Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Спеціаліст радить кіцманчанам, як менше платити за освітлення

20 ноя 2017

Спеціаліст радить кіцманчанам, як менше платити за освітлення

Проведене серед жителів нашого району опитування щодо способів економії електроенергії показало, що найпоширенішим є встановлення енергозберігаючих лампочок.

Щоб з’ясувати, наскільки це ефективний спосіб заощадження та які види лампочок бувають, ми звернулися до спеціаліста, приватного підприємця Богдана КАЧУРА, який здійснює продаж електропристроїв та надає послуги з електромонтажу.


 


— Пропонуючи населенню широкий вибір засобів освітлення, як внутрішнього, так зовнішнього призначення, я побачив суттєву різницю у споживанні електроенергії звичайною лампочкою та енергозберігаючою.

Перший виклик лампочкам розжарювання (знаними в народі як лампочка Ілліча) дали газорозрядні люмінесцентні лампи, які використовували менше електрики, однак мали невеликий термін служби і швидко зношувалися. Потім з’явилися люмінесцентні компактні лампи (спіралевидні лампочки). Вони так само економні, як і їх попередники — споживають приблизно у 5 разів менше енергії, але більш стійкі до перепадів напруг, підлягають гарантії. Проте мають і ряд недоліків. Так гарантія дається на працездатність лампочки, а не на витримку всіх технічних характеристик. Тож на початок експлуатації і справді спостерігається значна економність, а вже ближче до завершення гарантійного терміну яскравість і віддача світла зменшуються. Люмінесцентні лампи містять у своєму складі надзвичайно шкідливу для здоров’я людини і довкілля ртуть.

Серед сучасних енергозберігаючих ламп найбільш безпечними і екологічними є світлодіодні лампи (LED), які мають масу переваг, як у порівнянні зі звичними лампочками Ілліча, так і з іншими видами енергозберігаючих ламп. Вони стійкі до перепадів напруг, механічних ушкоджень, вібрацій і дозволяють економити до 80% електроенергії в порівнянні з традиційними джерелами освітлення. Також вони більш безпечні — не містять ртуті, тому не вимагають спеціальних умов утилізації. Тобто, якщо така лампочка розіб’ється, то ні для людей, ні для оточуючого середовища не буде ніякої шкоди.

Крім того, у вас є можливість вибрати лампу з бажаним світловим ефектом. Це може бути м'яке, тепле світло (біле, жовтувате), або ж холодне і яскраве (блакитне).

Зверніть увагу!

ПП Качур Б.Д. здійснює гарантійну заміну придбаних у нього енергозберігаючих ламп. Для цього вам треба принести продавцеві лампочку, яка вийшла з ладу до завершення гарантійного терміну, в заводській упаковці і за умови, що вона не має тріщин чи якихось видимих ушкоджень, вам її замінять на нову.


 

 

В лампах розжарення існує пряма залежність між світловим потоком і споживаною енергією, а в світлодіодах такої залежності немає. Купуючи світлодіодну лампу, необхідно звертати увагу не на кількість Ват, як в лампах розжарення, а на світловий потік, який вимірюється в люменах (лм).

При виборі світлодіодної лампи також важливо враховувати її колірну температуру, яка вимірюється в градусах Кельвіна. Чим меншою є цифра, тим тепліше буде світло (більш жовте), що випромінюється лампою. Наприклад, звичайна лампа розжарення має колірну температуру 2700-3500 К. Денне світло має температуру 4000-4200 К, холодне біле світло — 5500-6500 К. При цьому холодне світло сприяє концентрації, а тепле біле дозволяє розслабитися, це важливо враховувати при покупці лампи.

І хоча енергозберігаючі лампи не позбавлені недоліків, вони дають якісне світло і дозволяють економити сімейний бюджет.

Висока світловіддача енергозберігаючої лампи означає, що максимум електроенергії, яку вона споживає, перетворюється на світло. У той же час в лампах розжарення до 90% електроенергії йде на розігрів вольфрамового дроту, тобто на тепло.

Щоб порівняти енергоспоживання ламп різних типів – пропонуємо переглянути таблицю:

 

Лампа

розжарювання

Люмінесцентна

лампа

Світлодіодні

лампи

Споживана потужність,

у W

25

 

5

 

3

 

40

 

8

 

5

 

60

 

12

 

8

 

75

 

16

 

10

 

100

 

25

 

12

 

Тривалість

роботи,

години

1000

 

6000-10000

 

30000

 


 

 

 

 

 

 


 

 


1 512

Схожі новини:

Опанувати нову професію можна у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

Опанувати нову професію можна у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

Таку можливість мають безробітні, зареєстровані в Чернівецькій обласній службі зайнятості. У спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ