Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини "Вільне життя"

Відповіді на актуальні питання у сфері зайнятості населення

09 окт 2017

Відповіді на актуальні питання у сфері зайнятості населення

З актуальних питань у сфері зайнятості населення консультує заступник директора Кіцманського районного центру зайнятості Наталія ПЕТЛЮК.

ЗАПИТАННЯ. Чи вважається зайнятим громадянин України, який зареєструвався як суб’єкт підприємницької діяльності, має свідоцтво, але не здійснює діяльність та не отримує доходу ні в грошовій, ні в іншій формі?
ВІДПОВІДЬ. Так, вважається зайнятим. Громадянин, який вирішив забезпечити себе роботою самостійно, незважаючи на відсутність доходів, є зайнятою особою і не може бути визнаний безробітним.
ЗАПИТАННЯ. Який порядок виплати допомоги по безробіттю особам, звільненим із органів місцевого самоврядування у зв’язку із закінченням строку повноважень, зважаючи на право збереження за ними заробітної плати на період працевлаштування, але не більше шести місяців?
ВІДПОВІДЬ. Особам, звільненим із органів місцевого самоврядування у зв’язку із закінченням строку повноважень, допомога по безробіттю визначається відповідно до статей 22 та 23 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". При цьому відкладення виплати допомоги по безробіттю зазначеним особам у зв’язку із збереженням їм заробітної плати на період працевлаштування здійснюється, відповідно до частини 4 статті 31 Закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
ЗАПИТАННЯ. Особа здійснювала підприємницьку діяльність на умовах сплати єдиного податку, найманих працівників не мала, у службі зайнятості зареєстрованою не була. Потім перейшла на загальну систему оподаткування. Після припинення підприємницької діяльності зареєструвалась у центрі зайнятості. Чи зараховується до страхового стажу період підприємницької діяльності при сплаті єдиного податку?
ВІДПОВІДЬ. Період підприємницької діяльності, якою особа займалась зі сплатою єдиного податку, зараховується до страхового стажу.
ЗАПИТАННЯ. Чи може отримувати допомогу по безробіттю особа, яка здійснює діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства?
ВІДПОВІДЬ. Не може. При реєстрації осіб, які здійснюють діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства, у державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу і безробітних, центр зайнятості керується ст.4 Закону України «Про зайнятість населення» (05.07.2012 р. №5067-VI), де зазначено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
ЗАПИТАННЯ. Хто може отримати статус безробітного?
ВІДПОВІДЬ. Відповідно до ст.43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067-VI, статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Статус безробітного набувають особи за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.
ЗАПИТАННЯ. Який перелік документів необхідний для реєстрації?
ВІДПОВІДЬ. Відповідно до п.3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. №198, реєстрація проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.
Громадянин, який втратив паспорт, пред’являє тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, особа, яка не досягла 16-річного віку, — свідоцтво про народження та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування, видану підрозділом ДМС.
ЗАПИТАННЯ. Чи мають право інваліди звертатися до центру зайнятості в пошуках роботи?
ВІДПОВІДЬ. Так, мають. При цьому разом із загальними документами, що подаються при реєстрації, інвалід, який не досяг встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, подає копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та у разі наявності пред’являє індивідуальну програму реабілітації.
ЗАПИТАННЯ. Які особливості реєстрації в центрі зайнятості внутрішньо переміщених осіб?
ВІДПОВІДЬ. При реєстрації в центрі зайнятості внутрішньо переміщені особи пред'являють довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та надають її копію.
У разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, внутрішньо переміщені особи також пред'являють:
заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців), або відповідне рішення суду — у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;
розрахунковий документ (квитанцію), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення.
ЗАПИТАННЯ. Які документи подають при зверненні до центру зайнятості учасники АТО?
ВІДПОВІДЬ. Крім загальних документів, передбачених п.3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р.
№198, учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", подають посвідчення учасника бойових дій та копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
За додатковою інформацією просимо звертатися за адресою: м.Кіцмань, вул.Незалежності, 81, тел. 2-13-19.
574

Схожі новини:

Loading...
Як зареєструвати місце проживання дитини

Як зареєструвати місце проживання дитини

 Міністерство юстиції України повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів
Законодавчі зміни щодо повноважень органів прокуратури у сфері захисту прав громадян та розгляду звернень

Законодавчі зміни щодо повноважень органів прокуратури у сфері захисту прав громадян та розгляду звернень

Верховною Радою України 2.06.2016 р. прийнято Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», який набрав чинності з 30.09.2016
Фонд надає роз’яснення розрахунку допомоги по вагітності і пологах

Фонд надає роз’яснення розрахунку допомоги по вагітності і пологах

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула питання реалізації норми статті 26 Закону України «Про
Служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсації за створення нових робочих місць

Служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсації за створення нових робочих місць

  Протягом січня-грудня 2016 року обласною службою зайнятості було працевлаштовано 264 безробітних з компенсацією єдиного соціального внеску
Внутрішньо переміщені особи – вразлива соціальна група, яка потребує підтримки та допомоги у різних сферах суспільного життя

Внутрішньо переміщені особи – вразлива соціальна група, яка потребує підтримки та допомоги у різних сферах суспільного життя

Згідно статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII (далі Закон № 1706-VII,)
Служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсації за створення нових робочих місць

Служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсації за створення нових робочих місць

Шановні роботодавці! Доводимо до Вашого відома, що згідно зі статтею 27 Закону України «Про зайнятість населення» суб’єктам підприємництва в пріоритетних видах

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:


soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода
Кіноафіша


ВХІД НА САЙТ