Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Дмитро Фівчук поєднав медицину та політику

21 окт 2017
У четвер Верховна Рада нарешті ухвалила закон про медичну реформу. Реформа складатиметься з трьох етапів й розрахована на три роки. Медичні послуги, які надаються на первинній ланці, називаються державним гарантованим пакетом і після старту медреформи будуть безкоштовними для пацієнтів. Під первинною медициною зазвичай мають на увазі: профілактику, діагностику, лікування, реабілітацію, спостереження протягом вагітності. У гарантований пакет планується занести 80% найпоширеніших звернень до лікаря: порятунок чи невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога.
Про медичну реформу, подальші напрямки медицини, про власні життєві орієнтири сьогодні розповідає лікар-невропатолог, заступник головного лікаря КУ "Кіцманська ЦРЛ", депутат міської ради, громадський діяч Дмитро Іванович ФІВЧУК, який, до слова, очолює список кандидатів у депутати до Кіцманської міської об’єднаної територіальної громади від Народного фронту.

Дмитро Фівчук поєднав медицину та політику

— Дмитре Івановичу, сьогодні ухвалили закон про медичну реформу, навколо якої було чимало суперечок. 
— Так, суперечки були. 800 правок — красномовне свідчення цьому. І гадаю, буде ще досить багато правок. Але процес реформування медичної галузі є необхідним. Не можна жити в сучасному світі, керуючись медичними положеннями та інструкція-ми, прийнятими іноді ще за радянських часів. Нехай процеси змін є болісними, але не йти в ногу з часом, нічого не змінювати, то про які успіхи в покращенні якості медобслуговування може йтися? Інша справа, що поки реформа дасть свої плоди, то доведеться набити гуль, але сподіваюсь, що реформа відбуватиметься поетапно і вдумливо. Спочатку первинна допомога, потім вторинна, потім ліки. Будуть навчання, тренінги. Процес адаптації повинен бути. І буде.
— Яка модель медицини є для Вас найбільш прийнятною?
— Знаєте, в плані діагностики, медичних технологій та інновацій на увесь світ відомі американські та ізраїльські клініки, де методики лікування, якості надання медичних послуг є надзвичайно потужними. Звісно, нам до цього ще далеко. Але є до чого прагнути. Мені особисто дуже подобається організаційно китайська модель. Там донедавна було гірше, ніж у нас. Але вони поставили перед собою мету і показали, якою повинна бути медицина. Китайські лікарні вражають своїм розмахом, розумністю, і пропускною спроможністю. Це — фактично підприємство з лікування хворих. Вищий пілотаж в організації, розподілі і обслуговуванні людинопотоку. Пластикова картка для кожного пацієнта, де є все, інформація про кошти на рахунку, історія хвороби, усі рецепти на отримання ліків. Оформлення на місці. Відділення, де приймають лікарі однієї спеціальності. Висока якість діагностики та лікування. Електронна черга, як у ЦНАПі. Зручні місця для очікування. На електронному табло кожен бачить, в який кабінет йтиме. Лікар ставить картку в комп'ютер і бачить вас наскрізь. Починаючи від вашого імені, закінчуючи вашими проблемами, з якими ви зверталися в останній раз. Дуже хочу, щоб і у нас так було. Щиро сподіваюсь на це.
— Зараз у зв’язку з об’єднанням громад як розвиватимуться місцеві лікарні?
— Одним з кроків децентралізації є безпосередня участь місцевої влади у впорядкуванні усіх мереж соціальної інфраструктури. Зокрема, і медичних. На місцях будуть прийматись рішення про підсилення, перепрофілювання чи реформування медичних закладів. Представники громади, опираючись на місцевий бюджет і інвестиційні субвенції з державного бюджету, повинні будуть створювати належні умови для функціонування медзакладів, умови для роботи лікарів, забезпечувати рівний доступ до медичних послуг усім мешканцям громади.
— То місцеві бюджети нестимуть додаткові витрати і що буде з сільськими амбулаторіями?
— Ми ж хочемо, щоб реформа давала результат? Тож не може місцева громада відмежовуватись від участі в процесі реформування медицини. Тим паче, що підтримка з держбюджету на медичне обслуговування пацієнта буде виділятись також. ФАПи в селах закривати ніхто не буде. Доступ до медичної допомоги повинен бути у найвіддаленіших селах. Навпаки, якщо, скажімо, силами громади одному з сіл буде облаштовано нову амбулаторію, житло для лікаря за мінімальну орендну плату, то зрозуміло, що будь-який хороший медичний фахівець охоче погодиться працювати в нормальних умовах. Все тепер буде в руках громади.
— Дмитре Івановичу, Ви лікар і громадський діяч, депутат міської ради. Як вдається поєднувати два таких різних напрямки?
— Так вийшло, що з 7 класу сконцентрував свою увагу на біологічних дисциплінах. Вступив до медичного вузу, тоді ще Буковинської Державної Медичної Академії. Перші випробовування. Омріяний фаховий напрямок хірурга перекреслила хвороба батька. Став невропатологом. А громадська діяльність. Перш за все, я зростав у родині, що запалила в мені іскру палкої любові до своєї батьківщини. Вже тоді я всім серцем та душею хотів, щоб ми мали свою Богом даровану країну. Безцінна роль в розвитку моєї громадянської свідомості мамина. 
В 2010-х не зміг стояти осторонь, спостерігаючи, як послідовно руйнується національна ідея України як держави, я вирішив попрацювати над її збереженням хоча б на місцевому рівні. В той час мені імпонували дві політичні сили — "Свобода" та "Фронт змін", на останньому я зупинився через чіткий проєвропейський напрямок руху цієї політсили. І зараз моя партія не зраджує обраному шляху, послідовно відстоюючи проукраїнські інтереси на усіх рівнях. Тому залишаюсь і зараз з Народним фронтом. Коли є віра, впевненість, однодумці, то є бажання працювати, до снаги долати всі труднощі, а також успішно поєднувати і професійну і громадську дія-льність.
— Тож в своїй команді Ви впевнені?
— Так, ми — однодумці, об’єднані чіткою громадянською позицією, небайдужістю до суспільного життя громади, міста і села, яку представляємо. В команді є люди різних професій і соціальних прошарків, які мають наснагу, досвід і прагнення змінити на краще благоустрій та життя громадян свого міста і сіл. А головне — ми сповнені відповідальності за подальший якісний та всебічний розвиток нашої громади.
— Яким Ви бачите подальший розвиток Кіцманської об’єднаної територіальної громади? 
— Древня історично, але молода по суті Україна переживає період значних, досить складних змін, без яких неможливо "подорослішати", неможливо стати сильнішими та дійсно незалежними. 
Ми бачимо це у двох важливих та цікавих безпосередньо реформах: адміністративно-територіальній та медичній. Вони є достатньо революційними та сучасними, дають можливість дійсно стати господарями своєї домівки, вирішувати багато питань на місцевому рівні без втручання столичної чи обласної влади, а це крок до нашого цивілізованого європейського майбутнього. Мені приємно, що головним рушієм цих реформ у Верховній Раді України була наша політична сила Народний Фронт.
Разом з тим мусимо усвідомити, що разом із владою та повноваженнями, неодмінно приходить і відповідальність — це треба пам’ятати та добре усвідомити кожному новообраному депутату, кожному керівнику та кожному жителю громади, який зробить свій вибір та делегує права своїм обранцям. 
Тому напередодні таких цікавих та хвилюючих змін у житті нашого рідного краю хочу побажати всім нам любові, миру, правди та мудрості у своєму виборі, виборі майбутнього благополуччя та процвітання нашої спільної громади, в чому ми обіцяємо вам допомогти. 
Наш кор.

3 225

Схожі новини:

Медична рада в Кіцманському районі:  про впровадження реформ,  якість надання послуг,  безкоштовні ліки

Медична рада в Кіцманському районі: про впровадження реформ, якість надання послуг, безкоштовні ліки

Традиційно на засіданні медичної ради підводяться підсумки роботи галузі охорони здоров’я Кіцманщини, відзначаються досягнення, обговорюються проблемні
Медична реформа: лікарі готові, матеріально-технічна база — ні

Медична реформа: лікарі готові, матеріально-технічна база — ні

 З 1 квітня вступила в дію медична реформа, відповідно до якої сімейні лікарі зможуть обслуговувати пацієнтів лише після підписання декларації. Як же
Як працює медицина Кіцманщини в період реформування: підсумки минулого року і завдання на 2018-й

Як працює медицина Кіцманщини в період реформування: підсумки минулого року і завдання на 2018-й

    У президії під час медичної ради (зліва направо): головний лікар КУ  «Кіцманська ЦРЛ» Володимир Хромюк, т.в.о.голови
Марія Поліщук: «Реформа зручна  для людей і незручна для медиків»

Марія Поліщук: «Реформа зручна для людей і незручна для медиків»

Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА розповіла про нюанси медичної реформи У понеділок, 18 грудня, заступник директора департаменту охорони
Представники районної профспілки охорони здоров’я взяли участь у попереджувальній акції протесту в Києві

Представники районної профспілки охорони здоров’я взяли участь у попереджувальній акції протесту в Києві

19 вересня у Києві пройшла попереджувальна всеукраїнська акція протесту профспілки працівників охорони здоров’я України. Як зазначалося в анонсі професійної
Кіцманська ЦРЛ отримала сертифікат на систему управління якістю

Кіцманська ЦРЛ отримала сертифікат на систему управління якістю

Як інформує заступник головного лікаря Кіцманської центральної районної лікарні Дмитро Фівчук, днями районний лікувально-профілактичний заклад отримав

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ