Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

29 жовтня вперше на Кіцманщині відбудуться вибори в об’єднані територіальні громади

27 окт 2017

 

29 жовтня вперше на Кіцманщині відбудуться  вибори в об’єднані територіальні громади

На Кіцманщині вперше створюються об’єднані територіальні громади і 29 жовтня люди, які живуть на територіях Кіцманської міської ОТГ і Мамаївської сільської ОТГ, обиратимуть голів та депутатів відповідних рад.
Як відбуватимуться вибори? Виборчі дільниці працюватимуть з 8 до 20 години без перерви на обід. Проголосувати можна, пред’явивши паспорт громадянина України. Виборці отримають два бюлетені — один з прізвищами кандидатів на посаду голови відповідної ради, інший — для вибору депутатів.

 


Кіцманська міська об’єднана територіальна громада
Кількість рад, що об'єдналися: 3 (Кіцманська міська рада — місто Кіцмань,

Давидівська сільська рада — село Давидівці,

Суховерхівська сільська рада — село Суховерхів).
Площа об'єднаної територіальної громади: 54,21 км 2
Чисельність населення громади: 9177

Мамаївська сільська об’єднана територіальна громада
Кількість рад, що об'єдналися: 2 (Мамаївська сільська рада — село Мамаївці, село Новий Киселів),

Лужанська селищна рада (смт.Лужани).
Площа об'єднаної територіальної громади: 50,07 км 2
Чисельність населення громади: 10437

Голову громади обиратимуть за мажоритарною системою відносної більшості (в єдиному одномандатному виборчому окрузі, що збігається з територією громади). Тобто той, хто отримав найбільшу кількість голосів виборців, перемагає (не залежно від того, скільки виборців узяло участь у голосуванні).

Але у виборах депутатів  Кіцманської міської ради і Мамаївської сільської ради існують певні відмінності.
У міських об’єднаних територіальних громадах вибори до ради відбуваються за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами (відповідно до Закону України «Про місцеві вибори»).
У сільських, селищних об’єднаних територіальних громадах вибори ради проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія громади. Це значить, що територія кожної селищної чи сільської ради поділена на таку кількість округів, скільки депутатів має бути обрано до ради. Балотуватися мають право як представники місцевих організацій політичних партій, так і самовисуванці. Від кожного округу має бути обрано одного депутата місцевої ради. Щоб перемогти, достатньо отримати більше голосів, ніж інші кандидати на даному окрузі, не залежно від того, скільки виборців узяло участь у голосуванні.
До міської ради кандидатів можуть висувати тільки місцеві організації політичних партій. "Самовисуванець” або "безпартійний” кандидат не може балотуватися. Партії затверджують виборчий список, який складається з першого кандидата (лідера списку, який автоматично проходить у раду, якщо партія отримала мандати) та інших кандидатів, які закріплюються за певними територіальними виборчими округами у відповідній раді. Територія міської ради ділиться на таку кількість округів, скільки має бути депутатів у відповідній раді. Партії закріплюють за різними округами кандидатів зі свого списку. Причому  на якомусь окрузі партія може бути представлена конкретним кандидатом, а може й не бути представлена — тоді виборці зможуть голосувати "за місцеву організацію партії та за її лідера в цілому”.

 На кожному окрузі міської громади формується  окремий бюлетень для голосування. По кожній партії, яка бере участь у виборах, до бюлетеня вносяться: назва місцевого осередку партії, ПІБ лідера партійного списку і ПІБ кандидата, висунутого партією в окрузі. Голосуючи, виборець одночасно віддає голос за осередок партії та за кандидата, закріпленого безпосередньо в цьому окрузі.

Встановлення результатів виборів у міську раду (визначення переліку партій, які подолали виборчий бар’єр). Після завершення голосування, не залежно від того, скільки виборців узяло участь у ньому, виборчі комісії спочатку визначають, які партії пройдуть у відповідну раду. До ради зможуть пройти тільки ті партії, що отримають більше 5% голосів у цілому по міській громаді  — тобто "подолають бар’єр”. Партії, що набрали менше 5% голосів виборців, які проголосували, не беруть участь у розподілі мандатів.
Між партіями, які подолали бар’єр, мандати розподіляються пропорційно до кількості набраних ними голосів виборців.
Також вирішується, хто саме із партійних кандидатів отримає мандат. З цією метою встановлюється внутрішньопартійний рейтинг кандидатів у кожному партійному списку. Перше місце залишається за лідером списку. Інші кандидати розміщуються в залежності від відсотків голосів, які вони набрали у своїх округах. Чим більший відсоток голосів набрав кандидат у окрузі, за яким він закріплений, тим вище місце в списку він отримує. Мандати отримають депутати, які в своїх округах набрали більший відсоток голосів виборців порівняно із іншими кандидатами від цієї ж партії в інших округах.
В деяких округах може бути обрано більше одного депутата, у той час, як у  інших округах може бути не обрано жодного кандидата серед тих, які за ним закріплені.  Також депутатом може стати кандидат, який у своєму окрузі зайняв друге чи третє місце, однак у  внутрішньопартійному рейтингу має більший відсоток підтримки виборців, ніж переможець у даному окрузі – всередині свого внутрішньопартійного рейтингу.
Ось така складна система підрахунку і визначення переможців серед кандидатів до міської ради. Громадянам можна не вивчати систему розподілу квот і депутатських місць, але важливо прийти на виборчі дільниці та проголосувати за того кандидата і політичну партію, яким найбільше довіряють. Адже після створення ОТГ важливість і відповідальність місцевого самоврядування значно зростає. А значить, зростає значення місцевої влади для життєдіяльності всієї громади та кожного мешканця зокрема. Тож, шановні мешканці Кіцманської та Мамаївської ОТГ, приходьте на вибори і обирайте достойних.


 


Схожі новини:

Яку базову дотацію з держбюджету отримають ОТГ Кіцманського району?

Яку базову дотацію з держбюджету отримають ОТГ Кіцманського району?

  З 1 січня 2019 року вже 33 об’єднані територіальні громади Чернівецької області вийшли на прямі міжбюджетні відносини з Держбюджетом. Загалом громади
До уваги жителів Кіцманської ОТГ! Необхідно сплатити податок на землю і нерухомість

До уваги жителів Кіцманської ОТГ! Необхідно сплатити податок на землю і нерухомість

Кіцманська міська рада об’єднаної територіальної громади повідомляє, що мешканцям у власності яких перебуває земельна ділянка чи нерухоме майно, відмінне від
Кіцманська міська рада  ОТГ дала згоду на приєднання ще 4 сіл

Кіцманська міська рада ОТГ дала згоду на приєднання ще 4 сіл

1 червня відбулася VIII сесія Кіцманської міської ради VІІ скликання на якій, серед інших питань, розглядали "Про надання згоди на
За крісло голови Мамаївської ОТГ змагатимуться шість кандидатів

За крісло голови Мамаївської ОТГ змагатимуться шість кандидатів

29 жовтня відбудуться перші вибори в новостворені ОТГ. В Кіцманському районі обиратимуть голів і депутатів у Кіцманську міську і Мамаївську сільську об’єднані
У перспективний план ОТГ вносяться зміни: на Кіцманщині схвалено три громади

У перспективний план ОТГ вносяться зміни: на Кіцманщині схвалено три громади

На основі прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про їх добровільне об’єднання та приєднання, а також на основі звернень відповідних рад про
ЦВК таки призначила вибори в Кіцманській та Мамаївській ОТГ на 29 жовтня 2017 року

ЦВК таки призначила вибори в Кіцманській та Мамаївській ОТГ на 29 жовтня 2017 року

18 серпня Центральна виборча комісія своєю Постановою призначила на неділю, 29 жовтня 2017 року, вибори у 202 об’єднаних територіальних громадах в

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ