що успішно здійснюється через систему Малої академії наук, мета якої — формування інтелектуального потенціалу нації — майбутньої наукової еліти України. 
І в науці гімназисти проявляють себе вдало. Проводять дослідження, пишуть наукові роботи щорік, здобувають перемоги.
Всеукраїнський (ІV) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт: 2016/2017 н.р. — Вікторія Микитюк (перше місце); Максим Канюк (друге); 2015/2016 н.р. — Владислав Карбашевський (третє); 2014/2015 н.р. — Божена Дарчук (третє); 2013/2014 н.р. — Ірина Касперська (третє); Андріана Білокучма — учасник; 2012/2013 н.р. — Юлія Клебан (друге); Андріана Зетко — учасник; 2011/2012 н.р. — Марина Галюк (друге); 2010/2011 н.р. — Інна Рахмістрюк, Андрій Томаш — учасники.
Переможцями обласного (ІІІ) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали 58 учнів (перше місце — 10, друге — 20, третє — 28).
Учитель творить особистість. Його праця не залишається непоміченою. За досягнення в галузі освіти і науки кращі вчителі гімназії були нагороджені преміями: 
Обласна премія імені Омеляна Поповича: 2016 рік — Віталій Гешко — директор Кіцманської районної гімназії, учитель математики та інформатики; 2009 рік — Іван Костащук — учитель географії Кіцманської районної гімназії;
Районна премія імені Сергія Шпойнаровського: 2017 рік — Олена Кожухар — учитель української мови та літератури; 2014 рік — Оксана Остапюк — учитель української мови та літератури; 2009 рік — Надія Федик — заступник директора з науково-методичної роботи, учитель правознавства; 2008 рік — Аліна Олексюк — заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель біології.
Щорічно в Кіцманській районній гімназії проводяться естетичні тижні, які допомагають учителям та адміністрації виявляти та розвивати обдарованих, творчо мислячих дітей. Навчаючись у дитячих музичній та художній школах, гімназисти розвивають у собі почуття прекрасного, вчаться бути гідними своєї Вітчизни.
Гімназисти — постійні призери обласних та переможці районних конкурсів: Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», «Співає юність Буковини», творчий конкурс «Буковинська зіронька», вокальний конкурс «Рідна пісня», конкурс дитячого малюнка «Космічні фантазії», виставка-конкурс «Галерея мистецтв», конкурс читців «Повернена святиня», Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!..», Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України», «Найкращий читач Буковини», Обласний конкурс юних читців віршів-посвят В.Івасюку, Всеукраїнська акція «День захисту птахів», Всеукраїнська природоохоронна акція «Годівничка», конкурс агітаційних колективів екологічної просвіти «Земля — наш спільний дім», конкурс дитячого малюнка «Світ дитинства» та багато інших конкурсів.
Не можна не згадати учителів, які назавжди пішли не тільки зі школи, а й із життя. Та вони залишились у нашій пам’яті вічно живими, енергійними, веселими, добрими. Під склепінням синього неба, у виплеканому своїми руками гімназійному сквері, над квітами пам’яті і свічами вічності стоятиме погляд їхньої душі на сторожі свого творіння — гімназії: Зіни Дмитрівни Гешко, Віри Вікторівни Гладчук, Івана Васильовича Мегери, Тетяни Володимирівни Булеги.
У кожного навчального закладу свої герої, своя історія, зігріта вогнем любові і відданості своїй справі, народження якої здійснювалося в тісній співпраці батьків, вчителів та учнів. Завдяки цій співпраці наш шкільний будинок такий затишний і гарний, у ньому кожна дитина відчуває себе впевненою і захищеною.
Мудрими, надійними друзями нашого закладу є батьки гімназистів, тож ми ніколи не відчуваємо дефіциту в добрих словах, моральній і фінансовій підтримці. Тому особливі слова вдячності батькам наших гімназистів за те, що повірили в нас, не побоялися проблем і допомогли спільно їх перебороти; за те, що довірили саме нам найцінніший свій скарб — дітей; за те, що розглядають навчання та виховання підростаючого покоління як спільну справу школи та сім’ї; за те, що легко і радо відгукуються на наші добрі справи і стають найкращим прикладом для своїх дітей. Спасибі вам за величезну допомогу в професійній реалізації наших сміливих ідей і проектів.
Оксана РИХЛО,
заступник директора 
з науково-методичної роботи
Кіцманської районної гімназії.

1 889

Схожі новини:

Кіцманська гімназія у трійці найкращих шкіл області

Кіцманська гімназія у трійці найкращих шкіл області

  Інформацію про це оприлюднено на сайті osvita.ua, де подано список загальноосвітніх закладів Буковини, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України
Майже 4 мільйони гривень з державного бюджету на соціальні об’єкти отримають мешканці Кіцманського району за сприяння народного депутата Івана РИБАКА

Майже 4 мільйони гривень з державного бюджету на соціальні об’єкти отримають мешканці Кіцманського району за сприяння народного депутата Івана РИБАКА

Відповідне рішення прийнято Кабінетом Міністрів України 12 липня 2017 року. Цього разу кошти будуть спрямовані на заміну даху Мамаївського навчального закладу
Випускники Кіцманського технікуму  урочисто отримали дипломи

Випускники Кіцманського технікуму урочисто отримали дипломи

Промайнув ще один навчальний рік, школярі радіють довгожданим канікулам, а для когось він став останнім в стінах рідного навчального закладу і попереду
Останній дзвоник продзвенів у Кіцманській районній гімназії

Останній дзвоник продзвенів у Кіцманській районній гімназії

Хоча через похмуру дощову погоду свято закінчення навчального року довелося перенести в актовий зал, та все ж це не зіпсувало урочистого настрою учням,
Підсумки ІІ етапу  Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін у 2016/2017 н.р.

Підсумки ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін у 2016/2017 н.р.

 Упродовж жовтня-грудня минулого року було проведено ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін серед учнів загальноосвітніх
Міська рада просить передати кіцманській громаді приміщення кінотеатру, районна рада зволікає з рішенням

Міська рада просить передати кіцманській громаді приміщення кінотеатру, районна рада зволікає з рішенням

Як уже писала наша газета,наприкінці вересня на 9 сесії міської ради було прийнято звернення із проханням «передати у власність Кіцманської міської ради

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ