У Кіцмані відбувся обласний семінар для директорів гімназій та ліцеїв
10 листопада на базі Кіцманської районної гімназії відбувся обласний семінар для директорів гімназій та ліцеїв з проблеми «Практичні засади організації управлінської діяльності у становленні обдарованої дитини».
У роботі семінару взяли участь Оксана Палійчук — директор Департаменту освіти і науки ОДА; Галина Мельничук — заступник голови Кіцманської РДА; Іван Гулей — заступник голови Кіцманської районної ради; Іван Гешко — депутат Чернівецької обласної ради, чемпіон світу; Іван Костащук — доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидат географічних наук; Тамара Богачик — заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з науково-методичної роботи; Алла Кобевка — начальник відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту; Наталія Куриш — завідувач НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб ІППОЧО; Лілія Дячук — методист НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб ІППОЧО; Оксана Антимійчук — в. о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської районної державної адміністрації; Надія Баєтул — в.о. завідувача РМК відділу освіти Кіцманської РДА; директори гімназій та ліцеїв області.
Оксана Палійчук розповіла учасникам семінару про перспективи впровадження нового Закону «Про освіту», окреслені Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич під час наради із керівниками департаментів. Також вона розкрила основні аспекти управлінських підходів у роботі з обдарованими учнями та зазначила: «Завдяки вмілому управлінню навчальним закладом кожна обдарована дитина зможе розвиватись за індивідуальною траєкторією. Адже школа існує для того, щоб допомогти дитині розвинути в собі здібності до самореалізації, не тільки навчити, а й створити умови, щоб дитина була готова до цієї складної й самостійної роботи».
Учасники семінару ознайомились із досвідом використання варіативної складової робочого навчального плану Кіцманської районної гімназії та мали можливість відвідати фрагменти індивідуальних занять педагогів гімназії: Юрія Білоуса «Ознайомлення із основними приладами, що використовуються при польових географічних дослідженнях та вміння працювати з ними» (підготовка до написання науково-дослідницької роботи); Галини Бугай «Аналіз пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкових для розпізнавання учнями при підготовці до ЗНО» (підготовка учнів до ЗНО); Оксани Остапюк «Односкладні речення з головними членами у формі підмета й присудка. Синтаксичний розбір односкладних речень» (підготовка учнів до олімпіади).
У ході проведення управлінської студії «Шляхи вдосконалення форм роботи з обдарованими дітьми» директор Кіцманської районної гімназії Віталій Гешко та його заступники розкрили практичні засади управління процесом становлення обдарованої дитини в умовах реалізації заходів Концепції Нової української школи, а практичний психолог Оксана Шевчук акцентувала увагу на психологічних аспектах у роботі з обдарованими учнями.
Директори гімназій та ліцеїв взяли участь у дискусійній панелі «Формування обдарованої дитини в умовах реалізації Концепції Нової української школи», що проводилась Іваном Костащуком, у ході якої проаналізували сучасні складові, що впливають на розвиток обдарованості дитини та окреслили шляхи формування обдарованості школярів.
Наталією Куриш та Лілією Дячук під час підсумково-аналітичного модуля проведено SWOT-аналіз «Формування інтелектуально-ціннісних особливостей учнівської молоді як одна із складових реалізації Концепції Нової української школи».
Тамара Богачик підвела підсумки семінару, учасники ухвалили проект рекомендацій.
За інформацією http://kitsman.bukoda.gov.ua.
Додати коментар